נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותביום שלישי באתר "שווים": שידורי הבחירות הכי מונגשים שיש

ביום שלישי באתר “שווים”: שידורי הבחירות הכי מונגשים שיש

מסך לעיוורים, מסך לחירשים ומסך לצופים עם קושי קוגניטיבי: בואו ליהנות משיתוף הפעולה המיוחד של כאן 11 ו"שווים"

במסגרת שיתוף פעולה מיוחד, נשדר ביום שלישי הקרוב, כאן באתר “שווים”, את כל משדרי הבחירות המונגשים של כאן 11 בשידור חי. המשדר המונגש יחל בשעה 20:00 ועד השעה 02:00 לפנות בוקר, עם הגעת תוצאות המדגמים הסופיות. מה שצריך לעשות הוא פשוט להיכנס לאתר “שווים” ולצפות. כמובן שנעדכן בצורה שוטפת גם בדף הפייסבוק של “שווים”.

למעשה, משדר הבחירות של התאגיד הוא המשדר היחידי בישראל המונגש באופן מלא בשלוש רמות, כדי להתאים את תוכן השידורים עבור אנשים עם מוגבלויות מכל הקשת: 

שידור עם תיאור קולי – לטובת ציבור העיוורים וכבדי הראייה, יעלה ערוץ יוטיוב ייעודי מלווה בקריינות המתארת את המתרחש על המרקע בזמן אמת. הקריינים יתארו את המתרחש לאורך כל השידור וינגישו גם את נתוני המדגמים המוצגים על המסך. הקריינות תתבצע על ידי צוות הספרייה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות ראייה. צפו בדוגמה למשדר מונגש בתיאור קולי לאנשים עם לקות ראייה: 

שידור בשפת הסימנים – חירשים וכבדי שמיעה יוכלו לצפות במשדר הבחירות בערוץ יוטיוב מיוחד. לאורך השידור מתורגמני כאן יתרגמו וינגישו את הדיווחים, הנאומים והראיונות של משדר הבחירות המרכזי. ההנגשה תתבצע על ידי מסך מפוצל (חצי-חצי), ולא באמצעות חלונית הבועית הרגילה. צפו בדוגמה למשדר מונגש לחירשים:

שידור בפישוט קולי – עבור כלל האוכלוסייה, ובה גם צופים עם מוגבלות קוגניטיבית, יועבר משדר הבחירות בערוץ יוטיוב ייעודי על ידי קריינות בפישוט קולי. משדר בפישוט קולי כולל בין היתר מיקוד ברעיונות מרכזיים, שימוש במבנה תחבירי פשוט והעברת המידע בקצב מותאם. כל הטקסטים והדיווחים המועברים בשידור חי על ידי המגישים והכתבים יעברו פישוט קולי בזמן אמת, כך שהמידע יימסר בצורה פשוטה וברורה. המשדר בפישוט קולי יבוצע בשיתוף צוות המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת “עמי” והקריה האקדמית אונו. צפו בדוגמה למשדר מונגש עם פישוט קולי:

“הנגשת משדר הבחירות לאנשים עם מוגבלות היא מסר חשוב לשיתוף כלל האזרחים בהליך הדמוקרטי”, מסביר אורן גנור, הפרשן הפוליטי של אתר “שווים”. “כאדם עיוור שייקח חלק פעיל במשדר, תתפלאו לשמוע שגם לאנשים עם מוגבלות יש דעה, ולא רק בענייני רווחה וקצבאות. כאן חדשות ו’שווים’ יוצרים שיתוף פעולה מעניין שאמור לתת פה ל-15% מהאוכלוסייה, ובאמצעות ייצוג הולם בתקשורת נקדם חברה חזקה ומגוונת יותר”.

“אנחנו גאים בעובדה שמשדר הבחירות שלנו הוא המשדר היחידי בישראל שמונגש בצורה מקיפה ומלאה עבור אנשים עם מוגבלויות”, מוסיפה סגנית מנהל חטיבת כאן חדשות, אילאיל שחר ליס. “כגוף תקשורת ציבורי שמשדר חדשות לכל הציבור בישראל, יש לנו מחויבות לקהל הצופים שלנו שזקוק להנגשה כדי לצרוך את החדשות ולהיות מעודכן בנושאים שעל סדר היום. לקראת הבחירות הנוכחיות החלטנו להרחיב את נושא ההנגשה, ויחד עם אתר ‘שווים’ נגיע לקהל גדול יותר. אנחנו גם שמחים שכתב האתר המסקר את התחום הפוליטי, אורן גנור, יגיע אלינו וייקח חלק ביום השידורים המיוחד שלנו”.

“מסר חשוב לשיתוף כלל האזרחים”. אורן גנור
יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות