המדינה נוזפת בערוצי הטלוויזיה: "שידורי החירום אינם נגישים לחירשים"

גם בימי לחימה: הערוצים לא מקפידים על כתוביות בשידורי הגל הפתוח ועל תרגום לשפת הסימנים במהדורות

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
ללא כתוביות לחירשים. שידורי החירום של קשת 12

בעקבות מבצע "שומר החומות", ההסלמה הביטחונית וירי הטילים על ישראל, פתחו ערוצי הטלוויזיה המרכזיים בימים האחרונים בשידורי "גל פתוח", בהם הם מדווחים על המתרחש ברחבי הארץ וברצועת עזה.

מתלונות שהגיעו לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים, ולארגון כבדי השמיעה והמתחרשים "בקול", עולה כי השידורים בכאן 11, קשת 12 ורשת 13 אינם מונגשים לאנשים חירשים ולקויי שמיעה, כפי שנדרש. בנציבות קובעים כי התנהלות זו מנוגדת  לחוק שידורי הטלוויזיה מלפני כמה שנים, הקובע כי 100% מהתוכניות בשידור חי וכן כל מהדורות החדשות חייבות להיות מלוות בכתוביות.

חובה זו, אומרים בנציבות, מתקיימת בימים האחרונים באופן חלקי בלבד, וכך גם הדרישה כי לפחות אחת משלוש מהדורות החדשות המרכזיות (20:00) מדי ערב תלווה בתרגום לשפת הסימנים. זאת, תוך תיאום בין שלושת הערוצים.

כעת, כשישראל מצויה בשעת חירום, לא מסתפקים בכך בנציבות, ודורשים מהערוצים להרחיב את ההנגשה: "בימים אלה עיקר השידורים המשודרים לאורך שעות השיא מהווים במהותם מהדורת חדשות, ומשמעות הדבר היא שבין השעות 19:00 ל-23:00 חובה לתת תרגום לשפת הסימנים לפחות בערוץ אחד".

ללא כתוביות לחירשים. שידורי החירום של רשת 13

עוד דורשים בנציבות כי כל הודעת חירום המשודרת בתאגיד השידור הישראלי (כאן 11) על מלחמה או מבצע צבאי, צריכה להיות מלווה באופן סביר בכתוביות ובתרגום לשפת הסימנים. על משדר שאינו של תאגיד השידור, חלה חובה להפנות להודעה של כאן 11 כאשר משודרת הודעת חירום.

הנציבות פנתה לכאן 11, קשת 12, רשת 13 ולרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, אך טרם התקבלה תגובתם.

ללא כתוביות לחירשים. שידורי החירום של כאן 11

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

אביחי חיים

אביחי חיים

בן 28, נשוי. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים", מגיש תכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט". נולד עם שיתוק מוחין קל.

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״