נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותחותכים בבירוקרטיה: נכי צה״ל העובדים במשרה חלקית יזכו לתגמול

חותכים בבירוקרטיה: נכי צה״ל העובדים במשרה חלקית יזכו לתגמול

כחלק מרפורמה נרחבת, הנכים יוכלו לקבל תגמול על אובדן חלקי של כושר העבודה, עם אישור רופא שיקום בלבד

שר הביטחון בני גנץ חתם היום (א’) על תקנה שמקלה על זכאות לתגמול עבור נכי צה”ל שעובדים במשרה חלקית. התקנה היא חלק מיישום רפורמת “נפש אחת” שנעשית בתיאום עם משרד האוצר וארגון נכי צה”ל.

נכה שנקבע כי איבד את כושר התעסוקה שלו באופן חלקי, יזכה לתגמול חודשי, גם אם אינו עובד בפועל במשרה חלקית. כל מה שיהיה צריך זה אישור של רופא מוסמך מאגף שיקום נכים, שקובע שהנכות מונעת ממנו עבודה במשרה מלאה, ולא נדרשות הוכחות נוספות.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
******************************************************

המהלך צפוי להפחית באופן משמעותי את הנטל הבירוקרטי על נכי צה”ל ולאפשר לעובדי אגף השיקום להתמקד יותר בשיקום וברווחת הנכים. התקנה תיכנס לתוקף בעוד 30 יום כהוראת שעה לשנה הקרובה.

“התקנה החדשה תקל על נכי צה”ל שרוצים לעבוד במשרה חלקית ובמקביל לקבל תמיכה שתאפשר להם שיקום מיטבי”, מסר גנץ, “אני מבקש להודות לאגף השיקום שמשקיע מאמצים רבים ביישום הרפורמה, לארגון נכי צה”ל בהובלת עידן קלימן שמסייע בידינו, וכן לשר האוצר אביגדור ליברמן ואנשי המקצוע במשרדו על האוזן הקשבת והתמיכה במהלכים החברתיים למען נכי צה”ל”.

עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל
עידן קלימן, יו”ר ארגון נכי צה”ל

“אנחנו מברכים על החלטת שר הביטחון לשנות את תקנות הטיפול הרפואי, במסגרת רפורמת ‘נפש אחת'”, נמסר בתגובה מארגון נכי צה”ל. ״שיתוף הפעולה בין משרד הביטחון למשרד האוצר לטובת צרכי נכי צה״ל הוא אבן דרך משמעותית ביישום הרפורמה״, הוסיף יו״ר הארגון, עידן קלימן.

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות