נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאית
הסתדרות 480-100

שר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיחדשותצפו: מסע הפרידה המרגש של מנכ"ל המרכז לעיוור מהחיים

צפו: מסע הפרידה המרגש של מנכ”ל המרכז לעיוור מהחיים

נתי ביאליסטוק-כהן, שפעל רבות למען עיוורים כמותו, הלך אתמול לעולמו. צפו בסרט של כאן 11, שליווה אותו בחודשיו האחרונים

נתי ביאליסטוק-כהן ז”ל

מנכ”ל המרכז לעיוור בישראל נתי ביאליסטוק-כהן, אדם לקוי ראייה בעצמו, הלך אתמול לעולמו עקב מחלה קשה, והוא בן 54 בלבד. הלווייתו תיערך היום בהר המנוחות בירושלים.

למרות המוגבלות, ביאליסטוק-כהן מילא שורה של תפקידים בכירים במגזר הציבורי והעסקי, ולפני חמש שנים מונה לתפקיד מנהל המרכז לעיוור. בין השאר שימש בעבר כיועץ לשר התקשורת. את עיקר חייו הקדיש לשיפור איכות החיים של אנשים עיוורים ולקויי ראייה בישראל, ובמסגרת זזו פעל רבות למען הנגשת המרחב הציבורי עבורם.

לפני יותר משנה חלה בסרטן, ולאחר שטיפולי הקו הראשון כשלו, הוא קיבל החלטה אמיצה: לוותר על טיפולי הקו השני, מתוך הבנה שחייו יתקצרו משמעותית, ומתוך תקווה שאיכות החיים עד למותו תהיה סבירה יותר ותאפשר לו להגשים עוד כמה חלומות שהיו מאופסנים במגירה.

לפני כשלושה חודשים הסכים ביאליסטוק-כהן שצוות של כאן 11 בראשות העיתונאית מיכל רבינוביץ’ יתלווה אליו בחודשי חייו האחרונים, ויתעד את ניסיונותיו לחוות עוד כמה חוויות עליהן חלם, ובהן להקליט שיר עם קרן פלס ולעשות צניחה חופשית. מה הוא הספיק ומה לא? אתם מוזמנים לצפות בכתבה המרגשת על האיש המיוחד הזה. יהי זכרו ברוך.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות