נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"
הסתדרות 480-100

“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיאוטיזםאבחון וטיפול באוטיזםהרפורמה בהתפתחות הילד: מדד אלו"ט יעקוב אחרי זמני התורים

הרפורמה בהתפתחות הילד: מדד אלו”ט יעקוב אחרי זמני התורים

על סמך נתונים שיעבירו ההורים, יפורסם אחת לכמה חודשים מדד שיבחן את תפקוד קופות החולים השונות בתחום

אלו”ט, האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, משיקה את “אלו”ט-תו“, מדד למעקב אחר יישום הרפורמה בהתפתחות הילד שנכנסה לתוקף שלשום.

מטרת המדד היא לוודא שהרפורמה עומדת ביעדיה ומצליחה לקצר את התורים ולשפר את טיב ומקצועיות השירות שניתן על ידי קופות החולים בתחום שירותי התפתחות הילד.

במסגרת המיזם ייאסף מידע על זמינות התורים לאבחונים ולטיפולים ואיכותם, ויועבר לאתר ייחודי שהוקם לטובת היוזמה, ודרכו לצוות המומחים של “אלו”ט-תו”. הצוות יתכלל וינתח את הנתונים ויפרסם אחת למספר חודשים את המדד, וזאת על מנת ליידע את ציבור ההורים מי הקופות המובילות במתן שירות לילדים עם אוטיזם.

“כדרכנו, אנחנו לא עומדים מהצד ונמשיך לעקוב באופן אקטיבי ולוודא שאכן הרפורמה עומדת ביעדיה, ושההורים מצליחים לקבל את השירות הטוב ביותר עבור ילדיהם”, אמר עורך הדין מיכאל זץ, מנהל אגף קידום זכויות באלו”ט. “לשם כך יצרנו את מדד ‘אלו”ט-תו’, שחלק מרכזי ממנו מסתמך לראשונה על שיתוף הציבור, במקרה זה הורים לילדים על הרצף, שהם צרכני השירות העיקריים”.

עוד הוסיף זץ כי “מהמידע שיגיע מהשטח, מההורים, ללא גורמים מתווכים, נוכל לראשונה למדוד ולדרג בזמן אמת את השירותים הניתנים על ידי קופות החולים בשירותי התפתחות הילד בכל הארץ. את המידע אנו נפרסם וננגיש לציבור, והוא יהווה פרמטר מוביל לקהל המבוטחים בבואם לבחור את קופת החולים בה ילדיהם יקבלו את הטיפולים הפרא-רפואיים בזמינות גבוהה, נגישות ומקצועיות”.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

לאתר המדד

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות