נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיאוטיזםהכי טרנד שיש: הדוקו "אהבה על הספקטרום" עולה בנטפליקס

הכי טרנד שיש: הדוקו “אהבה על הספקטרום” עולה בנטפליקס

ב-22 ביולי תושק הסדרה, שעוקבת אחרי שבעה רווקים אוטיסטים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם ההיכרויות

גל הסדרות העוסקות באנשים עם מוגבלות לא עוצר: בעוד כשבועיים, ה-22 ביולי, תעלה בנטפליקס בהקרנת בכורה סדרה תיעודית בשם “Love on the Spectrum”, שעוקבת אחרי שבעה רווקים אוטיסטים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם האהבה וההיכרויות.

הטריילר שהופץ לקראת עליית הסדרה מספק הצצה לכמה מגיבוריה כשהם יוצאים לדייטים, מנסים למצוא בן זוג לחיים ונאבקים להבין מהי מערכת יחסים ומה זאת אהבה. כדי להתמודד עם החוויה המבלבלת ולשים יד על הגביע הקדוש של האהבה הם נעזרים במשפחותיהם ובמומחים שונים שמנסים להקנות להם כישורים מעשיים.

הסדרה נותנת במה גם לסיפורי אהבה מוצלחים, למשל בני הזוג רות ותומאס וג’ימי ושרנאיי, שהיחסים שלהם עשויים להעניק השראה לאחרים.  

“מה הדבר החשוב ביותר בחיים? אנשים רבים היו עונים אהבה”, אומרת במאית הסדרה סיאן אוקליירי. “יש תפיסה נפוצה ושגויה שאנשים על הספקטרום אינם מעוניינים במערכות יחסים או רומנטיקה. מהניסיון שלי זה פשוט לא נכון.

“בהפקת סדרות טלוויזיה בנושא נכות לאורך השנים דיברתי עם הרבה צעירים על הספקטרום וגם עם משפחות, מאמנים אישיים, פסיכולוגים וארגוני אוטיזם”, ממשיכה הבמאית. “דבר אחד באמת בלט לי – כל כך הרבה אנשים על הספקטרום רצו למצוא אהבה, אבל רבים מהם מעולם לא היו בדייט בחייהם. כשאתה מדבר עם מספר גדול של אנשים שהרצון העיקרי שלהם בחיים הוא להיות בן זוג, והם אפילו לא היו בדייט, משהו לא בסדר”.

לדברי אוקליירי, כמספרת סיפורים היא הרגישה שיש כאן הזדמנות לחקור את הנושא “על ידי שפיכת אור על המאבקים של רבים על פני הספקטרום בחיפוש אחר מערכות יחסים משמעותיות. אני מקווה שהסדרה הזו תייצר דיון, תעזור להביא להבנה ולקבלה, ובסופו של דבר תעורר אנשים עם אוטיזם, את משפחותיהם ואת החברה בכלל למצוא דרכים לעזור להם למצוא אהבה”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות