נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותאגרופים, סטירות, חניקה: אישום נגד מטפל שתקף נער עם לקות שכלית

אגרופים, סטירות, חניקה: אישום נגד מטפל שתקף נער עם לקות שכלית

הבוקר הוגש כתב אישום נגד מרדכי וייס, 30, מטפל במעון לאנשים עם מוגבלויות בבני ברק

כתב אישום חמור הוגש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד מרדכי בן אדמונד וייס, בן 30, מטפל במעון לאנשים עם מוגבלויות בבני ברק, בסעיפים של תקיפת קטין והתעללות ותקיפת חסר ישע.   

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו”ד ראאד ענוז מפרקליטות מחוז תל אביב, עולה כי וייס עבד כמטפל במעון במשך כארבע שנים. המעון משמש בית לאנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית. לפני כשבועיים, בזמן שהיה בתפקיד, תקף לכאורה וייס בפראות את אחד החוסים, קטין בעל ליקוי שכלי ונפשי, שעליו היה אחראי. זאת, לאחר שהחוסה ניסה לעזוב את המעון ווייס נטל ממנו את מכשיר הטלפון הנייד שלו, בניגוד לנהלים.

לפי המתואר בכתב האישום, וייס היכה את החוסה בפניו במכות אגרוף, וכשהחוסה ניסה להתנגד הוא הפילו על הקרקע והיכה אותו באמצעות סטירות ואגרופים, תוך שהוא חונק אותו. בסמוך לכך הותקף החוסה על ידי חוסה אחר, כשוייס, לכאורה, מונע ממנו להתנגד לתקיפה. “מעשיו של הנאשם גרמו לחוסה לחבלות, שטפי דם ושריטות בפניו ובצוואר”, נכתב בכתב האישום.

כתב האישום מייחס לוייס תקיפה חמורה ביותר, בין השאר בשל מאפייני הקורבן, המתואר כ”קטין שלא יכול לדאוג לצורכי מחייתו, לבריאותו ולשלומו בעקבות ליקוייו השכליים ומוגבלותו הנפשית. וכך מתוארת התקיפה: לאחר שוייס לקח מהחוסה את הסלולרי שלו, שלא כדין, התיישב החוסה על ספסל במעון. אי אז התנפל וייס על הקטין, היכה אותו באמצעות אגרופים בפניו וגרר אותו מהספסל לרצפה. אחר כך התיישב עליו, חנק אותו והיכה בו בשנית בפניו.

בתוך כל המהומה הזו הגיח חוסה נוסף מהמעון ותקף גם הוא את הקטין, ללא כל התנגדות מצד המטפל וייס. החוסה הנוסף נתן לו סטירות ובעיטות, כאשר וייס אוחז בו ומונע ממנו להתנגד. בזמן שהקטין שותת דם, גרר אותו וייס לחדר סמוך ותקף אותו בשנית. לפי האישום, מעשיו של וייס גרמו לו לחבלה בעינו הימנית, שטפי דם ושריטות רבות בפניו ובצווארו.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות