נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים
הסתדרות 480-100

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיחדשותהיסטוריה עולמית: מועמדת עם תסמונת דאון למועצת עיר

היסטוריה עולמית: מועמדת עם תסמונת דאון למועצת עיר

אלאונור ללו בת ה-34 מתמודדת למועצת העיר אראס בצפון צרפת ומבטיחה לקדם שיוויון ונגישות

היסטוריה נרשמה לאחרונה בצרפת, כאשר לראשונה אישה עם תסמונת דאון הציגה את מועמדותה לחברות במועצת העיר אראס שבצפון המדינה. ככל הידוע, מדובר גם במקרה ראשון מסוגו בעולם.

המועמדת, אלאונור ללו, בת 34, תושבת אראס, נלחמה לאורך כל חייה על מנת שיתייחסו אליה כשווה. זה המסר שקיבלה גם כילדה. הוריה השקיעו בה רבות, חינכו אותה לשאוף לעצמאות ואף סירבו להכניס אותה לבית ספר לחינוך מיוחד.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2610450299193677&set=a.1407909132781139&type=3&source=11&referrer_profile_id=100006861973105
כרזת הבחירות

כיום היא עובדת במשרה ניהולית בבית חולים פרטי בעיר הולדתה וגם עומדת בראש אגודה הנאבקת בסטיגמות החברתיות כלפי הלוקים בתסמונת דאון. שם האגודה – “אגודת ידידי אלאונור”.

בבחירות המקומיות, שיתקיימו ב-15 במרץ, מתמודדת ללו על מושב במועצה המיועד לאנשים עם מוגבלות. הנושאים שבהם היא מתמקדת כוללים עיר נקייה יותר, חברה הוגנת יותר ושיפור הנגישות. במסגרת זו היא מבטיחה לדאוג לאביזרי שמע שיעזרו ללקויי שמיעה לחצות את הכבישים בצורה בטוחה וכן לאוטובוסים חשמליים המצוידים ברמפות לכיסאות גלגלים.

“עכשיו אני נלחמת על כך שיקבלו אנשים עם מוגבלות”, אומרת ללו, “כדי שהם יהיו שותפים בכל מקום בחברה הצרפתית. יש לי המון רעיונות בנושא הזה”.

למרות החיוך על פניה, היא מדברת בנחישות רבה. “החיים עם תסמונת דאון אינם קלים”, היא אומרת, “אבל אני כבר לא מוטרדת מזה יותר”. כעת היא נחושה לעשות היסטוריה ולהפוך לאישה הראשונה בצרפת עם תסמונת דאון שתזכה למושב במועצה.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות