נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותהח"כ שנלחם תחת אש וקיבל צל"ש יטפל בנושא הלומי הקרב

הח”כ שנלחם תחת אש וקיבל צל”ש יטפל בנושא הלומי הקרב

הבוקר אושרה הקמת ועדת המשנה לטיפול בהלומי קרב, בראשות ח"כ אופיר סופר. ארגון נכי צה"ל: "צורך השעה"

חילץ תחת אש לוחמים בקבר יוסף. ח”כ אופיר סופר

לראשונה הוקמה ועדת משנה לטיפול המדינה בהלומי קרב ונפגעי פוסט טראומה, והיא תפעל במסגרת ועדת העבודה והרווחה של הכנסת. בראש ועדת המשנה יעמוד ח”כ אופיר סופר מסיעת ימינה.

ועדת המשנה הוקמה לבקשת ח”כ סופר, שפנה בעניין ליו”ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת ח”כ חיים כץ (ליכוד). הוועדה תעסוק בין היתר בשיפור וקיצור הליכי ההכרה בנפגעי הלם קרב ופוסט טראומה, בשיפור השירותים האישיים, המשפחתיים והתעסוקתיים שניתנים לנפגעים, וכן בקידום מנגנון סיוע למימוש זכויותיהם.

ח”כ סופר סוחב בעצמו השפעות פוסט טראומתיות מתקופת שירותו הצבאי. ב-1996, כאשר שירת כקצין בגדוד חרוב, הוא חילץ פצועים מקבר יוסף במהלך מהומות מנהרת הכותל. תוך כדי הלחימה הוא נפצע קשה ולימים הוכר כנכה צה”ל. על תפקודו באירוע ועל אומץ לבו הוא זכה בצל”ש אלוף.

“אני מתרגש מאוד”, אמר היום סופר, “מדובר בתפקיד חשוב ביותר. אני מקבל את התפקיד הזה בחיל ורעדה. בשבועות האחרונים קיבלתי פניות רבות מהלומי קרב וממשפחותיהם, וגיליתי שהמצוקות גדולות עוד יותר משהכרתי. כעת, בעקבות הקמת הוועדה, אני חש מחויב לתוצאות, בעזרת השם”.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

לאורך השנים לא הייתה ועדה ספציפית בכנסת שעסקה בעניינם של הלומי הקרב ונפגעי פוסט טראומה. בכל פעם עסקה ועדה אחרת בנושאים הקשורים אליהם, ובמיוחד בדרישתם לתהליכי הכרה ברורים ומהירים מול משרד הביטחון. כעת, כאמור, יהיה להם בית אחד ייעודי בכנסת.

“הקמת ועדת המשנה לטיפול בהלומי קרב היא צורך השעה והבעת עמדה מוסרית ופרקטית חשובה ביותר של כנסת ישראל”, נמסר בתגובה על ידי ארגון נכי צה”ל. “הצעד הזה מדגים שוב את הכישלון האדיר של אגף שיקום נכים במשרד הביטחון בטיפול בנכי צה״ל בכלל ובהלומי הקרב בפרט. אנו קוראים לשר הביטחון ולמקבלי ההחלטות לקיים בדק בית עמוק בכל הקשור בעבודתו הכושלת של אגף שיקום נכים במשרד הביטחון, ולפעול לשינוי מהיר ומהותי בהתנהלותם למול הפצועים”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות