נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותפחד מדבק: גננת "סרבנית חיסונים" התבצרה בגן חינוך מיוחד

פחד מדבק: גננת “סרבנית חיסונים” התבצרה בגן חינוך מיוחד

הגננת המשלימה, שגם סירבה לערוך בדיקה מהירה לנגיף, הגיעה לגן למרות האיסור המפורש. תלונה הוגשה למשטרה

תקרית חמורה אירעה הבוקר בגן חינוך מיוחד בשכונת קריית אליעזר בחיפה. גננת משלימה, שאינה מחוסנת וגם לא מסכימה לערוך בדיקות קורונה, הגיעה לגן למרות האיסור ולא הסכימה לעזוב את המקום.

בעקבות כך, ובניסיון לשמור על בריאות ילדי הגן, הגננת הקבועה הוציאה אותם למקום מוצל בחצר, ובינתיים המשיכה להפציר בגננת המשלימה לצאת מהמקום. בתחילה היא סירבה, ורק לאחר התערבות מצד המפקחת מטעם משרד החינוך ומנהלת מחלקת הגנים בעיריית חיפה, הואילה לעזוב את הגן. תלונה בעניין הוגשה למשטרה.

לדברי נוכחים במקום, הגננת המשלימה גם לא עטתה מסיכה כאשר הסתובבה בגן. “היא ממש התבצרה וסירבה ללכת”, אמרו עדים למהומה.

הכללים של משרד החינוך קובעים כי איש צוות חינוך שאינו מחוסן נגד קורונה, מחויב להיבדק בבדיקה מהירה ולהציג תשובה שלילית להימצאות הנגיף בגופו, בטרם הגעתו למוסד החינוכי – מה שאותה גננת סירבה לעשות בתוקף.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

ממשרד החינוך נמסר: “הנהלים קובעים באופן ברור כי עובד הוראה או איש חינוך אשר אינו מחוסן, מחויב לעשות בדיקה מהירה של אנטיגן. אם הוא מסרב לעשות בדיקה, הרי שחל עליו איסור חד וברור שלא להיכנס לתוך המוסד החינוכי. נהלים אלה הובאו בפני עובדת ההוראה עוד טרם הגעתה אל הגן, אך זו פעלה בניגוד לנאמר לה. בעקבות המקרה, המשרד פעל באופן מיידי להוצאתה ובד בבד עירב את כל גורמי האכיפה הרלוונטיים”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות