נושאים קשורים

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"

עונה שנייה ל”החיים ובת'”: איימי שומר על החיים עם בעל אוטיסט

הקומיקאית חוזרת לעונה שנייה של הסדרה "החיים ובת'", שמטפלת בנושאים שלא כולנו רגילים להיחשף אליהם בטלוויזיה: "רצינו להראות מה זה אומר באמת להיות על הספקטרום"

נמצא תקציב לחוגי ספורט לתלמידים עם מוגבלות

בשבועות האחרונים ניהלו מספר חברי כנסת, בראשם חה"כ סימון דוידסון (יש עתיד) מאבק למציאת מקור תקציבי חדש לפעילות התאחדות הספורט לבתי הספר
הסתדרות 480-100

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותלראשונה: הביטוח הלאומי ירכוש ציורים של אמנים עם מוגבלות

לראשונה: הביטוח הלאומי ירכוש ציורים של אמנים עם מוגבלות

לבקשת אתר "שווים". היצירות יוצגו בסניפים. האמן מאחורי היוזמה: "כבר התקשרו להזמין. אני מתרגש ברמות"

ציור של אלון, אמן עם מוגבלות

לפני כמה חודשים קיבלתי טלפון מעידן, העורך הראשי של אתר “שווים”. “ג’וש”, הוא פתח את השיחה, “אני יודע שיש לך קשרים בביטוח הלאומי, אני צריך שתעזור לקדם פרויקט שקשור לאמנים עם מוגבלויות. יצלצל אליך בחור בשם אלון (שם בדוי), אמן עם מוגבלות, ויספר לך במה מדובר”.

כעבור כמה ימים צילצל הטלפון. על הקו היה אלון. “תשמע ג’וש”, הוא אמר, “אני אמן וצייר, וגם אדם עם מוגבלות. לאחרונה נכנסתי לסניף של ביטוח לאומי בעיר שלי לסידורים, ושמתי לב שיש הרבה תמונות על הקירות. ראיתי שיש שם ציורים טובים ויפים, אבל לצערי לא היו שם יצירות של אמנים עם מוגבלויות. אני חושב שזה חשוב שדווקא בביטוח הלאומי, מקום שמטפל באופן קבוע באנשים עם מוגבלויות, יהיו גם יצירות שלהם. מה אתה אומר, האם יש דרך לקדם את זה?”

עניתי שאני אנסה לעשות כמיטב יכולתי, ומיד פניתי למאיר שפיגלר, מנכ”ל הביטוח הלאומי, והצגתי לו את הרעיון.

יום אחרי כבר קיבלתי טלפון מבחור שהציג את עצמו כריכאד חיראדין –סמנכ”ל הלוגיסטיקה של הביטוח הלאומי. סיפרתי לו על “שווים” ועל אלון ועל היוזמה לשלב יצירות אמנות של אנשים עם מוגבלויות בסניפים של ביטוח לאומי. “זה רעיון טוב”, הוא הגיב, וביקש את מספר הטלפון של אלון.

בניין הביטוח הלאומי בחיפה

הבוקר הופתעתי לקבל עותק ממייל פנימי שנשלח על ידי סמנכ”ל הלוגיסטיקה, וכך נכתב בו: “בהמשך לשיחתנו, מצ”ב קישור לכתבה על אמנים ויוצרים עם מוגבלויות. אלון הוא אמן ומרכז קבוצה מכובדת של אמנים ויוצרים. אני רואה חשיבות עליונה במתן הזדמנות לקבוצה זו של אמנים להציג את יצירותיהם במבני ביטוח לאומי. אני מבקש ליצור קשר בהקדם עם אלון ולרכוש יצירות אמנות להצגה בכל סניפי ביטוח לאומי. כמו כן יש להעביר את הפרטים של אלון לכל מנהלי הסניפים”.

שמח וטוב לב צילצלתי לאלון. “אני מתרגש”, הוא סיפר, “ההזמנות מתחילות לזרום. כבר כמה סניפים התקשרו אליי להזמין, הם מעוניינים. כל ציור הוא כמו ילד שלי, אז כשהילדים שלי עומדים להיות מוצגים בסניפי הביטוח הלאומי, זה מרגש אותי ברמות. אני מקווה שיגיע יום שבכל משרדי הממשלה יציגו תמונות ויצירות של אנשים עם מוגבלויות”.

מנכ”ל ביטוח לאומי מאיר שפיגלר

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות