מי אנחנו?

בישראל חיים כ-1.5 מיליון אנשים עם מוגבלות. אתר “שווים”, הפועל במסגרת עמותת “שווים” – עמותה ללא כוונות רווח – נוסד כדי לתת להם קול.

איך נולד האתר?

“שווים” נולד מתוך רצון לקדם את קהילת האנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם, להעלות את הנושאים הקרובים ללבם על סדר היום ולהוות עבורם בית עיתונאי אמיתי. “שווים” אינו מתבונן על הקהילה מתוך תחושה של קורבנות ומסכנות, אלא להפך – מנסה להעצים אותה באמצעות המנוף רב-העוצמה שנקרא תקשורת.

מה אפשר לקרוא כאן?

באתר תוכלו למצוא סיפורים חדשותיים הנוגעים לקהילה, מדריכים, ראיונות, מאמרים, סיפורים מעוררי השראה וגם לא מעט ספורט, טכנולוגיה, תרבות, תיירות וצרכנות. ואולי החשוב מכל – האתר נועד בראש ובראשונה להילחם באפליה נגד אנשים עם מוגבלות בישראל ולדרוש ממקבלי ההחלטות לתקן את הדרוש תיקון, ויש לא מעט.

אתר “שווים” פועל תחת כללי עיתונות מקצועית והוגנת, ומחויב לבצע עבודה איכותית, רצינית ואחראית, הכפופה לכללי האתיקה העיתונאית.

מי מנהל את האתר הזה?

מאחורי האתר עומדים העיתונאי עידן מוטולה והיזם ירון פרוסט, גם הוא עיתונאי בעברו, המשמשים עורכים משותפים של “שווים”. 

עידן מוטולה הוא בעל ניסיון של 20 שנה בעולם העיתונות, ושימש בין היתר כרכז הכתבים של “ידיעות אחרונות”, כעורך המוסף הכלכלי “ממון”, כעורך התוכנית “עושים סדר” וכעורך “חדשות הבוקר” עם ניב רסקין. למוטולה קשר אישי לקהילת האנשים עם מוגבלות – בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

ירון פרוסט שימש כעיתונאי כ-15 שנה, ובין היתר היה כתב מגזין בעיתון “תל אביב”, עורך ב”מעריב” וסגן עורך מוסף “ממון”. בשנים האחרונות הוא עוסק ביזמות, ובין השאר הוא מחזיק בסוכנות התוכן המותגי “פבלישרז”.

וכמה מילים אחרונות לכם, הקוראים

עזרו לנו לעשות עבודה טובה יותר. ספרו לנו על העולם שלכם, על ההישגים, על המצוקות ועל התקוות לעתיד. שתפו את הכתבות שלנו ברשתות החברתיות, ועזרו לנו להשיג הד ציבורי רחב ככל האפשר. ביחד, נהפוך את ישראל למקום טוב יותר לכולנו.

עידן מוטולה הוא בעל ניסיון של 20 שנה בעולם העיתונות, ושימש בין היתר כרכז הכתבים של "ידיעות אחרונות", כעורך המוסף הכלכלי "ממון" וכעורך בטלוויזיה. למוטולה קשר אישי לקהילת האנשים עם מוגבלות – בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט
עידן מוטולה
עורך ראשי