הח"כ שנלחם תחת אש וקיבל צל"ש יטפל בנושא הלומי הקרב

הבוקר אושרה הקמת ועדת המשנה לטיפול בהלומי קרב, בראשות ח"כ אופיר סופר. ארגון נכי צה"ל: "צורך השעה"

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
חילץ תחת אש לוחמים בקבר יוסף. ח"כ אופיר סופר

לראשונה הוקמה ועדת משנה לטיפול המדינה בהלומי קרב ונפגעי פוסט טראומה, והיא תפעל במסגרת ועדת העבודה והרווחה של הכנסת. בראש ועדת המשנה יעמוד ח"כ אופיר סופר מסיעת ימינה.

ועדת המשנה הוקמה לבקשת ח"כ סופר, שפנה בעניין ליו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת ח"כ חיים כץ (ליכוד). הוועדה תעסוק בין היתר בשיפור וקיצור הליכי ההכרה בנפגעי הלם קרב ופוסט טראומה, בשיפור השירותים האישיים, המשפחתיים והתעסוקתיים שניתנים לנפגעים, וכן בקידום מנגנון סיוע למימוש זכויותיהם.

ח"כ סופר סוחב בעצמו השפעות פוסט טראומתיות מתקופת שירותו הצבאי. ב-1996, כאשר שירת כקצין בגדוד חרוב, הוא חילץ פצועים מקבר יוסף במהלך מהומות מנהרת הכותל. תוך כדי הלחימה הוא נפצע קשה ולימים הוכר כנכה צה"ל. על תפקודו באירוע ועל אומץ לבו הוא זכה בצל"ש אלוף.

"אני מתרגש מאוד", אמר היום סופר, "מדובר בתפקיד חשוב ביותר. אני מקבל את התפקיד הזה בחיל ורעדה. בשבועות האחרונים קיבלתי פניות רבות מהלומי קרב וממשפחותיהם, וגיליתי שהמצוקות גדולות עוד יותר משהכרתי. כעת, בעקבות הקמת הוועדה, אני חש מחויב לתוצאות, בעזרת השם".

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

לאורך השנים לא הייתה ועדה ספציפית בכנסת שעסקה בעניינם של הלומי הקרב ונפגעי פוסט טראומה. בכל פעם עסקה ועדה אחרת בנושאים הקשורים אליהם, ובמיוחד בדרישתם לתהליכי הכרה ברורים ומהירים מול משרד הביטחון. כעת, כאמור, יהיה להם בית אחד ייעודי בכנסת.

"הקמת ועדת המשנה לטיפול בהלומי קרב היא צורך השעה והבעת עמדה מוסרית ופרקטית חשובה ביותר של כנסת ישראל", נמסר בתגובה על ידי ארגון נכי צה"ל. "הצעד הזה מדגים שוב את הכישלון האדיר של אגף שיקום נכים במשרד הביטחון בטיפול בנכי צה״ל בכלל ובהלומי הקרב בפרט. אנו קוראים לשר הביטחון ולמקבלי ההחלטות לקיים בדק בית עמוק בכל הקשור בעבודתו הכושלת של אגף שיקום נכים במשרד הביטחון, ולפעול לשינוי מהיר ומהותי בהתנהלותם למול הפצועים".

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״