fbpx

“שיקם וגידל אלופים”: פרס מפעל חיים בספורט ליעקב ביננסון

כבוד ענק למאמן נבחרת השחייה הפראלימפית, שהביא אותה לפסגות ספורטיביות. אחראי ל-8 מתך 9 המדליות בטוקיו

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
יעקב ביננסון חוגג את ההישגים הגדולים בטוקיו. צילום: קרן איזקסון

כבוד גדול לספורט הנכים הישראלי: מאמן נבחרת השחייה הפראלימפית של ישראל יעקב ביננסון (48) הוא אחד מזוכי פרס מפעל חיים של משרד התרבות והספורט ומכון וינגייט בקטגוריית מאמני השנה.   

הפרס יוענק במסגרת חגיגות 65 שנה למכון וינגייט. מטרת הפרס היא להוקיר את עבודתם ותרומתם של האנשים שהשפיעו על הספורט בישראל לאורך שנים. ביננסון קיבל את הפרס בשל “היותו מאמן פורץ דרך אשר גידל דורות רבים של מדליסטים פראלימפיים, אלופי עולם ושיאנים במשחקים הפראלימפיים”. תחת ניהולו סיימו השחיינים בכחול-לבן את המשחקים הפארלימפיים האחרונים בטוקיו עם שמונה מתוך תשע המדליות של ישראל, שש מתוכן מזהב: עמי דדאון (שתי זהב ואחת כסף), מארק מליאר (שתי זהב ואחת ארד) ואיאד שלבי (שתי זהב) – תוך שהם שוברים גם שיאי עולם.

מאז שעלה לישראל לפני כעשרים שנה, הקדיש ביננסון את חייו המקצועיים והאישיים לשחייה ולשחיינים הפראלימפיים. הוא פעל לשיקומם של הספורטאים והספורטאיות הפוטנציאליים שהגדיל לזהות עוד מבתי החולים השיקומיים, עד להעמדתם על הפודיום הפראלימפי כאלופים. “יעקב פרץ דרך באימון ושילוב ספורטאים עם מוגבלות ומגוון לקויות באמצעות השחייה” נכתב בהודעת הפרס. “חניכיו זכו להישגים יוצאי דופן, כאשר בין היתר ראוי לציין את שמונה המדליות הפראלימפיות מהאולימפיאדה האחרונה בטוקיו – מדליות אשר הסבו גאווה גדולה לאזרחי מדינת ישראל”.

בנוסף אליו זכו בפרס מפעל חיים הכדורסלן האגדי של מכבי ת”א ונבחרת ישראל מיקי ברקוביץ, מאמנת העל בכדורסל נשים אורנה אוסטפלד, איזי שירצקי, הפילנטרופ והבעלים של קבוצת עירוני קריית שמונה בכדורגל, מאמן הג’ודו ואחד ממייסדי הענף בישראל מוריס סמדג’ה (גם אביו של הג’ודוקא זוכה מדליית הארד האולימפית אורן סמדג’ה) ומאמן האתלטיקה הוותיק ברוך שפירא.

ביננסון עם חניכו איאד שלבי, שזכה בשתי מדליות זהב בטוקיו. צילום: קרן איזקסון

“ברכות חמות לזוכים ולזוכות בפרס מפעל חיים בספורט שמוענק השנה לראשונה”, בירך שר התרבות והספורט חילי טרופר, “פרס מפעל חיים בספורט מבטא את ההערכה העמוקה שיש לנו לאנשים ולנשים שהקדישו את חייהם לערכי הספורט ולקידום הספורט. משרד התרבות והספורט בראשותי מתחיל כאן מסורת של הכרת תודה לאלו שתרמו תרומה משמעותית לספורט הישראלי בעשייה מבורכת רבת שנים. יש לנו אנשים מופלאים בספורט הישראלי ואני שמח על ההזדמנות לעצור לרגע ולומר להם תודה גדולה בשם כולנו”.

בראש ועדת הפרס עומד אריק פינטו, יו”ר המועצה הלאומית לספורט ולשעבר מנכ”ל בנק הפועלים. החברים הנוספים בוועדה הם יקי אנוך, יו”ר מועצת מכון וינגייט, גב’ נורית דאבוש, יו”ר מועצת הרשות השנייה לשעבר, והמדליסטית הפראלימפית ענבל פיזארו. גם פינטו הצטרף לברכות: “אל הוועדה הגיעו קרוב ל-100 שמות של אנשי ונשות ספורט, כולם וכולן היו ראויים וראויות, אך בסוף היינו צריכים לבחור בראויים ביותר. דרך הוועדה התוודענו לתרבות ספורט ישראלית עשירה, ואין לי ספק שחלק מהשמות שבחנו עוד יזכו בשנים הבאות. הפרס נועד להביע הערכה, הוקרה וציון לשבח לפועלם ולתרומתם של העוסקים בספורט והמפתחים אותו, אשר הגיעו להישגים ולציוני דרך בתחומם, ובכך תרמו תרומה משמעותית לספורט הישראלי”.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של “שווים”

קראו עוד בשווים

אביחי חיים

בן 28, נשוי. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים", מגיש תכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט". נולד עם שיתוק מוחין קל.

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״