הצהרת נגישות

כבית של קהילת האנשים עם מוגבלות ברשת אנחנו מחויבים לדוגמה אישית

אנחנו, ב”שווים”, רואים בנגישות ערך עליון, וכמובן – בהיותנו אתר הבית של קהילת האנשים עם מוגבלות – רואים את עצמנו מחויבים לדוגמה אישית בעניין. אתר “שווים” עומד בדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע”ג 2013. התאמות הנגישות בוצעו על פי המלצות התקן הישראלי (ת”י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמה AA ומסמך 2.0 WCAG.

הממשק: “שווים” מותאם לדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הנייד, והוא עושה שימוש בממשק נגישות האתרים “נגישלי”, שפותח על ידי חברת “נגישלי”. הממשק מאפשר לגולשים להתאים את תצוגת האתר ולהפעיל אותו באמצעים שונים, דוגמת תוכנות לקריאת מסך ועל ידי המקלדת.

הדפדפנים המותאמים: גוגל כרום, פיירפוקס, ספארי, אופרה, מייקרוסופט אדג’, אינטרנט אקספלורר 11, אנדרואיד מרשמלו ו-iOS9.

התאמות כלליות: כפתור להפעלת נגישות בסיסית, ניווט על ידי המקלדת, הפעלת מקלדת וירטואלית, התאמה לקוראי מסך, דילוג לתוכן המרכזי, חיפוש טקסטים בדף האתר, שינוי שפת הממשק, שינוי מיקום הממשק ושינוי גודל הממשק.

התאמות טקסט ותוכן: שינוי גדלי הגופן, שינוי הגופן לקריא, הגדלת טקסט במעבר עכבר (זכוכית מגדלת), הדגשת קישורים, הדגשת כותרות, שינוי מרווח בין שורות, שינוי מרווח בין מילים, שינוי מרווח בין אותיות, יישור למרכז, יישור לימין, יישור לשמאל.

התאמות צבעים ותצוגה: הצגת תיאורי תמונות, התאמה לקורא מסך, ניגודיות כהה, ניגודיות בהירה, שינוי האתר לצבעי אפור, שינוי צבע הטקסטים, שינוי צבע הכותרות, שינוי צבע הרקע, עצירת אנימציות ותנועה.

התאמות ניווט והתמצאות: שינוי סמן העכבר לסמן גדול ולבן או לסמן גדול ושחור, הדגשת מעבר עכבר, הדגשת פוקוס, הגדלה והקטנה של תצוגת האתר.

על אף המאמצים שהשקענו להתאים את “שווים” ברמה הכי גבוהה, ייתכן כי יתגלו חלקים באתר שעדיין לא הונגשו או שטרם נמצא עבורם פתרון טכנולוגי. אם מצאתם תקלה, או שיש לכם בעיה עם ממשק הנגישות, נשמח לשמוע מכם, וגם אם יש לכם הצעות לשיפור. כדי לפנות אלינו לחצו על כפתור “שלחו משוב” בתחתית ממשק הנגישות, ושם תוכלו למלא טופס ייעודי. אפשרות נוספת היא לשלוח לנו מייל לכתובת [email protected]. אנחנו, מצדנו, מתחייבים להתייחס ברצינות לכל פנייה שלכם.