נושאים קשורים

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות

כך פועלת הונאת ה”פטור מתור” שמציפה את הרשת

מיוחד ל"שווים": גם אתם נתקלתם לאחרונה במודעה הזאת? מדובר בנוכלות. כך נראתה השיחה שלנו עם "נציג המכירות" שמבטיח תעודה רשמית מהביטוח הלאומי

ללמוד על קבלת האחר – דרך משחק קלפים מיוחד

משחק הזיכרון החדש, "בלון וכובע", לא רק מבדר, אלא גם מלמד על סובלנות ואמפתיה, תוך תרומה לילדים חולי ניוון שרירים דושן-בקר

תקף וירק: כתב אישום נגד אח שהתעלל בקשישה סיעודית

סאלח היאג'נה, בן 26, נאשם על ידי פרקליטות המדינה לאחר שתקף קשישה בת 77 במרכז הגריאטרי "גולדן קר" בנס ציונהטיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס
ראשיחדשותקדימה מדע תמשיך לעבוד עם הילדים החולים עד 1 בדצמבר

קדימה מדע תמשיך לעבוד עם הילדים החולים עד 1 בדצמבר

כך מודיע משרד החינוך. ממועד זה תיכנס לתוקף התוכנית החדשה, שתתבסס על אנשי מקצוע מתוך מערכת החינוך

משרד החינוך מודיע רשמית כי הוא גיבש תוכנית חלופית לתלמידים חולים בביתם, כאשר שירותי החינוך יינתנו על ידי אנשי מקצוע מתוך מערכת החינוך, ולא על ידי ספק חיצוני. דבר התוכנית החדשה פורסם לראשונה ב”שווים”.

“לאור זאת”, כותב המשרד, “התוכנית תאפשר לטייב את השירות החינוכי לטובת התלמיד, ובד בבד היא תחזק את הקשר של התלמיד עם מוסדות החינוך”.

התוכנית תצא לפועל בתאריך 1.12.2020, ועד אז תוארך ההתקשרות עם הספק הנוכחי “קדימה מדע”. במהלך החודשים הקרובים המשרד יסיים את העברת התוכנית “והתאמתה באופן אישי לכל תלמידה ותלמיד”, כדבריו.

שר החינוך יואב גלנט

רחל אברמזון, מנהלת האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך, אמרה בוועדת החינוך של הכנסת שדנה בנושא הבוקר: “אחרי שנים עם זכיינים וספקים אנחנו מעבירים את המושכות למשרד החינוך. תודה ל’קדימה מדע’ ולכל צוותי ההוראה, המטפלים והסייעים.

“צריך לומר שהתלמידים גם היום משובצים בבתי ספר. לכל תלמיד יש בית ספר שאליו היה חוזר אם זה היה מתאפשר. מנהל בית הספר, היועצת והצוות החינוכי מגבשים את התוכניות לתלמידים גם במצב הנוכחי. בתי הספר מלווים ברוב המקרים את הילדים, ויש גם תמיכה ממומחי תחום שמלווים את הנושא”.

לדברי אברמזון, “מי מהתלמידים שיוכל יחזור למוסד החינוכי, כדי לקרב אותו לקהילה, לבית הספר או לגן. המשרד מתחייב לתת שירות מקצועי בהתאם לצרכים של כל תלמיד ותלמיד”.

אברמזון הדגישה כי “התוכנית גובשה כבר לפני כמה חודשים, זה לא נעשה בחמש דקות. זה נעשה תוך הרבה השקעה ומחשבה. העיסוק בקורונה עיכב את התהליך. ביקשנו מ’קדימה מדע’ לתת עוד שלושה חודשים, ואנחנו ב-1 בדצמבר מעבירים את התוכנית למשרד החינוך, חד משמעית”.

בתשובה לשאלה מה יהיה עם סוגיית כוח האדם בתוכנית, אמרה אברמזון כי אינה יכולה להתחייב בנושא, “אבל כל מורה שעבד עד היום בתוכנית יוכל להגיש מועמדות לתוכנית החדשה ולהצטרף לשורות משרד החינוך”.

.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות