נושאים קשורים

“חוסר תום לב:” כך קיצצה חברת “הראל” את הקצבה של נכה צה”ל

הסוהר הילאל ביסאן נפצע אנושות מירי של אסיר בכלא ונותר עם נכות קשה. אחרי מאבק מול משרד הביטחון, נאלץ לעבור שוב מלחמה – הפעם מול חברת הביטוח

האפליקציה הזו תנגיש מופעי תרבות לחירשים ולקויי שמיעה

בעזרת פתרון סטרימינג מתקדם, סטארטאפ ישראלי וחברת טכנולוגיות ההנגשה הגדולה באירופה יהפכו אולמות תרבות רבים למותאמים קולית עבור אנשים עם מוגבלות שמיעתית. ככה זה עובד

לא אישרו טיפול? זה מה שקופות החולים יחויבו לעשות מעתה

ועדת הבריאות בכנסת אישרה אתמול תיקון לחוק בריאות ממלכתי שנועד לתקן את מצב שלא נאכף: "השינוי יאפשר למבוטח להבין את ההחלטה בצורה ברורה"

הוחלט: נכי עבודה לא ייכללו ברפורמה השנויה במחלוקת

בדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת הועלו טענות קשות נגד הרפורמה במכשירי השיקום: "נכים מקבלים כיסאות קשים ולא נוחים"לקויי ראייה? מתקשים בקריאה? גוגל תקריא לכם את הכתבה הזאת

ענקית החיפוש השיקה פיצ'ר חדש בדפדפן כרום, שיקריא לכם בקול עמודי עתירי טקסט. ניתן לשלוט במהירות הדיבור, ואפילו לבחור את הקריין. כל הפרטים
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותיוחמר האישום נגד עובד שופרסל שהתעלל בצעיר עם צרכים מיוחדים

יוחמר האישום נגד עובד שופרסל שהתעלל בצעיר עם צרכים מיוחדים

חדשות 12 חשפו אמש כי הפרקליטות החליטה להחמיר את סעיף העבירה בכתב האישום להתעללות בחסר ישע


תיעוד מתוך סרטון ההתעללות. צילום מסך מחדשות 12

פרקליטות מחוז ירושלים החליטה, בצעד יוצא דופן, להחמיר את כתב האישום נגד עובד שופרסל שתועד מתעלל בעובד אחר עם צרכים מיוחדים – כך פורסם אמש (שני) במהדורה המרכזית של חדשות 12. החשוד בתקיפה ובהתעללות יואשם בכפוף לשימוע בעבירה של התעללות בחסר ישע.

הפרשה החלה עם מעצרם של שני עובדי רשת שופרסל מסניף גוש עציון בסוף אוגוסט שנה שעברה, לאחר שצולמו מתעללים בצעיר חרדי עם מוגבלות שעבד לצידם. השניים, תושבי בית לחם ומזרח ירושלים, נלקחו לחקירה ביחד עם מנהל הסניף.

בסרטון נראים השניים משפילים ומכים את הצעיר, שידיו ורגליו נקשרו באמצעות יריעות ניילון. הצעיר העיד כי לא מדובר בפעם הראשונה, וכי התלונן בעבר פעמים רבות על התנכלותם של השניים, אך לא זכה למענה ממנהל הסניף.

בתום חקירה במשטרה הוגש לפני כשבועיים רק כתב אישום אחד, גם הוא מקל, נגד אחד העובדים בעבירה קלה של “תקיפת סתם”, שעונש המאסר עליה הוא עד שנתיים. ואולם, בעקבות פרסום כתבה בנושא במהדורה המרכזית של חדשות 12, והביקורת הנוקבת שהושמעה בה מפי אימו של י’ ומפי פרקליט המשפחה, עו”ד איתמר בן גביר, החליט פרקליט מחוז ירושלים, עו”ד דני ויטמן, לקיים דיון מחדש בתיק, למרות שהוגש בו כבר כתב אישום.

כתבה על הפרשה מתוך מהדורת כאן 11

בתום כמה דיונים שבהם נבחנו כל הסרטונים שתיעדו את ההתעללות בי’ והעדויות שנגבו הוחלט, בכפוף לשימוע, להחמיר את כתב האישום ולהאשים את החשוד העיקרי בעבירה החמורה יותר – התעללות בחסר ישע. העונש על עבירה זו הוא עד שבע שנות מאסר.

עו”ד בן גביר מסר בתגובה: “זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שבה אני מברך את הפרקליטות ושמח שהם ידעו לתקן את הטעות”‎.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות