נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזם
הסתדרות 480-100

חברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיחדשות30 עובדים עם מוגבלות יטפלו בבעלי החיים בגן חי החדש בנוף הגליל

30 עובדים עם מוגבלות יטפלו בבעלי החיים בגן חי החדש בנוף הגליל

כך דווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות". העובדים, שהתמחו לאחרונה בטיפול בבעלי חיים, יקבלו שכר מכובד על עבודתם

הגן חי החדש בנוף הגליל. העובדים החדשים התמחו בכל סוגי בעלי החיים במקום. צילום: יח”צ

בחודש הבא, בשעה טובה, תשיק עיריית נוף הגליל (בשמה הקודם נצרת עילית) פארק עירוני חדש המתפרש על פני 65 דונם ומציע שלל אטרקציות. ביניהן: פלנטריום, אמפיתיאטרון, מתחם גלגיליות, מצפה כוכבים, בריכה אקולוגית וגם גן חי. בגן חי, מדווח הבוקר “ידיעות אחרונות”, יועסקו במסגרת פרויקט מיוחד 30 עובדים, כולם עם צרכים מיוחדים, שיטפלו בבעלי החיים ויקבלו על כך שכר מכובד.

העובדים, שהועסקו עד עתה במע”ש (מרכז עבודה שיקומי) כאורזים במחסן, שהו בחודשים האחרונים בקורס עיוני ומעשי בחי פארק בקריית מוצקין, כדי ללמוד כיצד לעבוד עם בעלי חיים ולטפל בהם, ומעתה הם יפעילו את הגן חי החדש. ריקי אסולין, האחראית על הכשרתם, סיפרה ל”ידיעות אחרונות” כי “העובדים עבדו בכלובים ובפינות הליטוף, התמחו בפונים, עזים, שרקנים, לאמות, אלפקות וטפירים, וגם בכל סוגי הקופים והתוכים”.

“עד עכשיו הם הועסקו בעבודות פשוטות ללא התפתחות או יצירתיות”, אמרה שירי ביטנר, מנהלת מע”ש בנוף הגליל. “כדי להכשיר אותם למשימות בגן חי הוצאנו את כולם להשתלמות מקצועית שנמשכה שלושה חודשים. הם למדו לטפל בבעלי החיים, תחזוקת פארק, קבלת מבקרים, גינון והסברה לאורחים שיגיעו למקום. זה פרויקט מאוד ייחודי לשילוב עובדים עם צרכים מיוחדים בכל עבודות הפארק באופן מלא. זו ממש יציאה מחושך לאור – ממבנה חשוך בשולי העיר ללב העיר. החבר’ה האלה מרגישים חשובים”.

ראש העיר רונן פלוט סיפר כי הגיע לפני מספר שנים למע”ש לבקר את העובדים, וראה שהם מועסקים במחסן מרוחק ומבצעים במסירות את המוטל עליהם. “חיפשתי מקום שיעניק להם חוויית מפגש עם תושבים וילדים”, סיפר פלוט, “בשטח פתוח ובחיק הטבע. ככה התגבש הרעיון של הטיפול בבעלי החיים”.

האמפיתיאטרון החדש בפארק נוף הגליל. צילום: יח”צ

הפרויקט הייחודי הוא פרי שיתוף פעולה עם משרד העבודה והרווחה, קרן שלם והמוסד לביטוח לאומי. הקמת הפארק עצמו, בעלות של 50 מיליון שקל, התאפשרה הודות להשקעה של קרן קיימת לישראל, מפעל הפיס, משרד הפנים, משרד השיכון, רשות מקרקעי ישראל (רמ”י), המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומשרד התרבות והספורט.

בעירייה מדגישים כי בפארק שבילי הליכה מונגשים המתאימים למבקרים עם כל סוגי הנכויות.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות