fbpx

למה הנכים והילדים מפגינים היום בירושלים

במהלך ההפגנה נחסם כביש מס' 1. ההורים דורשים להשוות את קצבת השירותים המיוחדים של הילדים לזו של הבוגרים

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
הילדים וההורים חוסמים הבוקר את כביש מס’ 1. צילום: דוברות “נכה לא חצי בן אדם”

הורים לילדים נכים יחד עם ארגוני הנכים מפגינים מהבוקר (ב’) בגשר המיתרים בירושלים. במהלך ההפגנה ירדו המשתתפים לכביש 1, והוא נחסם לתנועה ממחלף סחרוב לכיוון מזרח.

ההורים דורשים לתת מענה למצוקות הרבות של הילדים ומשפחותיהם. בראש סדר הדרישות שלהם – השוואת קצבת שירותים מיוחדים (קצבה המיועדת לסיעוד) לסכום השווה לקצבה שמקבלים הבוגרים הנכים.

ארגוני הנכים ביקשו להיות שותפים למאבק של הילדים, ובמקביל מוחים על הפערים ביישום חוק הנכים, שעתיד להיות מיושם במסגרת תקציב המדינה הקרוב, לאחר עיכוב של כמעט שנתיים מצד ממשלות ישראל.

למרות שבחלק מהנושאים ארגוני הנכים הגיעו להסכמות עם משרד האוצר, עדיין ישנן מחלוקות שטרם הגיעו לפתרון. הנכים טוענים כי אגף התקציבים באוצר מנסה לגרוע חצי מיליארד שקל ויותר המיועדים ליישום המלא של חוק הנכים. לדבריהם, בכך האגף פוגע ביישום רפורמות חשובות שתוכננו והוסכמו, בין היתר למען מתמודדי הנפש.

בימים האחרונים חלה התקדמות מסוימת במשא ומתן בין הצדדים, אך לטענת הנכים גורמי הממשלה ובראשם שר האוצר אביגדור ליברמן עדיין אינם מוכנים להתחייב באופן רשמי ליישום מלא של חוק הנכים.

“מתחילת המאבק בינואר 2015 דאגנו גם לילדים הנכים, כדי להבטיח את רווחתם ואת רווחת הוריהם”, אומר אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים, מייסד ויו”ר “נכה לא חצי בן אדם”. “אך מעל הכל כדי לדאוג להם לעתיד בטוח ומשלב באופן מלא בקהילה. גם עכשיו איננו אדישים למצוקות שמעלים ההורים ועומדים לצידם במאבק, בתקווה שלפחות חלק מדרישותיהם הצודקות יקבלו מענה במסגרת תקציב המדינה הקרוב. עם זאת, אנו נאלצים להמשיך במחאה ובדרישה ליישום מלא של חוק הנכים, כי לצערנו המדינה כן אדישה למצוקות הרבות של כלל הנכים ומסרבת ליישם חוק במדינת ישראל באופן מלא והגון”.

“ילד נכה לא שקוף”. ההפגנה בירושלים. צילום: דוברות “נכה לא חצי בן אדם”

חנן טל, מייסד ומנכ”ל “נכה לא חצי בן אדם”: אי יישום חוק הנכים במועדו וכלשונו מוביל להחרפת מחאת הנכים. אנחנו מצפים מהממשלה לגלות אחריות כלפי ציבור הנכים ולפעול בהקדם ליישום מלא של החוק, כולל הרחבת הסל הניתן להורים לילדים עם מוגבלות. המשוואה נשארה כשהייתה, אי יישום חוק הנכים שווה למחאת הנכים”.

לביא נאור, דובר קבוצת מחאת הנכים, מסר ל”שווים”: “לכל אדם בישראל יש את הזכות לחיות בכבוד. אנחנו קוראים לממשלת ישראל להיות קשובה לזעקות הנכים ולפעול לפתרון מצוקותיהם ולהעלאת הקצבאות. אנחנו שמחים שהממשלה פועלת למען אנשים עם מוגבלות בתחבורה הציבורית ובמערת המכפלה, אבל זה לא מספיק, ויש לפעול בהקדם גם בנושא הקצבאות”.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של “שווים”

קראו עוד בשווים

ג׳וש ארונסון

בן 33 מירושלים, עלה לארץ מאנגליה. גדל במשפחה חרדית עם עוד 13 אחים. משמש רכז לשילוב אנשים עם מוגבלות בתנועת הרפורמית, ובמקביל עובד בחטיבת התקשורת של קרן היסוד. בנוסף לעבודתו ב"שווים", עובד גם כעיתונאי "מעריב". מאובחן על הרצף.

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״