נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותברביעי: גני החינוך המיוחד חוזרים לשעות פעילות מלאות

ברביעי: גני החינוך המיוחד חוזרים לשעות פעילות מלאות

כך הודיע שר החינוך יואב גלנט. גני התקשורת יפעלו עד שעה רבע לחמש

שר החינוך יואב גלנט הודיע היום כי החל מיום רביעי הקרוב גני הילדים של החינוך המיוחד חוזרים למתכונת לימודים מלאה.

מזה כשבוע הורים לילדים עם מוגבלות טוענים כי צריך להחזיר את הלימודים במסגרות החינוך המיוחד למתכונת הרגילה, כלומר עד אחר הצהריים. זאת, לאחר שגני הילדים “הרגילים” חזרו לפעילות, ויחד איתם גם הצהרונים.

“מה ההיגיון לאפשר לילדי החינוך הרגיל להמשיך לצהרון עד אחר הצהריים, ולילדי החינוך המיוחד לקטוע את יום הלימודים בשתיים וחצי בצהריים?” תהו הורים רבים. היום קיבל שר החינוך את בקשתם (באופן חלקי) והודיע, כאמור, כי החל מיום רביעי גני הילדים של החינוך המיוחד ישובו לפעול במתכונת מלאה, כמו גם מסגרות הצהרונים ויום חינוך ארוך.

בנוסף, משרד החינוך החליט לתגבר את צוותי החינוך במסגרות הללו בכ-400 בנות שירות לאומי, שייתנו מענה לגנים וישובצו בהתאם לצרכים של מוסדות החינוך.

שר החינוך יואב גלנט

לפי הודעת המשרד, כל מסגרת תמשיך על פי הפעילות הקבועה שלה (כך למשל, גני תקשורת יפעלו עד לשעה 16:45), כדי לתת מענה מיטבי לילדי החינוך המיוחד. עם זאת, יש לציין כי בתי הספר לחינוך מיוחד ומסגרות החינוך המיוחד בבתי הספר הרגילים ומסגרות השילוב ימשיכו לפעול לפי שעה על פי המתווה הנוכחי.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות