fbpx

מורן סמואל בדרך לטוקיו: "אני בטוחה שניתן לעם ישראל הרבה נחת"

היינו בערב הגאלה החגיגי שבו הוצגו 30 חברי המשלחת הפראלימפית. לראשונה ייצג את ישראל ספורטאי דרוזי

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מאת אביחי חיים ואורי יצחקי

כחודשיים לפני שהמשחקים הפראלימפיים בטוקיו יוצאים לדרך (24 באוגוסט), הוועד הפראלימפי הישראלי קיים אמש (שלישי) את ערב הגאלה המסורתי במלון דן בתל אביב, שבו הוצגו חברי המשלחת.

המשלחת כוללת 30 ספורטאים בענפי השחייה, טניס, קליעה, חתירה, בוצ'ה, קיאקים וכדור שער. לאירוע החגיגי הגיעו בין השאר שר התרבות והספורט חילי טרופר ושגריר יפן בישראל קואיצ'י מיזושימה, שפנה לקהל בעברית וזכה בתגובה למחיאות כפיים רמות. במהלך האירוע נערך טקס הוקרה מרגש לשחיינית המצטיינת ענבל פיזרו, שהחליטה לפרוש אחרי ארבע אולימפיאדות.

בשונה מאולימפיאדות בעבר, השנה מדובר על רשימת ספורטאים מצומצמת יותר, אך איכותית מאוד. מי שנושאת על כתפיה את סל הציפיות הגבוה ביותר למדליה, אולי אפילו זהב, היא הקייאקיסטית מורן סמואל, מדליסטית הארד מהמשחקים בריו 2016. "אני מאוד מתרגשת", אמרה סמואל ל"שווים", "הקימו כאן אירוע מדהים. עוד חודשיים כולנו לא נהיה כאן, אלא נהיה ביפן ונתחיל להתחרות ולעשות מה שאנחנו הכי טובים בו והתאמנו לקראתו המון זמן. כל דבר שקורה בחיים זה חיובי, אפילו משבר הקורונה. לקחתי את הזמן להכין את עצמי למשחקים הפראלימפיים, ואני רק מחכה שזה יקרה כבר. אני מאחלת שעם ישראל ייהנה לצפות בנו, יתרגשו איתנו ביחד, ואני בטוחה שניתן להם הרבה נחת".

שר התרבות והספורט לא הסתיר את התרגשותו מהאירוע. "חשוב לי להיות כאן", אמר טרופר, "אני לא סתם פה, הספורט עמוק בלב שלי. יש כאן משלחת איכותית, ויש לנו סיכוי להביא מדליה, אין ספק, אבל עבורי הספורטאים פה כבר ניצחו. יש לנו במשרד תפיסה אידאולוגית שאנחנו מתייחסים לכולם באופן שווה, ולכן את המשאבים אנחנו מחלקים באופן שווה, בין אם מדובר בספורטאי אולימפי, ובין אם זה ספורטאי פראלימפי. העיקר לתת לכולם הזדמנות לייצג את ישראל נאמנה".

ערב הגאלה של המשלחת הפראלימפית. במרכז בחולצה לבנה: השר טרופר, על כיסא גלגלים: מורן סמואל. משמאל: שגריר יפן בישראל

אחד מהספורטאים שיעשה היסטוריה בטוקיו הוא השחיין בשאר חלבי (26), בן העדה הדרוזית הראשון במשחקים הפראלימפיים. חלבי נולד כפג בשבוע ה-24, מה שגרם לשיתוק בגפיים התחתונות, וכיום הוא מתנייד על כיסא גלגלים. בהיותו ילד ניהל מאבק על הנגשת בית הספר היסודי שבו למד בשפרעם, ומאז החליט להגיע הכי רחוק שרק אפשר. "הזמינו אותי לבית הלוחם בגיל צעיר מאוד, ואז התחלתי את דרכי בשחייה", הוא מספר, "מההתחלה ראו שיש לי פוטנציאל גדול להצליח. הגעתי ליעקב, המאמן של נבחרת השחייה, וכיום אני במקום ה-7 בעולם. יש עוד דרך לעבור עד למדליה, אבל אעשה את הכל להגיע לבאר ולשתות ממנה, ולייצג את המדינה בכבוד.

"זה מאוד מרגש ומיוחד להיות הדרוזי הראשון במשלחת הפראלימפית", הוא ממשיך. "עשיתי כברת דרך ארוכה להגיע לכאן. אני שיאן ישראל, הגעתי לקריטריון הפראלימפי, ואעשה את הכל שישמעו את התקווה בטוקיו, וכך גם חבריי. יש לנו נבחרת חזקה, ונעשה את המקסימום כדי להביא את הכבוד הראוי למדינה".  

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

על הצד המנטלי של ספורטאי המשלחת מופקד פסיכולוג הספורט ד"ר שרגא שדה. "אני מלווה את הספורטאים שנים רבות", הוא מספר. "הליווי לספורטאים הפראלימפיים התפתח מאוד בשנים האחרונות, על מנת שיהיו מסוגלים להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי, לצד הציפיות למדליות והצלחות. מה שמאפיין ספורטאים שעברו בחייהם טרגדיות זו העוצמה הפנימית שלהם. רק צריך להזכיר להם אילו יכולות יש בהם, ועל אילו קשיים התגברו בדרך".

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״