נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובליםאין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותלראשונה: הביטוח הלאומי ירכוש ציורים של אמנים עם מוגבלות

לראשונה: הביטוח הלאומי ירכוש ציורים של אמנים עם מוגבלות

לבקשת אתר "שווים". היצירות יוצגו בסניפים. האמן מאחורי היוזמה: "כבר התקשרו להזמין. אני מתרגש ברמות"

ציור של אלון, אמן עם מוגבלות

לפני כמה חודשים קיבלתי טלפון מעידן, העורך הראשי של אתר “שווים”. “ג’וש”, הוא פתח את השיחה, “אני יודע שיש לך קשרים בביטוח הלאומי, אני צריך שתעזור לקדם פרויקט שקשור לאמנים עם מוגבלויות. יצלצל אליך בחור בשם אלון (שם בדוי), אמן עם מוגבלות, ויספר לך במה מדובר”.

כעבור כמה ימים צילצל הטלפון. על הקו היה אלון. “תשמע ג’וש”, הוא אמר, “אני אמן וצייר, וגם אדם עם מוגבלות. לאחרונה נכנסתי לסניף של ביטוח לאומי בעיר שלי לסידורים, ושמתי לב שיש הרבה תמונות על הקירות. ראיתי שיש שם ציורים טובים ויפים, אבל לצערי לא היו שם יצירות של אמנים עם מוגבלויות. אני חושב שזה חשוב שדווקא בביטוח הלאומי, מקום שמטפל באופן קבוע באנשים עם מוגבלויות, יהיו גם יצירות שלהם. מה אתה אומר, האם יש דרך לקדם את זה?”

עניתי שאני אנסה לעשות כמיטב יכולתי, ומיד פניתי למאיר שפיגלר, מנכ”ל הביטוח הלאומי, והצגתי לו את הרעיון.

יום אחרי כבר קיבלתי טלפון מבחור שהציג את עצמו כריכאד חיראדין –סמנכ”ל הלוגיסטיקה של הביטוח הלאומי. סיפרתי לו על “שווים” ועל אלון ועל היוזמה לשלב יצירות אמנות של אנשים עם מוגבלויות בסניפים של ביטוח לאומי. “זה רעיון טוב”, הוא הגיב, וביקש את מספר הטלפון של אלון.

בניין הביטוח הלאומי בחיפה

הבוקר הופתעתי לקבל עותק ממייל פנימי שנשלח על ידי סמנכ”ל הלוגיסטיקה, וכך נכתב בו: “בהמשך לשיחתנו, מצ”ב קישור לכתבה על אמנים ויוצרים עם מוגבלויות. אלון הוא אמן ומרכז קבוצה מכובדת של אמנים ויוצרים. אני רואה חשיבות עליונה במתן הזדמנות לקבוצה זו של אמנים להציג את יצירותיהם במבני ביטוח לאומי. אני מבקש ליצור קשר בהקדם עם אלון ולרכוש יצירות אמנות להצגה בכל סניפי ביטוח לאומי. כמו כן יש להעביר את הפרטים של אלון לכל מנהלי הסניפים”.

שמח וטוב לב צילצלתי לאלון. “אני מתרגש”, הוא סיפר, “ההזמנות מתחילות לזרום. כבר כמה סניפים התקשרו אליי להזמין, הם מעוניינים. כל ציור הוא כמו ילד שלי, אז כשהילדים שלי עומדים להיות מוצגים בסניפי הביטוח הלאומי, זה מרגש אותי ברמות. אני מקווה שיגיע יום שבכל משרדי הממשלה יציגו תמונות ויצירות של אנשים עם מוגבלויות”.

מנכ”ל ביטוח לאומי מאיר שפיגלר

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות