נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשות"חד משמעית לא יהיו בחירות רביעיות. ישראל ביתנו תכריע"

“חד משמעית לא יהיו בחירות רביעיות. ישראל ביתנו תכריע”

אלכס פרידמן (ישראל ביתנו) בראיון לאורי יצחקי: "ציבור האנשים עם מוגבלות יכול להכריע את הבחירות האלה"

ימים ספורים לפני בחירות 2020, הלכנו לפגוש את אלכס פרידמן בביתו ביבנה. פרידמן, שמתמודד עם ניוון שרירים מלידה, יתמודד בשבוע הבא לכנסת מטעם רשימת “ישראל ביתנו”.

“כל החיים שלי הייתי לוחם”, הוא סיפר לנו. “אמרו לי שאני לא אשרוד על גיל 3 והוכחתי אחרת. אמשיך להילחם עד הרגע האחרון”.

לדברי פרידמן, “חד משמעית לא יהיו בחירות רביעיות. ישראל ביתנו תכריע ותהיה לנו סוף סוף ממשלה. נוביל מהלכים בתחום דת ומדינה וכמובן צריך להחזיר את הביטחון לתושבי ישראל”.

פרידמן חושב שלציבור האנשים עם מוגבלות יש כוח להכריע את הבחירות האלה. “אנחנו 1.3 מיליון בעלי זכויות הצבעה. אם כולם יצאו להצביע, ויצביעו לאנשים שדואגים להם, בסופו של דבר נוכל להכריע את הבחירות האלה”.

בתגובה לביקורת נגדו על כי נטש את השטח לטובת הפוליטיקה, אומר פרידמן: “מאבק הנכים היה תמיד א-פוליטי וימשיך להיות א-פוליטי. הציבור ראה את ההישג ההיסטורי אליו הגענו. אף מאבק חברתי לא הביא 4.7 מיליארד שקל לאף אוכלוסיה, בטח לא לציבור הנכים”.

צפו בראיון המרגש:

https://www.facebook.com/shavvim.co.il/videos/194582238300098/
בן 26, רווק (עדיין), מתגורר בתל אביב. ערך ראיונות מצולמים עם שלל ידוענים, ובראשם גל גדות. הראיון המפורסם שודר בתוכנית "הצינור". ראיין גם את הנשיא לשעבר ראובן ריבלין, רונאלדיניו, ליהיא לפיד ועוד. עובד ב"שווים" וגם מתחזק עמוד יוטיוב תוסס. מאובחן על הרצף.

כתבות אחרונות