fbpx

"לברר ביסודיות את פיטורי הצעיר האוטיסט שטוען להטרדה מינית"

בעקבות הפרסום ב"שווים", ח"כ מוסי רז, ביומו הראשון בכנסת ה-24, שלח מכתב תקיף לקופת חולים לאומית

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בעקבות הפרסום אתמול באתר "שווים": חבר הכנסת מוסי רז (מרצ), בפעולתו הראשונה בכנסת ה-24, שלח הבוקר מכתב לקופת חולים לאומית, שבו ביקש לערוך בירור יסודי בנוגע לפיטוריו של צעיר אוטיסט שהועסק בקופה וזומן לשימוע יום אחרי שהגיש תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה. אם יימצא שהקופה פעלה שלא כדין, כתב חבר הכנסת, יש לבטל את הפיטורים.

תחת הכותרת "בירור אודות פיטוריו של עובד עם צרכים מיוחדים", כתב ח"כ רז כך: "הובא לידיעתי היום כי צעיר בשם אושר גל, בן 25, שמאובחן על הרצף האוטיסטי, ואשר עבד במוקד הטלפוני של קופת חולים לאומית בסניף הר חוצבים בירושלים, פוטר מעבודתו. נסיבות הפיטורין מעוררות תהייה סביב מידת ההוגנות בה טופל העובד, לצד חשש לפגיעה בזכויותיו, על אחת כמה וכמה כי בסמוך לפיטוריו הוא הגיש גם תלונה על הטרדה מינית שלכאורה עבר במקום העבודה, אך תלונתו נמחקה.

"פרטי המקרה", המשיך ח"כ רז, "ועדותו של אושר, אשר הגיעו לידיי דרך אמצעי התקשורת, זיעזעו אותי עמוקות, שכן לתפיסתי בישראל 2021 רמת הרגישות במקומות העבודה כלפי עובדים בכלל ואלו עם צרכים מיוחדים בפרט – ראוי שתהיה ברף הגבוה והמתקדם ביותר. אני שמח שקופת חולים לאומית נוקטת בצעד של שילוב מגוון רחב של אנשים באפיקי התעסוקה שהיא מציעה, ואין לי ספק כי זה מעיד על אחריות ומחויבות חברתית של הקופה, אך אני תוהה היכן נעלם ערך זה מעיניכם במהלך הטיפול במקרה של הצעיר אושר גל?

"אינני בקיא בפרטי המקרה, אך אודה אם ייעשה בירור מדוקדק עם הצעיר, ובמידה שיתברר כי תהליך סיום העסקתו בוצע שלא כדין, אני מבקש לבטל מהלך זה, ולבצע את כל הצעדים הדרושים לשם קליטת העובד עם הצרכים המיוחדים בסניפי קופת החולים, לרבות היוועצות בסייעת תעסוקתית שתלווה אותו בהתנהלות מול הממונים מטעם המעסיק".

"לאן נעלם ערך האחריות והמחויבות החברתית?" ח"כ מוסי רז. צילום מסך מכאן 11

אתמול פירסמנו כאן ב"שווים" כי גל, שהחל את עבודתו בקופה לפני כחודש וחצי, הגיש לאחרונה תלונה נגד אחד העובדים במקום על הטרדה מינית מילולית. לטענתו, העובד הטיח בו כי הוא נדבק בדלקת גרון מכיוון שהוא "חוגג עם הומואים ועם אנשים עם קליפות" (ביטוי מהקבלה לבני אדם חוטאים – ג'.א), ובנוסף הציע לו לעשות קעקוע "באזור הברית".

יום אחרי שהוגשה התלונה צילצלו אליו מחברת כוח האדם שדרכה הועסק במוקד – "אורטל כוח אדם" – והודיעו לו כי הוא מוזמן לשימוע. גל משוכנע כי מה שהוביל לצעד היא העובדה שהגיש תלונה על הטרדה מינית. "איך יכול להיות שיום אחרי שהתלוננתי פתאום מזמינים אותי לשימוע?" הוא שואל בכעס. "אף אחד לא אמר לי לפני כן שהוא לא מרוצה ממני או מהעמידה שלי ביעדים. עד עכשיו אני לא מבין מה עשיתי לא נכון".

משוכנע שהתלונה הובילה לפיטורים. אושר גל במוקד

כשפנה שוב לממונה על ההטרדות המיניות במוקד קופת חולים לאומית, נמסרה לו התשובה הבאה: "מבדיקה שערכתי מול העובד, הכחיש הנ"ל באופן מוחלט שאמר לך אמירות מסוג זה. לצערי הרב, לא נכחתי במקום, ולפיכך מדובר במילה נגד מילה. בנסיבות אלה איני סבורה שיש מקום לקבוע שמדובר באירוע של הטרדה מינית. יצוין ששיבוצך במקום העבודה נעשה תוך תיווך של מתאמת תעסוקה, לאור קשיים מסוימים שפירטת בשיחתנו. נראה שהיה מקום שמתאמת התעסוקה הייתה מקיימת מפגש עם מנהל המוקד עם תחילת עבודתך במקום, כדי לבצע תיאום ציפיות וקליטה מותאמת". שיחת השימוע עצמה התקיימה – בטלפון – יום אחרי ההזמנה לשימוע, ולאחריה הודיעו לו בחברת "אורטל כוח אדם" על סיום העסקתו.

בניסיון לברר אם מדובר בהתנהלות חוקית, פנינו עם פרטי המקרה לעו"ד עמית לויתן, מומחה לדיני עבודה. אחרי שעבר על הממצאים, הוא קבע שמדובר, לכאורה, במקרה מצער של פיטורים שלא כדין. "בעריכת השימוע נפלו, לכאורה, פגמים מהותיים", אמר עו"ד לויתן. "סמיכות הפיטורים להגשת תלונה מצד העובד על הטרדה מינית שחווה, מדיפה ריח לא טוב של אפליה על רקע מוגבלות, בניגוד לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ותיתכן אף עילה בגין אפליה על רקע דת והשקפה, ללא כל קשר למוגבלותו של העובד, ובניגוד לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה".

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

"אמרתי לחברת כוח האדם שזה תזמון לא הגיוני לפטר עובד אחרי שהוא התלונן על הטרדה מינית", אומר גל. "זה מתסכל אותי שככה מתייחסים לאנשים בעבודה, ובמיוחד לאנשים עם מוגבלויות. כשהמערכת מגנה בצורה כל כך בוטה על עובד שמטריד מינית קולגה שלו בעבודה, מה הפלא שאנשים לא מתלוננים? הנה, אני התלוננתי ואיבדתי את העבודה שלי".

לטענתו, העובדה שהוא אוטיסט רק הרעה את מצבו: "אני מרגיש שמשתמשים במוגבלות שלי בשביל לתרץ את הפיטורים ולא לקחת ברצינות את המקרה. בשבילי, כבחור עם אספרגר, לעבוד בעולם הגדול זה משהו קשה שמצריך ליווי ועזרה. לקבל כזה יחס זה מייאש וגורם לי לחוסר ביטחון ולתחושה שאולי אני לא מתאים לעבוד בעולם. זה פשוט גורם לך לאבד אמון בעצמך ובבני אדם".

מקופת חולים לאומית נמסר בתגובה: "אין קשר בין התלונה לפיטורים. יש לפנות לחברה שקלטה אותו והעמידה אותו לשימוע לקבלת התייחסותה".

מ"אורטל כוח אדם" נמסר בתגובה: "מבירור שערכנו בעניינו של אושר גל בעקבות פנייתכם, עולה כי הנ"ל פוטר מסיבות ענייניות של אי התאמה מקצועית. הדבר הוסבר לו בישיבת השימוע אותה הוא בחר לקיים טלפונית בליווי מלווה תעסוקתית שלו. הנ"ל היה בתקופת ניסיון בת 3 חודשים ופוטר לאחר כ-3 שבועות. תקופת הניסיון הייתה ידועה לו מראש. באשר לעניין ההטרדה המינית, לא קיבלנו שום תלונה מהעובד בנושא הזה".

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

ג׳וש ארונסון

ג׳וש ארונסון

בן 33 מירושלים, עלה לארץ מאנגליה. גדל במשפחה חרדית עם עוד 13 אחים. משמש רכז לשילוב אנשים עם מוגבלות בתנועת הרפורמית, ובמקביל עובד בחטיבת התקשורת של קרן היסוד. בנוסף לעבודתו ב"שווים", עובד גם כעיתונאי "מעריב". מאובחן על הרצף.

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״