נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיחדשותמהיום, והפעם סופית: כל הילדים עם תעודת נכה עד גיל 12 פטורים...

מהיום, והפעם סופית: כל הילדים עם תעודת נכה עד גיל 12 פטורים מהתו הירוק

כך אישרה היום ועדת החוקה של הכנסת. יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב: "זה איזון מתבקש"

כפי שפורסם לראשונה באתר “שווים”, ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת אישרה היום את התקנות לגבי החרגה מהתו הירוק לכל ילד עם מוגבלות עד גיל 12 ו-3 חודשים המוכר על ידי הביטוח הלאומי.

עד עכשיו אושר פטור מהתו הירוק רק לילדים עם מוגבלות הנושאים תעודת “פטור מתור” של הביטוח הלאומי. “מעתה, גם ילדים עם תעודת נכה פטורים מבדיקת קורונה בכניסה למקומות הפועלים תחת התו הירוק”, מסר יו”ר ועדת החוקה חבר הכנסת גלעד קריב. לפי הערכות, מדובר בכ-40 אלף ילדים סך הכל.

קריב גם הודה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ נחמן אש, ולמשרד הבריאות על הדיאלוג שהתקיים סביב נושא הילדים הנכים, ובירך על ההחלטה לפטור את כלל הילדים האוחזים בתעודת נכה מהתו הירוק. “זה איזון מתבקש”, אמר קריב, “בשיחותיי עם פרופ’ אש ועם שר הבריאות ניצן הורוביץ עמדתי על כך שלוועדה יש תפקיד פיקוח ואתגור הרשות המבצעת, אך יש גם צורך לגבות את הממשלה כשהיא מציגה סדרי עדיפויות נכונים”.

יו”ר ועדת החוקה ח”כ גלעד קריב. צילום: דוברות הכנסת

במקביל, האריכה הוועדה את כלל התקנות הנוגעות לקורונה עד ל-15 בספטמבר, אז תוכל לדבריה לשוב ולבחון את המתווה ביחס ליום כיפור ולחג הסוכות.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות