fbpx

מה יקרה עם הילדים המשולבים במהלך סגר החגים

ראש האגף לחינוך מיוחד: משלבות שהגיעו לבתי התלמידים יוכלו להמשיך לעשות כן גם בסגר ולסייע להם בלמידה מרחוק

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אתמול פירסמנו כאן ב"שווים" כי החינוך המיוחד ימשיך לפעול גם במהלך הסגר הקרוב, שיחל ביום שישי, ערב ראש השנה. המשמעות היא שילדים הלומדים בגנים ובבתי הספר של החינוך המיוחד, וכן ילדים הלומדים בכיתות התקשורת ובכיתות הקטנות האחרות בתוך בתי הספר הרגילים, ימשיכו ללמוד בנוהל הרגיל.

ההחלטה התקבלה בהקלה גדולה אצל הורים לתלמידים בחינוך המיוחד הקלאסי. לעומת זאת, הורים לילדים משולבים הביעו חשש שבדומה לסגר הקודם הם ייוותרו ללא מענה. אז מה יקרה עם הילדים המשולבים בסגר הקרוב?

רחלי אברמזון, ראש האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך, מסרה ל"שווים" כי גם התלמידים המשולבים ימשיכו ללמוד עם הכיתות שלהם בזמן הסגר, אולם בהתאם להנחיות העדכניות הלימודים יתקיימו דרך הזום. ומה לגבי הסייעות?

גם כאן הנוהל הרגיל ממשיך להתקיים. משלבות שהגיעו לבתי התלמידים עד עכשיו, בכפוף לנהלי משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי, יוכלו להמשיך ולעשות זאת גם בימי הסגר המתקרבים. משלבות שהגיעו לעבוד עם הילדים בבית הספר וללוות אותם בלימודים הכיתתיים דרך הזום, ימשיכו לעשות כך גם עכשיו.

שר החינוך יואב גלנט

נזכיר כי לפי הנוהל שהוציאו משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי ערב פתיחת שנת הלימודים, כאשר חבריהם לכיתה לומדים מרחוק, זכאים תלמידים משולבים להגעת משלבת לביתם בכפוף לתנאים הבאים: המשלבת נתנה את הסכמתה לכך; הורי התלמיד יעדכנו את הגננת או המחנכת כי הם מעוניינים בכך; הגננת והמחנכת יוודאו כי מתקיימים התנאים הבריאותיים והבטיחותיים לאפשר את הסיוע מהבית; המחנכת או הגננת יתאמו עם ההורים את מועדי ההגעה של המשלבת, בהתאם לשעות העבודה המאושרות של המשלבת; המפגשים יתקיימו רק במסגרת שעות הלימודים הרגילות של הכיתה; ובכל מפגש בבית תהיה נוכחות של בן משפחה בוגר מעל גיל 18.

לפי אותו נוהל, מדובר בילדים מגיל 3 עד גיל 21. זאת אומרת, שגם ילדים המשולבים בגנים ובשכבות הנמוכות בבתי הספר זכאים בימי הסגר למשלבת שתעבוד איתם בצמוד, בעדיפות בבתיהם. מומלץ להורים לפנות כבר לגננות ולמחנכות בבקשה להחיל את הנוהל על ילדיהם.

מבחינת התנאים הבריאותיים, המפגש יתקיים בתנאי שהמשלבת, התלמיד והוריו אינם נדרשים לבידוד לפי הנחיות משרד הבריאות, שאין להם חום הגבוה מ-38 מעלות, וכן שאין להם תסמינים הקשורים לקורונה. על אחד ההורים למלא טופס הצהרה המאשרר את כל התנאים המדוברים. אם יש שינוי במצב הבריאותי של המשלבת או כל אחד מהנוכחים בבית, יש להפסיק את המפגש באופן מיידי.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

המשלבת תשתמש במהלך המפגש במסיכה, ואם יש צורך באמצעי מיגון נוספים. אמצעי המיגון יסופקו לה כפי שהם מסופקים בשגרה בגן או בבית הספר. בנוסף, תתקיים הקפדה יתרה על היגיינה אישית, כולל שטיפת ידיים עם מים וסבון או חומרי חיטוי לפני תחילת הפעילות ובסופה. יש גם להקפיד על אוורור החדר שבו מתקיים המפגש. איש הצוות ינהל רישום של המפגשים, כולל מידת החום של התלמיד, כפי שנמסרה לו על ידי ההורה.

הממשלה אישרה אמש להטיל סגר כללי למשך שלושה שבועות. הסגר יתחיל בצהרי יום שישי הקרוב וצפוי להסתיים ב-11 באוקטובר, בכפוף להערכת מצב התחלואה ולאישור הממשלה. גורמים בממשלה העריכו שהוא עשוי להימשך אף מעבר למועד זה.

עוד בנושא:

הממשלה החליטה: החינוך המיוחד ימשיך לפעול בזמן הסגר

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״