נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותההפתעה המרגשת שהכינו הורים לצוותי החינוך המיוחד

ההפתעה המרגשת שהכינו הורים לצוותי החינוך המיוחד

על רקע הקרע סביב פתיחת החינוך המיוחד בסגר, הורים מהרצליה אפו בהפתעה 500 עוגות למורות ולגננות

דורון דקל, המשלב שלו והעוגה שהביא לו בהפתעה

בשבועות האחרונים דיווחנו כאן בהרחבה על הקרע בין הורים ומורים רבים סביב פתיחת מוסדות החינוך המיוחד בזמן הסגר. על הרקע הזה נולדה בימים האחרונים יוזמה מקסימה של הורים מהרצליה, שרצו להראות עד כמה הם מעריכים ומוקירים את עובדי מערכת החינוך המיוחד בעיר.

לא פחות מ-500 עוגות אפו ההורים השבוע למען עובדי ההוראה במטרה להודות להם על כל המאמצים שהם משקיעים בילדיהם, במיוחד בתקופת הקורונה. היום בבוקר הגיעו ההורים עם הילדים למוסדות החינוך ונתנו לכל גננת ומורה עוגה בצירוף ברכה.  

“השיח הקשה שיש בשבועות האחרונים על החינוך המיוחד העלה לי רעיון להראות לעובדי ההוראה כמה אנחנו אוהבים ומעריכים את פועלם”, אומרת ל”שווים” דגנית דקל, אם לדורון בן ה-8 הלוקה בתסמונת גנטית נדירה בשם וויליאמס, המתאפיינת בלקויות קוגניטיביות, פיזיות והפרשת יתר של אוקסיטוצין (הורמון האהבה). “הילד שלי אוהב מאוד לתת אהבה, ולכן תקופת הסגר הראשון הייתה לו קשה ביותר. אני מודה על כך שיש לו מסגרת קבועה עכשיו כי זה עוזר לו מאוד לשגרת החיים”.      

על הפרויקט שהצליחה להרים אומרת דגנית: “לא האמנתי שזה יגיע לעוצמות כאלה. כתבתי פוסט בפייסבוק וביקשתי עזרה, וכל העיר התגייסה. זה ממש ריגש אותי. גם הורים לילדים ללא מוגבלות. בתוך שעה חילקנו היום את כל העוגות בבתי הספר ובגנים בעיר בעזרת המתנדבים הרבים. צוותי ההוראה התרגשו מאוד לקבל את כל העוגות, והתגובות היו מחממות לב. הצלחנו במשימה שלנו. כל איש צוות יצא הביתה עם עוגה ביתית לשבת פלוס ברכה, הוקרה, תודה וחיוך”.

מורות עם עוגות ההפתעה

“אנשים צריכים להבין שעובדי הוראה של חינוך מיוחד זה כמו רופאים, נהגי אוטובוס וקופאיות בסופר”, היא מסבירה. “זו עבודה חיונית לכל דבר. אני בתפקידי אחראית על עשרה גני ילדים של רופאים, אז אנחנו נותנים להם מענה למה שהם צריכים. רוב אנשי ההוראה מבינים שהם צורך חיוני לילדים שלנו. חבל שמזכ”לית הסתדרות המורים מנסה לתפוס כותרות על חשבון הילדים שלנו, זה מיותר לגמרי”. 

“הצוות התרגש מאוד מהגעת העוגות לכיתות בתי הספר ברחבי העיר”, אמרה מורה לחינוך מיוחד בהרצליה. “אף אחד במערכת החינוך המקומית לא ציפה לכך, וזה לא מובן מאליו עבורנו. אנחנו מודים להורים על הזמן שהשקיעו רק כדי להגיד לנו תודה. אנחנו מגיעים בכל יום לבתי הספר והגנים כדי להיות שם עבור התלמידים ולשמור עבורם על שגרה שכל כך חשובה להם ולנו. אנו שמחים לפגוש את התלמידים בכל בוקר ועושים את הכל על הצד הטוב ביותר ובאהבה גדולה”.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מורה נוספת בעיר בירכה על היוזמה ואמרה: “התרגשנו מאוד. אתם לא מבינים איזה אושר נכנס לחדר המורים ברגע הגעת העוגות. אנו מודים להורים על הכל”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות