נושאים קשורים

מתי ניתן לשנות את שעת ההסעה של ילד מבית הספר

אתם שואלים על זכויות של אנשים עם מוגבלות, והמומחים של עמותת "קשר" עונים. והפעם: האם אפשר לבקש מהרשות המקומית להקדים את ההסעה לילד הביתה

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout
הסתדרות 480-100

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטח
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותהנשיא האמריקאי הראשון שנאבק כל חייו בגמגום

הנשיא האמריקאי הראשון שנאבק כל חייו בגמגום

בראיון ל-CNN סיפר ג'ו ביידן איך נהג להתאמן מול מראה לשיפור הדיבור, ומה השיטה למנוע גמגומים בזמן נאום

“אמא שלי אמרה לי: ‘ג’ואי, אל תיתן לגמגום להגדיר אותך'”. נשיא ארה”ב הנכנס ג’ו ביידן

“הייתי ילד מגמגם, ובכל פעם שהייתי יוצא מהבית אמא הייתה מחזקת אותי. היא אמרה לי: ג’ואי, אל תיתן לגמגום להגדיר אותך. ג’ואי, זכור מי אתה. ג’ואי, אתה יכול לעשות את זה. אני יודע שזה נשמע טיפשי, אבל זה באמת עשה שינוי”. הציטוט הזה, לא תאמינו, שייך ללא אחר מאשר נשיא ארצות הברית הנבחר, ג’ו ביידן, שייכנס לתפקיד הרם בחודש ינואר הקרוב.

ביידן, שידוע כמתמודד עם גמגום כל חייו, סיפר את הדברים בראיון שהעניק לרשת CNN מוקדם יותר השנה, שבו סיפר בפתיחות יוצאת דופן על הקשיים שחווה מאז ילדותו בשל היותו מגמגם.

על אף שאחרי עבודה קשה הוא כיום מדבר באופן שוטף, שיתף ביידן כי עד היום, כשהוא עייף, לפעמים יוצא לו גמגום קל. הנשיא הנבחר סיפר כי יש לו שיטה בה הוא נעזר כדי להתמודד עם הגמגום בזמן שהוא נושא נאומים. השיטה: לייצר ולסמן לעצמו על הדף הפסקות דיבור מכוונות בין מילים וחלקי משפטים – כך שיותאמו לגמגום והוא כלל לא יורגש. ביידן ציין כי מדובר באותה שיטה שמתוארת בסרט “נאום המלך”, שעוסק במלך אנגליה ג’ורג’ השישי.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

הנשיא הנבחר סיפר כי בתחילת הקמפיין שלו לנשיאות הוא פגש אדם בשם אוון הרינגטון ואת בנו בריידן בן ה-12, שמתמודד עם גמגום. ביידן ניהל שיחה ערה עם בריידן, והם החליפו ביניהם חוויות. “הוא ממש התמקד בבריידן ופינה זמן לשיחה איתו”, סיפר האב. “הוא אמר לו שהגמגום לא מגדיר אותו, וסיפר כיצד פעל להתגבר על הקושי בילדותו”.

לדברי האב הגאה, בסיום השיחה אף ביקש ממנו ביידן את מספר הטלפון שלהם – ואמר שיתקשר כדי לבדוק מה שלומו של בריידן ואיך הוא מסתדר.

הנשיא ביידן מדבר על ההתמודדות עם הגמגום ב-CNN

במסיבת עיתונאים באותו היום נשאל ביידן על הגמגום שלו, וסיפר כי מעולם לא קיבל עזרה מקצועית – אבל נהג להתאמן שעות מול המראה בדקלום שירה. “כשחושבים על זה, גמגום זו המוגבלות היחידה שאנשים עדיין צוחקים עליה”, אמר הנשיא. “זה עדיין משפיל אנשים, גם בלי שהם מתכוונים לזה”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות