40 יום למותו של איאד אלחאלק: הקמפיין המיוחד לזכרו

אלחאלק נורה למוות על ידי שוטרים במאי האחרון. במסגרת הקמפיין ייערכו פעילויות הסברה והנצחה ברחבי הארץ

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ב-13 ביולי ימלאו 40 יום למותו של איאד אלחאלק, שעורר הדים וסיקור נרחב בישראל וברחבי העולם. על פי המסורת האסלאמית מציינים 40 ימי אבל למותו של אדם, ולקראת היום האחרון יוצאת עמותת אלווין ישראל, שאלחאלק היה ממקבלי השירות שלה, בקמפיין ארצי תחת הכותרת ״סביבה בטוחה לכולם״. במסגרת האירוע, שנעשה בשיתוף עם משפחת אלחאלק, ייערכו פעילויות הסברה ברחבי הארץ.

קמפיין מדיה חברתית במסגרתו יעלו דמויות מפתח, משפיעניים, צוותים, מקבלי שירות וכן עמותות נוספות והציבור הרחב, לרשתות החברתיות את הסלוגן "סביבה בטוחה לכולם״ ויתייגו את ההאשטג Safety_for_All#.

מערך פעילות הסברה והנצחה בכל התוכניות בעמותת אלווין ישראל, ובשיתוף עמותות נוספות שיצטרפו. משתתפי השיעורים יעברו מערך שיעור מונגש שיעסוק בקורות חייו של אלחאלק ובשיח בנושא הבטיחות האישית. בנוסף יתקיימו פעילויות כמו הקמת פינות הנצחה, שתילת עץ לזכרו של אלחאלק, פעילויות יצירה ועוד. באותה שעה ייטע מנכ״ל העמותה, דוד מרקו, עץ לזכרו של אלחאלק ז״ל בכיכר המרכזית של "מרכז סבא"- ההכנה לתעסוקה בירושלים.

מפגש Zoom והשקה של מיזם "הסוקולנטים של איאד" בהשתתפות משפחתו, נציגי מקבלי שירות, הנהלת אלווין ישראל ונציגי הוועד המנהל וועדות העמותה. במסגרת מיזם "הסוקולנט של איאד" יוכלו אנשים לרכוש סוקולנטים לזכרו (איאד מאד אהב סיקולנטים ובתמונתו האחרונה צולם עם אחד) שישתלו לזכרו במגוון מקומות שייבחרו על ידי התורמים. התרומות מרכישת הסוקולנטים יוקדשו לקרן ע"ש איאד, המיועדת לקידום קורסי הכשרה והכנה לתעסוקה ולסבסוד טיפולי שיניים לאנשים עם מוגבלות בסניף אלווין אלקודס שבמזרח ירושלים. 

כזכור, איאד אלחאלק היה צעיר עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואוטיזם, שנורה למוות על ידי שוטרי מג״ב ב-30 במאי. אלאחלק, שעשה את דרכו אל סניף אלווין אלקודס הממוקם במזרח ירושלים, לא הבין את קריאות השוטרים לעצור ולהזדהות, נבהל והחל להימלט. המקרה הטראגי הסתיים כשהשוטרים פותחים באש אל עבר המקום בו הסתתר, כל זאת למרות קריאותיה של מדריכתו ששהתה לצדו באותן דקות וזעקה לעבר השוטרים כי מדובר באדם נכה.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״