נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותהנערה מקבוצת הצעירים עם המוגבלות שטבעה בנחל: מיכל אדרי ז"ל

הנערה מקבוצת הצעירים עם המוגבלות שטבעה בנחל: מיכל אדרי ז”ל

מיכל, תלמידה מצטיינת מחדרה, נפגעה קשה מחיידק לפני שש שנים. במשטרה מעריכים כי טבעה עקב התקף אפילפסיה

“לא ויתרה לעצמה והייתה תלמידה מצטיינת”. מיכל אדרי ז”ל. צילום באדיבות המשפחה

הצעירה שטבעה למוות ביום שישי בנחל האסי בקיבוץ ניר דוד היא מיכל אדרי (18) מחדרה. מיכל הייתה במקום עם קבוצה של בני נוער עם מוגבלויות, שהגיעו לבילוי משותף עם בני נוער מהקיבוץ, במסגרת פעילות של עמותה.

מיכל, תלמידה מצטיינת בבית הספר הרב תחומי בחדרה, עברה לפני שש שנים אירוע רפואי קשה. חיידק תקף אותה וגרם לאשפוזה בבית חולים לתקופה ממושכת, ומאז סבלה גם מאפילפסיה.

להערכת חוקרי המשטרה, התקף אפילפסיה הוא זה שככל הנראה גרם לה לטבוע שלשום. דודה של מיכל, יהודה אדרי, סיפר ל”ידיעות אחרונות” כי למרות הבעיות הרפואיות מהן סבלה, מיכל אף פעם לא ויתרה לעצמה. “היא הייתה תלמידה מעולה ומוכשרת בציור”, אמר הדוד. “אנחנו בשוק מוחלט. יש למשפחה שאלות קשות. איך נערה שיוצאת לטיול עם העמותה לא חוזרת בערב? אנחנו מחכים לתשובות מהגורמים המוסמכים”.

בקיבוץ מספרים כי בני הנוער בניר דוד מארחים את צעירי העמותה על בסיס קבוע. לדברי גורמים בקיבוץ, ביום שישי, לפני המפגש המשותף, עצרו ככל הנראה צעירי העמותה בשטח הקיבוץ, מיכל נכנסה למים – וטבעה. כוחות מד”א שהוזעקו למקום ניסו להחיות אותה, אך נאלצו לקבוע את מותה במקום. מהקיבוץ נמסר כי הרחצה בנחל אסורה ובמקום אין שירותי הצלה.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

עומר, אחיה של מיכל, אמר ל”ידיעות אחרונות” כי המשפחה לא מעכלת את מה שקרה. “מיכל התרגשה לצאת לעוד טיול עם העמותה”, סיפר האח, “הבנו שככל הנראה היא עברה התקף  אפילפסיה כאשר הייתה במים, אבל התמונה עוד לא ברורה. היינו קשורים מאוד אחד לשנייה, זה אסון כבד”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות