נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזםהגנה על התאומה האוטיסטית שלה - ונהרגה

הגנה על התאומה האוטיסטית שלה – ונהרגה

סופה היכתה בשכונת קרוואנים בארה"ב: דינה זמברנו שילמה בחייה, אחותה ברנה נפצעה קשה מאוד

דרמה קורעת לב התרחשה בתחילת השבוע במחוז מוריי במדינת ג’ורג’יה שבארה”ב, כאשר צעירה בת 20 נהרגה כתוצאה מפגיעת טורנדו בשכונת קרוואנים, בזמן שהיא מגנה בגופה על אחותה האוטיסטית, שהיא גם אחותה התאומה.

אם הבנות, טרייסי זמברנו, לא ידעה שיש סיכון לסופת טורנדו באזור, ויצאה לעבודה כהרגלה ביום ראשון. בבית הנייד, סוג של קרוואן, נותרו הבנות התאומות שלה דינה וברנה, בנות העשרים.   

הקרוואן לא היה חזק דיו כדי לעמוד בעוצמה של הסופה שהיכתה במקום. הטורנדו קרע את הבית הנייד של המשפחה בעיר צטסוורת’, הרג את דינה ופצע קשה מאוד את ברנה האוטיסטית.

המחלצים נדהמו לראות את דינה מגוננת על ברנה. האחיות זמברנו

האנשים הראשונים שהגיעו לתת סיוע נדהמו לגלות את דינה אוחזת בידיה את ברנה ומגוננת עליה. “הם היו צריכים להוציא אותה מהידיים של אחותה כדי להוביל אותה לאמבולנס”, סיפרה האם. “דינה איבדה את חייה כדי להציל את ברנה. היא ממש עטפה אותה”.

מאז האירוע ברנה מאושפזת בבית חולים בטנסי, שם נאבקים הרופאים על חייה. מתחילת השבוע היא עברה כבר חמישה ניתוחים, ומצבה עדיין מוגדר קשה מאוד. בשל מגיפת הקורונה טרייסי, אמא שלה, לא מורשית לבקר אותה. “אני חייבת להיות חזקה בשבילה”, אמרה האם.

יש לציין כי בסופה שפקדה את שכונת הקרוואנים נהרגו עוד שישה אנשים.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות