נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותהח"כ שנלחם תחת אש וקיבל צל"ש יטפל בנושא הלומי הקרב

הח”כ שנלחם תחת אש וקיבל צל”ש יטפל בנושא הלומי הקרב

הבוקר אושרה הקמת ועדת המשנה לטיפול בהלומי קרב, בראשות ח"כ אופיר סופר. ארגון נכי צה"ל: "צורך השעה"

חילץ תחת אש לוחמים בקבר יוסף. ח”כ אופיר סופר

לראשונה הוקמה ועדת משנה לטיפול המדינה בהלומי קרב ונפגעי פוסט טראומה, והיא תפעל במסגרת ועדת העבודה והרווחה של הכנסת. בראש ועדת המשנה יעמוד ח”כ אופיר סופר מסיעת ימינה.

ועדת המשנה הוקמה לבקשת ח”כ סופר, שפנה בעניין ליו”ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת ח”כ חיים כץ (ליכוד). הוועדה תעסוק בין היתר בשיפור וקיצור הליכי ההכרה בנפגעי הלם קרב ופוסט טראומה, בשיפור השירותים האישיים, המשפחתיים והתעסוקתיים שניתנים לנפגעים, וכן בקידום מנגנון סיוע למימוש זכויותיהם.

ח”כ סופר סוחב בעצמו השפעות פוסט טראומתיות מתקופת שירותו הצבאי. ב-1996, כאשר שירת כקצין בגדוד חרוב, הוא חילץ פצועים מקבר יוסף במהלך מהומות מנהרת הכותל. תוך כדי הלחימה הוא נפצע קשה ולימים הוכר כנכה צה”ל. על תפקודו באירוע ועל אומץ לבו הוא זכה בצל”ש אלוף.

“אני מתרגש מאוד”, אמר היום סופר, “מדובר בתפקיד חשוב ביותר. אני מקבל את התפקיד הזה בחיל ורעדה. בשבועות האחרונים קיבלתי פניות רבות מהלומי קרב וממשפחותיהם, וגיליתי שהמצוקות גדולות עוד יותר משהכרתי. כעת, בעקבות הקמת הוועדה, אני חש מחויב לתוצאות, בעזרת השם”.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

לאורך השנים לא הייתה ועדה ספציפית בכנסת שעסקה בעניינם של הלומי הקרב ונפגעי פוסט טראומה. בכל פעם עסקה ועדה אחרת בנושאים הקשורים אליהם, ובמיוחד בדרישתם לתהליכי הכרה ברורים ומהירים מול משרד הביטחון. כעת, כאמור, יהיה להם בית אחד ייעודי בכנסת.

“הקמת ועדת המשנה לטיפול בהלומי קרב היא צורך השעה והבעת עמדה מוסרית ופרקטית חשובה ביותר של כנסת ישראל”, נמסר בתגובה על ידי ארגון נכי צה”ל. “הצעד הזה מדגים שוב את הכישלון האדיר של אגף שיקום נכים במשרד הביטחון בטיפול בנכי צה״ל בכלל ובהלומי הקרב בפרט. אנו קוראים לשר הביטחון ולמקבלי ההחלטות לקיים בדק בית עמוק בכל הקשור בעבודתו הכושלת של אגף שיקום נכים במשרד הביטחון, ולפעול לשינוי מהיר ומהותי בהתנהלותם למול הפצועים”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות