נושאים קשורים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות

האם החינוך המיוחד בדרך למהפכה? החזון של ועדת שפירא

אחרי הרפורמה הכושלת מ-2019, במשרד החינוך מינו את היזם העסקי והחברתי המנוסה למשימה כמעט בלתי אפשרית. אלו התובנות והכיוונים לקראת השינויים המיוחלים במערכת החינוך המיוחד והכללית

זו דעתי על המתת חסד למתמודדי נפש שקצו בחייהם

רננה אורן קראה על ההולנדית שקיבלה אישור להמתת חסד, ולא מבינה למה אנשים לא מקבלים את זה. האם זה רק בגלל שפצע נפשי אי אפשר לראות בעיניים?
הסתדרות 480-100

רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"
ראשיאוטיזםזוכה "האח הגדול" בארה"ב: "אני אוטיסט"

זוכה “האח הגדול” בארה”ב: “אני אוטיסט”

תפנית בעלילה: איאן טרי, שזכה בעונה ה-14 של התוכנית, סיפר לחבריו לעונת האולסטארז שהוא מאובחן על הרצף

הפתעה לצופי “האח הגדול” בארה”ב: איאן טרי, המנצח של העונה ה-14 של התוכנית, גילה לפני כמה ימים, במהלך שידור עונת האולסטארז שלה, כי הוא נמצא על הרצף האוטיסטי.

במהלך העונה בה ניצח ולקח הביתה חצי מיליון דולר, היו מתמודדים שהעבירו עליו ביקורת ואמרו שהם אינם מבינים את ההתנהגות שלו. אז טרי לא אמר דבר לגבי האבחון שלו. האם הוא ידע ולא סיפר, או שאולי אובחן מאז התוכנית? לא ברור. מה שבטוח הוא שבעונה הנוכחית, שבה הוא משתתף כזוכה לשעבר, הוא פותח את הקלפים לגמרי.

בשבוע הראשון של העונה החדשה שוחח טרי על הנושא עם כמה אנשים. אחד מהם נשאל על ידו האם הוא יודע שהוא נמצא על הרצף האוטיסטי. למתמודדת אחרת הוא הסביר כיצד הוא מתמודד עם הלקות שלו. בשבוע שעבר הוא כבר נחשף לחלוטין כשהתוודה ב”חדר היומנים” על כך שהוא אוטיסט. לדבריו, זה לא משהו שהוא נהנה לדבר עליו, אבל זו המציאות וצריך להתמודד איתה.

מאז “היציאה מהארון” זוכה טרי לשבחים על כך שהוא אינו מסתיר את האוטיזם שלו. יותר מזה, יש שאומרים כי הוא משתמש בתוכנית כדי לקדם את נושא המודעות לאנשים על הספקטרום. והדבר שהכי הפתיע הוא שמתברר שאפשר גם להיות אוטיסט וגם לזכות ב”אח הגדול”, שנחשבת לתוכנית ריאליטי הדורשת כישורים חברתיים גבוהים ביותר.

איאן טרי. צילום מתוך טוויטר
 

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות