נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיחדשותברביעי: גני החינוך המיוחד חוזרים לשעות פעילות מלאות

ברביעי: גני החינוך המיוחד חוזרים לשעות פעילות מלאות

כך הודיע שר החינוך יואב גלנט. גני התקשורת יפעלו עד שעה רבע לחמש

שר החינוך יואב גלנט הודיע היום כי החל מיום רביעי הקרוב גני הילדים של החינוך המיוחד חוזרים למתכונת לימודים מלאה.

מזה כשבוע הורים לילדים עם מוגבלות טוענים כי צריך להחזיר את הלימודים במסגרות החינוך המיוחד למתכונת הרגילה, כלומר עד אחר הצהריים. זאת, לאחר שגני הילדים “הרגילים” חזרו לפעילות, ויחד איתם גם הצהרונים.

“מה ההיגיון לאפשר לילדי החינוך הרגיל להמשיך לצהרון עד אחר הצהריים, ולילדי החינוך המיוחד לקטוע את יום הלימודים בשתיים וחצי בצהריים?” תהו הורים רבים. היום קיבל שר החינוך את בקשתם (באופן חלקי) והודיע, כאמור, כי החל מיום רביעי גני הילדים של החינוך המיוחד ישובו לפעול במתכונת מלאה, כמו גם מסגרות הצהרונים ויום חינוך ארוך.

בנוסף, משרד החינוך החליט לתגבר את צוותי החינוך במסגרות הללו בכ-400 בנות שירות לאומי, שייתנו מענה לגנים וישובצו בהתאם לצרכים של מוסדות החינוך.

שר החינוך יואב גלנט

לפי הודעת המשרד, כל מסגרת תמשיך על פי הפעילות הקבועה שלה (כך למשל, גני תקשורת יפעלו עד לשעה 16:45), כדי לתת מענה מיטבי לילדי החינוך המיוחד. עם זאת, יש לציין כי בתי הספר לחינוך מיוחד ומסגרות החינוך המיוחד בבתי הספר הרגילים ומסגרות השילוב ימשיכו לפעול לפי שעה על פי המתווה הנוכחי.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות