נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותלראשונה אי פעם: השב"ס גייס לשירות קבע 3 צעירים עם מוגבלות

לראשונה אי פעם: השב”ס גייס לשירות קבע 3 צעירים עם מוגבלות

הגיוס הוא חלק מפיילוט של כחצי שנה עד שנה, ואם הוא יצליח מתכוונים בשב"ס להוסיף עוד תקנים לאנשים עם מוגבלות

שלושת המגויסים הטריים יחד עם נציבת שב”ס קטי פרי (שנייה משמאל). צילום: דוברות שב”ס

מזל טוב: לראשונה בתולדות שירות בתי הסוהר, גייס הארגון שלושה אנשים עם מוגבלות לשירות קבע.

האירוע המרגש התרחש אתמול. הודיה לובטון (23) מלוד, ניר שקלרש (25) משוהם ושגיא שלום (23), גם הוא משוהם, שהתנדבו בשב”ס כחלק מהשירות הלאומי שלהם, גויסו כצוערים ליחידות שבהן שירתו במהלך ההתנדבות. לובטון ישובץ בחטיבת משאבי אנוש, בעוד ששקלרש ושלום ישובצו באגף הלוגיסטיקה. שלושתם ישרתו במטה המרכזי של השב”ס ברמלה.

הצוערים החדשים עברו הליך גיוס מקוצר ומותאם, לאור היכרותם רבת השנים עם הארגון. עם כניסתה לתפקיד נציבת שב”ס, הצהירה רב-גונדר קטי פרי כי שילוב אנשים עם מוגבלות בארגון הוא ערך עליון, ובהתאם נפתחו תקנים מיוחדים עבור אוכלוסייה זו.

הגיוס של השלושה הוא למעשה פיילוט לתקופה של חצי שנה עד שנה, ואם הוא יוכתר בהצלחה, מתכוונים בשב”ס להרחיב את התקנים לשילוב אנשים עם מוגבלות. זאת – חשוב לציין – בתנאים זהים לאלה של הסוהרים שמגויסים לארגון כדרך קבע.

ההורים של המגויסים הטריים נשמעו אתמול נרגשים ומרוצים. “אנחנו בעננים ומתרגשים מאוד”, אמרה אחת האמהות, “אנחנו לא מאמינים שזה קורה. זה היה החלום שלנו לראות אותם על מדים, ועוד של השב”ס, וכעת אנחנו יודעים שיש להם בית נוסף בחיים”.

רב גונדר-פרי אמרה אתמול למגויסים החדשים: ״שב”ס הוא ארגון הרואה עצמו מחובר לקהילה, ששם לו כיעד להשפיע על החברה. אני רואה בכך זכות גדולה שאתם עומדים כאן היום במעמד הגיוס״.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות