אגרופים, סטירות, חניקה: אישום נגד מטפל שתקף נער עם לקות שכלית

הבוקר הוגש כתב אישום נגד מרדכי וייס, 30, מטפל במעון לאנשים עם מוגבלויות בבני ברק

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתב אישום חמור הוגש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד מרדכי בן אדמונד וייס, בן 30, מטפל במעון לאנשים עם מוגבלויות בבני ברק, בסעיפים של תקיפת קטין והתעללות ותקיפת חסר ישע.   

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ראאד ענוז מפרקליטות מחוז תל אביב, עולה כי וייס עבד כמטפל במעון במשך כארבע שנים. המעון משמש בית לאנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית. לפני כשבועיים, בזמן שהיה בתפקיד, תקף לכאורה וייס בפראות את אחד החוסים, קטין בעל ליקוי שכלי ונפשי, שעליו היה אחראי. זאת, לאחר שהחוסה ניסה לעזוב את המעון ווייס נטל ממנו את מכשיר הטלפון הנייד שלו, בניגוד לנהלים.

לפי המתואר בכתב האישום, וייס היכה את החוסה בפניו במכות אגרוף, וכשהחוסה ניסה להתנגד הוא הפילו על הקרקע והיכה אותו באמצעות סטירות ואגרופים, תוך שהוא חונק אותו. בסמוך לכך הותקף החוסה על ידי חוסה אחר, כשוייס, לכאורה, מונע ממנו להתנגד לתקיפה. "מעשיו של הנאשם גרמו לחוסה לחבלות, שטפי דם ושריטות בפניו ובצוואר", נכתב בכתב האישום.

כתב האישום מייחס לוייס תקיפה חמורה ביותר, בין השאר בשל מאפייני הקורבן, המתואר כ"קטין שלא יכול לדאוג לצורכי מחייתו, לבריאותו ולשלומו בעקבות ליקוייו השכליים ומוגבלותו הנפשית. וכך מתוארת התקיפה: לאחר שוייס לקח מהחוסה את הסלולרי שלו, שלא כדין, התיישב החוסה על ספסל במעון. אי אז התנפל וייס על הקטין, היכה אותו באמצעות אגרופים בפניו וגרר אותו מהספסל לרצפה. אחר כך התיישב עליו, חנק אותו והיכה בו בשנית בפניו.

בתוך כל המהומה הזו הגיח חוסה נוסף מהמעון ותקף גם הוא את הקטין, ללא כל התנגדות מצד המטפל וייס. החוסה הנוסף נתן לו סטירות ובעיטות, כאשר וייס אוחז בו ומונע ממנו להתנגד. בזמן שהקטין שותת דם, גרר אותו וייס לחדר סמוך ותקף אותו בשנית. לפי האישום, מעשיו של וייס גרמו לו לחבלה בעינו הימנית, שטפי דם ושריטות רבות בפניו ובצווארו.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

עשו לנו לייק
סרטונים
גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים