לבקשת הקרן הישראלית: NBCUniversal תלהק שחקנים עם מוגבלות

נשיא קרן רודרמן: "מקווה שזה יפתח פתח לעוד גורמים להצטרף אלינו במאמץ לשילוב אנשים עם מוגבלות בתעשייה"

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ענקית המדיה והבידור NBCUniversal תאפשר מעתה לשחקנים עם מוגבלות להשתתף באודישנים להפקות התוכן שלה, וזאת בעקבות פניית קרן משפחת רודרמן הישראלית-אמריקאית, שפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה.

מחקר שפירסמה קרן רודרמן ב-2019 מצא שלמרות שמחצית ממשקי הבית בארצות הברית מעוניינים בייצוג אותנטי של אנשים עם מוגבלויות על מסך הטלוויזיה, רק 22% מהדמויות עם מוגבלות משוחקות בפועל על ידי שחקנים עם מוגבלות.

כדי לשנות את המציאות הזו מובילה הקרן קמפיין בארצות הברית וגם בישראל להגדלת הנוכחות של שחקנים עם מוגבלות על המסך. בארצות הברית, הקרן מעודדת גופי שידור, חברות הפקות, שחקנים ובמאים בהוליווד להתחייב להנגיש אודישנים לשחקנים עם מוגבלות בסרטים ובסדרות טלוויזיה.

עד כה, פרט לתאגיד NBCUniversal, הצטרף ליוזמה תאגיד המדיה CBS. בנוסף, מעל 100 שחקנים ובמאים מובילים בהוליווד, ביניהם גלן קלוז, דני דה-ויטו, אד נורטון, חואקים פיניקס, ג'ורג' קלוני, אווה לנגוריה, מארק רפאלו, מרלי מטלין וצמד הבמאים זוכי האוסקר האחים בובי ופיטר פראלי, חתמו על הצהרה שניסחה הקרן, הקוראת לחברות הפקה ולאולפנים לשלב שחקנים עם מוגבלות באודישנים.

ג'יי רודרמן, נשיא קרן משפחת רודרמן

במטרה להעלות מודעות לנושא חילקה הקרן בשנים האחרונות פרסים להפקות תוכן על פועלן למען שילוב שחקנים עם מוגבלות בסרטים ובסדרות טלוויזיה; שיתוף פעולה של הקרן עם האקדמיה לפרסי האוסקר הוביל להצהרות בטקס בשנה שעברה בדבר הצורך בשילוב שחקנים צעירים עם מוגבלות בתעשיית הבידור. בישראל, פועלת הקרן לשילוב שחקנים עם מוגבלות בסדרות טלוויזיה. בשלוש השנים האחרונות הייתה הקרן שותפה בהפקת סדרת הדוקו "מושלמים", שעקבה אחרי חייהן של שש דמויות עם מוגבלויות, וקודם לכן סייעה בליהוק שחקנית חירשת לסדרה "ויקי ואני".

ג'ורג' קלוני

ג'ניס ג'ונס-קלארק, סגנית נשיא לשילוב ותוכן ב-NBCUniversal, מסרה: "קבוצת המדיה מחויבת ליצירת תוכן המשקף בצורה אותנטית את העולם בו אנו חיים. הגדלת האפשרויות לליהוק שחקנים עם מוגבלויות היא חלק בלתי נפרד מכך. אנו גאים להצטרף לעצומה של קרן משפחת רודרמן. מהלכים מסוג אלה מייצרים מחויבות בתעשייה לשינוי המתבקש בתחום הייצוג האותנטי".

מרלי מטלין

נשיא קרן משפחת רודרמן, ג'יי רודרמן, שהוביל את המהלך, אמר: "אנו מברכים על החלטת NBCUniversal לאמץ את קריאתנו וללהק אנשים עם מוגבלות להפקותיה. אנו מקווים כי העובדה שגוף כה משמעותי כמו NBCUniversal יוצא במהלך נועז שכזה, תפתח פתח לגורמים נוספים בתעשייה להצטרף אלינו במאמץ לספק הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות בתעשיית הבידור".

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

ג׳וש ארונסון

ג׳וש ארונסון

בן 33 מירושלים, עלה לארץ מאנגליה. גדל במשפחה חרדית עם עוד 13 אחים. משמש רכז לשילוב אנשים עם מוגבלות בתנועת הרפורמית, ובמקביל עובד בחטיבת התקשורת של קרן היסוד. בנוסף לעבודתו ב"שווים", עובד גם כעיתונאי "מעריב". מאובחן על הרצף.

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״