נושאים קשורים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות

האם החינוך המיוחד בדרך למהפכה? החזון של ועדת שפירא

אחרי הרפורמה הכושלת מ-2019, במשרד החינוך מינו את היזם העסקי והחברתי המנוסה למשימה כמעט בלתי אפשרית. אלו התובנות והכיוונים לקראת השינויים המיוחלים במערכת החינוך המיוחד והכללית

זו דעתי על המתת חסד למתמודדי נפש שקצו בחייהם

רננה אורן קראה על ההולנדית שקיבלה אישור להמתת חסד, ולא מבינה למה אנשים לא מקבלים את זה. האם זה רק בגלל שפצע נפשי אי אפשר לראות בעיניים?רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"
ראשיחדשותמהיום, והפעם סופית: כל הילדים עם תעודת נכה עד גיל 12 פטורים...

מהיום, והפעם סופית: כל הילדים עם תעודת נכה עד גיל 12 פטורים מהתו הירוק

כך אישרה היום ועדת החוקה של הכנסת. יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב: "זה איזון מתבקש"

כפי שפורסם לראשונה באתר “שווים”, ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת אישרה היום את התקנות לגבי החרגה מהתו הירוק לכל ילד עם מוגבלות עד גיל 12 ו-3 חודשים המוכר על ידי הביטוח הלאומי.

עד עכשיו אושר פטור מהתו הירוק רק לילדים עם מוגבלות הנושאים תעודת “פטור מתור” של הביטוח הלאומי. “מעתה, גם ילדים עם תעודת נכה פטורים מבדיקת קורונה בכניסה למקומות הפועלים תחת התו הירוק”, מסר יו”ר ועדת החוקה חבר הכנסת גלעד קריב. לפי הערכות, מדובר בכ-40 אלף ילדים סך הכל.

קריב גם הודה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ נחמן אש, ולמשרד הבריאות על הדיאלוג שהתקיים סביב נושא הילדים הנכים, ובירך על ההחלטה לפטור את כלל הילדים האוחזים בתעודת נכה מהתו הירוק. “זה איזון מתבקש”, אמר קריב, “בשיחותיי עם פרופ’ אש ועם שר הבריאות ניצן הורוביץ עמדתי על כך שלוועדה יש תפקיד פיקוח ואתגור הרשות המבצעת, אך יש גם צורך לגבות את הממשלה כשהיא מציגה סדרי עדיפויות נכונים”.

יו”ר ועדת החוקה ח”כ גלעד קריב. צילום: דוברות הכנסת

במקביל, האריכה הוועדה את כלל התקנות הנוגעות לקורונה עד ל-15 בספטמבר, אז תוכל לדבריה לשוב ולבחון את המתווה ביחס ליום כיפור ולחג הסוכות.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות