נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיאוטיזם40 יום למותו של איאד אלחאלק: הקמפיין המיוחד לזכרו

40 יום למותו של איאד אלחאלק: הקמפיין המיוחד לזכרו

אלחאלק נורה למוות על ידי שוטרים במאי האחרון. במסגרת הקמפיין ייערכו פעילויות הסברה והנצחה ברחבי הארץ

ב-13 ביולי ימלאו 40 יום למותו של איאד אלחאלק, שעורר הדים וסיקור נרחב בישראל וברחבי העולם. על פי המסורת האסלאמית מציינים 40 ימי אבל למותו של אדם, ולקראת היום האחרון יוצאת עמותת אלווין ישראל, שאלחאלק היה ממקבלי השירות שלה, בקמפיין ארצי תחת הכותרת ״סביבה בטוחה לכולם״. במסגרת האירוע, שנעשה בשיתוף עם משפחת אלחאלק, ייערכו פעילויות הסברה ברחבי הארץ.

קמפיין מדיה חברתית במסגרתו יעלו דמויות מפתח, משפיעניים, צוותים, מקבלי שירות וכן עמותות נוספות והציבור הרחב, לרשתות החברתיות את הסלוגן “סביבה בטוחה לכולם״ ויתייגו את ההאשטג Safety_for_All#.

מערך פעילות הסברה והנצחה בכל התוכניות בעמותת אלווין ישראל, ובשיתוף עמותות נוספות שיצטרפו. משתתפי השיעורים יעברו מערך שיעור מונגש שיעסוק בקורות חייו של אלחאלק ובשיח בנושא הבטיחות האישית. בנוסף יתקיימו פעילויות כמו הקמת פינות הנצחה, שתילת עץ לזכרו של אלחאלק, פעילויות יצירה ועוד. באותה שעה ייטע מנכ״ל העמותה, דוד מרקו, עץ לזכרו של אלחאלק ז״ל בכיכר המרכזית של “מרכז סבא”- ההכנה לתעסוקה בירושלים.

מפגש Zoom והשקה של מיזם “הסוקולנטים של איאד” בהשתתפות משפחתו, נציגי מקבלי שירות, הנהלת אלווין ישראל ונציגי הוועד המנהל וועדות העמותה. במסגרת מיזם “הסוקולנט של איאד” יוכלו אנשים לרכוש סוקולנטים לזכרו (איאד מאד אהב סיקולנטים ובתמונתו האחרונה צולם עם אחד) שישתלו לזכרו במגוון מקומות שייבחרו על ידי התורמים. התרומות מרכישת הסוקולנטים יוקדשו לקרן ע”ש איאד, המיועדת לקידום קורסי הכשרה והכנה לתעסוקה ולסבסוד טיפולי שיניים לאנשים עם מוגבלות בסניף אלווין אלקודס שבמזרח ירושלים. 

כזכור, איאד אלחאלק היה צעיר עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואוטיזם, שנורה למוות על ידי שוטרי מג״ב ב-30 במאי. אלאחלק, שעשה את דרכו אל סניף אלווין אלקודס הממוקם במזרח ירושלים, לא הבין את קריאות השוטרים לעצור ולהזדהות, נבהל והחל להימלט. המקרה הטראגי הסתיים כשהשוטרים פותחים באש אל עבר המקום בו הסתתר, כל זאת למרות קריאותיה של מדריכתו ששהתה לצדו באותן דקות וזעקה לעבר השוטרים כי מדובר באדם נכה.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות