היסטוריה עולמית: מועמדת עם תסמונת דאון למועצת עיר

אלאונור ללו בת ה-34 מתמודדת למועצת העיר אראס בצפון צרפת ומבטיחה לקדם שיוויון ונגישות

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

היסטוריה נרשמה לאחרונה בצרפת, כאשר לראשונה אישה עם תסמונת דאון הציגה את מועמדותה לחברות במועצת העיר אראס שבצפון המדינה. ככל הידוע, מדובר גם במקרה ראשון מסוגו בעולם.

המועמדת, אלאונור ללו, בת 34, תושבת אראס, נלחמה לאורך כל חייה על מנת שיתייחסו אליה כשווה. זה המסר שקיבלה גם כילדה. הוריה השקיעו בה רבות, חינכו אותה לשאוף לעצמאות ואף סירבו להכניס אותה לבית ספר לחינוך מיוחד.

פורסם על ידי ‏‎Eléonore Laloux‎‏ ב- יום ראשון, 16 בפברואר 2020
כרזת הבחירות

כיום היא עובדת במשרה ניהולית בבית חולים פרטי בעיר הולדתה וגם עומדת בראש אגודה הנאבקת בסטיגמות החברתיות כלפי הלוקים בתסמונת דאון. שם האגודה – "אגודת ידידי אלאונור".

בבחירות המקומיות, שיתקיימו ב-15 במרץ, מתמודדת ללו על מושב במועצה המיועד לאנשים עם מוגבלות. הנושאים שבהם היא מתמקדת כוללים עיר נקייה יותר, חברה הוגנת יותר ושיפור הנגישות. במסגרת זו היא מבטיחה לדאוג לאביזרי שמע שיעזרו ללקויי שמיעה לחצות את הכבישים בצורה בטוחה וכן לאוטובוסים חשמליים המצוידים ברמפות לכיסאות גלגלים.

"עכשיו אני נלחמת על כך שיקבלו אנשים עם מוגבלות", אומרת ללו, "כדי שהם יהיו שותפים בכל מקום בחברה הצרפתית. יש לי המון רעיונות בנושא הזה".

למרות החיוך על פניה, היא מדברת בנחישות רבה. "החיים עם תסמונת דאון אינם קלים", היא אומרת, "אבל אני כבר לא מוטרדת מזה יותר". כעת היא נחושה לעשות היסטוריה ולהפוך לאישה הראשונה בצרפת עם תסמונת דאון שתזכה למושב במועצה.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

אביחי חיים

אביחי חיים

בן 28, נשוי. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים", מגיש תכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט". נולד עם שיתוק מוחין קל.

פרסומות

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״