הממשלה החליטה: החינוך המיוחד ימשיך לפעול בזמן הסגר

כך נודע ל"שווים". משרד החינוך יפרסם בקרוב את המתווה המותאם לחינוך המיוחד בימי הסגר

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

הממשלה החליטה הערב שהחינוך המיוחד ימשיך לפעול בזמן הסגר שיחל ביום שישי הקרוב למשך שלושה שבועות – כך נודע ל"שווים". משרד החינוך יפרסם בימים הקרובים את המתווה המותאם לחינוך המיוחד במהלך ימי הסגר.

לפי גורם בכיר במשרד החינוך, הלימודים יתקיימו בגנים ובבתי הספר של החינוך המיוחד, וכן בכיתות התקשורת והכיתות הקטנות האחרות שפועלות בתוך בתי הספר הרגילים.

להחלטה קדמה מחלוקת גדולה בנושא. לאחר שפורסם בכלי התקשורת שהחינוך המיוחד יוחרג ככל הנראה מהסגר, שלחה היום מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד מכתב לשר הבריאות  יולי אדלשטיין שבו יצאה נגד ההחלטה.

תחת הכותרת "התנגדות להחרגת החינוך המיוחד מהסגר", כותבת בן דוד לשר הבריאות יולי אדלשטיין כך: "מתווה קבינט הקורונה כפי שפורסם בכלי התקשורת ממליץ בין היתר כי מערכת החינוך תיכנס לסגר החל מיום רביעי הקרוב, למעט החינוך המיוחד.

"… הסתדרות המורים מכירה בחשיבות וברגישות הגבוהה של הפעלת החינוך המיוחד עבור התלמידים ומשפחותיהם, אך הדעת אינה יכולה לסבול מצב לפי ייזנחו השיקולים הבריאותיים של ציבור עובדי ההוראה והתלמידים בחינוך המיוחד ויסכנו את בריאותם, כך שהלימודים בחינוך המיוחד יתקיימו כסדרם כאילו נגיף הקורונה פוסח על החינוך המיוחד.

"יודגש כי דווקא בחינוך המיוחד אין דרך להימנע ממגע וקרבה בין צוות החינוך לילדי החינוך המיוחד, וכי בתי הספר של החינוך המיוחד מאגדים בתוכם ילדים מערים שונות וממחוזות שונים, והדבר עלול להביא להפצת תחלואה ביתר שאת בקרב הציבור כולו, ויביא בהכרח לפגיעה גם ביעילותו של הסגר ובבריאותם של עובדי ההוראה וילדי החינוך המיוחד.

"על כן, ככל שבכוונתכם להטיל סגר ולסגור את כלל מוסדות החינוך, על אחת כמה וכמה שעליכם לסגור את החינוך המיוחד, כפי שהיה בסגר הקודם כאשר התחלואה הייתה נמוכה בהרבה.

"אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל מוסדות החינוך, ודורשים שככל שיוטל הסגר, לא יוחרג ממנו החינוך המיוחד".

העתקים מן המכתב נשלחו לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר החינוך יואב גלנט ולפרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו. כאמור, ראש הממשלה והשרים לא השתכנעו מעמדת הסתדרות המורים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו

המכתב התקבל גם בכעס גדול בקבוצות הווטסאפ של הורים לילדים בחינוך המיוחד, שמיהרו להפיץ את מספר הטלפון של יפה בן דוד כדי שהורים יוכלו לשלוח לה מסרוני מחאה. "אף אחד לא מבין מה המשמעות של סגירת החינוך המיוחד בשביל הילדים", אמרה אמא לילד אוטיסט בתפקוד נמוך ל"שווים". "זה להרוג להם את השגרה, להוציא אותם מאיזון, ובעיקר לא לאפשר להורים לתפקד ולהמשיך לפרנס את הבית".

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יש לציין כי שורת ארגונים בתחום הילדים עם מוגבלויות, ובראשם אלו"ט, שלחו הערב מכתב לשרי הממשלה שבו הפצירו בהם להחריג את החינוך המיוחד ולאפשר לילדים להמשיך להגיע לגנים ולבתי הספר המיוחדים.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״