נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותבגלל שאין מלווה רפואי: יונתן בן ה-5 לא יכול לנסוע לגן

בגלל שאין מלווה רפואי: יונתן בן ה-5 לא יכול לנסוע לגן

הילד עלול לחטוף התקף אפילפסיה. עיריית תל אביב ומשרד החינוך מעבירים אחריות מאחד לשני

רוב ילדי ישראל הלכו אתמול לראשונה לגנים ולבתי הספר, אבל יונתן אלין בן 5, שחי עם פיגור שכלי ואפליפסיה, נשאר בבית. ולא – הוא לא גר בעיר אדומה. יונתן עלול לחטוף התקף בנסיעה, שאורכת כ-40 דקות. עיריית תל אביב וחברת ההסעות לא מוכנות לשאת באחריות לתרחיש כזה.

ליאת, אמו של יונתן, אם חד הורית ונכה המוכרת בביטוח לאומי, זועקת לעזרה: “שאלתי מי אחראי על הילד שלי ולא קיבלתי תשובות”, אמרה בשיחה עם ״שווים״. אלין ציינה כי התריעה על המצב בפני העירייה כבר לפני חודשים רבים, אך שלא נמצא פתרון גם עכשיו, ביום השני לשנת הלימודים.


“דיברתי עם המלווה של הילד שלי, הוא לא מוכשר ולא מתודרך״, היא אמרה, ״אם יקרה לו משהו? מבחינתי להזמין אמבולנס. השאלה אם הוא יעשה את זה ועל כך אני לא יכולה לקחת את הסיכון. זה החיים של הילד שלי, משחקים פה בחיי אדם”.

זו לא ההתמודדות הראשונה של אלין עם הסיטואציה. “לפני שנתיים היה לנו מצב דומה. יונתן נשאר חודשיים בבית עד שהעניין סודר. אני מאוד מקווה שהסיפור לא יחזור גם השנה. הוא כל כך התרגש לחזור לגן, לפגוש את החברים ולצאת מהבית”.

אלין סיפרה כי מצבה הכלכלי קשה. ילדיה לא יצאו מהבית, והגן הוא נקודת האור החיובית בחייו של יונתן. “אין לי רכב אז בגלל זה צריכים לדפוק אותנו? המרחק מהבית לגן הוא של שני אוטובוסים מדרום תל אביב לצפון, כך שאם אין לו הסעה, אין לו איך להגיע״.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************


מעיריית תל אביב נמסר: ״הנושא בבדיקה מול משרד החינוך. בודקים האם ניתן לקבל סייעת רפואית״. ממשרד החינוך נמסר: האחריות על הצבת מלווה בהסעה והכשרתו בעת הצורך למתן טיפול לא פולשני, מוטלת על הרשות. על כן יש לפנות לרשות שבה מתגורר התלמיד״.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות