נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיאוטיזםאבחון וטיפול באוטיזםאחוז האוטיסטים בארה"ב מזנק שוב: אחד לכמה ילדים מאובחן?

אחוז האוטיסטים בארה”ב מזנק שוב: אחד לכמה ילדים מאובחן?

דוח המרכז לבקרת מחלות: אחד מ-44 ילדים בני 8 אובחן עם אוטיזם. מומחים: ייתכן שהסיבה היא העלייה במודעות

דוח חדש שהתפרסם בסוף השבוע מצביע על כך שיותר ילדים בארה”ב מאובחנים עם אוטיזם ובגילאים צעירים יותר.

בניתוח של נתוני שנת 2018 מ-11 מדינות באמריקה, חוקרים מהמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) מצאו כי בקרב ילדים בני 8, אחד מכל 44 אובחן עם אוטיזם. מדובר בעלייה לעומת נתוני 2016, שהצביעו על 1 מתוך 54 ילדים שזוהו עם התסמונת.

מספר המאובחנים עם אוטיזם בארה”ב נמצא במגמת עלייה כבר כמה שנים, אך מומחים מאמינים שזה משקף יותר מודעות וזמינות רחבה יותר של שירותים לטיפול במצב, ולא בהכרח עלייה אמיתית במספר הילדים עם אוטיזם.

דו”ח נפרד של ה-CDC, שפורסם ביום חמישי, הראה שלילדים ב-2018 היה סיכוי גבוה ב-50% להיות מאובחנים עם אוטיזם עד גיל 4 מאשר ב-2014.

“יש התקדמות מסוימת, וככל שילדים יזוהו מוקדם יותר, כך הם יכולים לגשת מוקדם יותר לשירותים שהם עשויים להזדקק להם כדי לשפר את ההתפתחות שלהם”, אמרה בתגובה לדוח חוקרת ה-CDC קלי שו.

ג’רלדין דוסון, מנהלת המרכז לאוטיזם והתפתחות המוח של אוניברסיטת דיוק, אמרה שההערכה החדשה דומה לאומדן שנמצא במחקר המבוסס על סקר אוכלוסייה גדול של ילדים ולא על אלו שכבר אובחנו. ככזה, היא אמרה שזה עשוי להיות קרוב יותר לשקף את המצב האמיתי של אוטיזם בילדים בארה”ב מאשר הערכות קודמות. דוחות ה-CDC מבוססים על נתונים ממחוזות וקהילות אחרות ב-11 מדינות – חלקן עם שכונות עירוניות יותר, שבהן שיעורי האוטיזם נוטים להיות גבוהים יותר. כך למשל, שיעורי האוטיזם היו שונים מאוד בין המדינות קליפורניה למיזורי – מ-1 מכל 26 ילדים בקליפורניה, שם יש שירותים בשפע, ועד 1 מכל 60 במיזורי.

בסך הכל, שכיחות האוטיזם הייתה דומה על פני גזעים ואתניים, אך השיעורים היו גבוהים יותר בקרב ילדים שחורים בשתי מדינות, מרילנד ומינסוטה. עד לאחרונה, נתונים אמריקאיים הראו שדווקא השכיחות בקרב ילדים לבנים הייתה גבוהה יותר.

במדינה שלישית, יוטה, השיעורים היו גבוהים יותר בקרב ילדים ממשפחות בעלות הכנסה נמוכה מאשר אלה ממשפחות עשירות יותר, מה שהפך מגמה ארוכת שנים – ציינה מחברת הדוח אמנדה בקיאן, חוקרת מאוניברסיטת יוטה המפקחת על מעקב האוטיזם של ה-CDC במדינה. בקיאן אמרה שזה כנראה משקף יותר כיסוי לשירותי אוטיזם.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות