נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיאוטיזםההסעות בחינוך המיוחד חוזרות החל ממחר

ההסעות בחינוך המיוחד חוזרות החל ממחר

החזרת ההסעות תיעשה באופן הדרגתי בימים הקרובים. גם הילדים המשולבים כלולים בהסכמות

משרד החינוך יחד עם האוצר והשלטון המקומי הגיעו היום (ב’) להסכמות על הפעלת מערך ההסעות בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד במתכונתו החדשה. לאור ההחלטה, החל ממחר, ובאופן הדרגתי יוכלו תלמידי כיתות א’, ב’, ג’, י”א וי”ב בחינוך הרגיל וכן תלמידי החינוך המיוחד (הלומדים במוסדות החינוך המיוחד, בכיתות החינוך המיוחד בבתי הספר הרגילים והתלמידים המשולבים) להמשיך ולממש את זכותם לשירותי הסעה אל מוסדות החינוך.

ההסעות יינתנו לתלמידים שהוגדרו זכאים עוד טרם החל משבר נגיף הקורונה. כאמור, החזרה תיעשה באופן הדרגתי כדי לאפשר לרשויות להיערך באופן ראוי להפעלה.

מערך ההסעות יופעל בהתאם להנחיות של משרד הבריאות, ובתוך כך תכיל כל הסעה עד 50% ממספר הנוסעים המורשים להסעה, כפי שמופיע ברישיון הרכב. כמו כן, תפעל ההסעה בהתאם לכללי הזהירות וההיגיינה המתבקשים.

שר החינוך רפי פרץ אמר: ״שמח שהמאמצים המשותפים שלנו יחד עם משרד האוצר והשלטון המקומי הולידו פתרון עבור הסעתם של התלמידים ובפרט תלמידי החינוך המיוחד. בימים הקרובים אמשיך לפעול ביתר שאת יחד עם משרדי הממשלה והשלטון המקומי על מנת שנפתח את כלל מערכת החינוך בצורה מיטבית”.

יו”ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: “הסדרת מערך ההסעות מהותית, ובחינוך המיוחד בפרט, ומאפשרת את הרחבת הפעילות באופן מיידי. אנחנו ממשיכים להעמיד פתרונות ולעשות הכל כדי להשיב את הלימודים והמשק לפעילות”. מיכל מנקס, סמנכ”לית חינוך ורווחה במרכז השלטון המקומי, הודיעה כבר הבוקר בוועדת החינוך של הכנסת כי ההסעות לתלמידי החינוך המיוחד חוזרות לפעול.

שי חג׳ג׳, יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, בירך על ההסכמות: ״ילדי החינוך המיוחד זקוקים לסדר יום קבוע וצפוי מראש, זה עוזר להם לתחושת מוגנות ומפחית חרדות. כעת יוכלו הילדים עם הצרכים המיוחדים סוף סוף להיפגש עם חבריהם והצוותים החינוכיים ולהפיג את הבדידות”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות