נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיאוטיזםהחוק האמריקאי החדש שנועד לשמור על שלומם של אוטיסטים וכבדי שמיעה

החוק האמריקאי החדש שנועד לשמור על שלומם של אוטיסטים וכבדי שמיעה

במישיגן מציעים לסמן רישיונות של הורים מיוחדים ושל נהגים אוטיסטים או כבדי שמיעה כדי להבטיח יחס רגיש מהשוטרים

תושבי מישיגן, ארה”ב, על הספקטרום האוטיסטי ואלו שסובלים מאובדן שמיעה, יוכלו מעכשיו להוסיף סימון מיוחד ברישיון הנהיגה שלהם, בתעודת הזהות או בלוחית הרישוי של הרכב.

הצעת החוק, שנכנסה לתוקפה ביום חמישי האחרון, מאפשרת למשטרה לבדוק אם מי שניצב מולה הוא בעל שמיעה לקויה או שנמצא על הספקטרום גם במחשבים שלה. חביאר דה-גרוט, שעל שמו קרויה קרן לאוטיזם ושסייע בהכנת הצעת החוק, אמר שהחוק החדש יעזור לאנשים כמותו לחוש ביטחון רב יותר כאשר שוטרים פונים אליהם, “כדי להבטיח שהמשטרה תתייחס ב’רגישות חושית’ לאלו שעל הספקטרום – עם פחות תאורה, פחות רעש ובלי להתקרב יותר מדי”.

דה-גרוט סיפר שהאינטראקציות שלו עם שוטרים בעבר לא תמיד היו חיוביות: “בעברי היו כמה פעמים ששוטרים ראו אותי בזמן התקף טנטרום וחשבו שניסיתי להקשות עליהם. מה שלמעשה קרה היה שהייתי נסער מגירויי היתר החושיים שפעלו עליי”. דה-גרוט אמר עוד שלא הרגיש שביכולתו להסביר מה עובר עליו, ולכן לא קיבל את התמיכה לה נזקק כדי להירגע. “החוק הזה יאפשר לשוטרים לגלות יותר רגישות כלפי אנשים כמוני ומה שעובר עלינו”.

החוק גם יאפשר להורים לילדים אוטיסטים להוסיף את הסימון למסמכים שלהם עצמם. אנסטסיה רייצטק, אמא לילד בן 12 על הספקטרום, אמרה שהיא מוטרדת כל הזמן מכך שהבן שלה ייתקל בשוטרים ומהיחס שהוא עלול לקבל מהם. “הדאגה שלי נובעת מכל תקרית שראיתי, שבה היו מעורבים ילדים אוטיסטים או אנשים עם לקויות שמיעה”, היא אומרת. “הרבה פעמים השוטרים החמירו את המצב”. לדבריה, היא תשמח לראות את המשטרה מקדישה תשומת לב לאופן שבו יתקשרו עימם השוטרים. “האורות והקולות יכולים להציף אותם ברגשות, ועד שהשוטר יבדוק את לוחית הרישוי זה כבר עלול להיות מאוחר מדי”.

רישיון נהיגה לדוגמה במדינת מישיגן

רייצטק מתכוונת להוסיף את הסימון לרישיונות שלה: “אם מסיבה כלשהי המשטרה תעצור אותי, אני רוצה שהשוטרים יהיו ערים לכך שיש לי ילד על הספקטרום בתוך הרכב, ושאולי אצטרך לפנות אליו תוך כדי”.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות