נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"
הסתדרות 480-100

“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיחדשותבגלל שאין מלווה רפואי: יונתן בן ה-5 לא יכול לנסוע לגן

בגלל שאין מלווה רפואי: יונתן בן ה-5 לא יכול לנסוע לגן

הילד עלול לחטוף התקף אפילפסיה. עיריית תל אביב ומשרד החינוך מעבירים אחריות מאחד לשני

רוב ילדי ישראל הלכו אתמול לראשונה לגנים ולבתי הספר, אבל יונתן אלין בן 5, שחי עם פיגור שכלי ואפליפסיה, נשאר בבית. ולא – הוא לא גר בעיר אדומה. יונתן עלול לחטוף התקף בנסיעה, שאורכת כ-40 דקות. עיריית תל אביב וחברת ההסעות לא מוכנות לשאת באחריות לתרחיש כזה.

ליאת, אמו של יונתן, אם חד הורית ונכה המוכרת בביטוח לאומי, זועקת לעזרה: “שאלתי מי אחראי על הילד שלי ולא קיבלתי תשובות”, אמרה בשיחה עם ״שווים״. אלין ציינה כי התריעה על המצב בפני העירייה כבר לפני חודשים רבים, אך שלא נמצא פתרון גם עכשיו, ביום השני לשנת הלימודים.


“דיברתי עם המלווה של הילד שלי, הוא לא מוכשר ולא מתודרך״, היא אמרה, ״אם יקרה לו משהו? מבחינתי להזמין אמבולנס. השאלה אם הוא יעשה את זה ועל כך אני לא יכולה לקחת את הסיכון. זה החיים של הילד שלי, משחקים פה בחיי אדם”.

זו לא ההתמודדות הראשונה של אלין עם הסיטואציה. “לפני שנתיים היה לנו מצב דומה. יונתן נשאר חודשיים בבית עד שהעניין סודר. אני מאוד מקווה שהסיפור לא יחזור גם השנה. הוא כל כך התרגש לחזור לגן, לפגוש את החברים ולצאת מהבית”.

אלין סיפרה כי מצבה הכלכלי קשה. ילדיה לא יצאו מהבית, והגן הוא נקודת האור החיובית בחייו של יונתן. “אין לי רכב אז בגלל זה צריכים לדפוק אותנו? המרחק מהבית לגן הוא של שני אוטובוסים מדרום תל אביב לצפון, כך שאם אין לו הסעה, אין לו איך להגיע״.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************


מעיריית תל אביב נמסר: ״הנושא בבדיקה מול משרד החינוך. בודקים האם ניתן לקבל סייעת רפואית״. ממשרד החינוך נמסר: האחריות על הצבת מלווה בהסעה והכשרתו בעת הצורך למתן טיפול לא פולשני, מוטלת על הרשות. על כן יש לפנות לרשות שבה מתגורר התלמיד״.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות