נושאים קשורים

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטחמשלמים בקריירה: זה המחיר הגבוה של להיות הורה לילד עם מוגבלות

21% מההורים המיוחדים לא עובדים אף ש-93% מהם היו רוצים. מחקר חדש משווה את המצב בישראל לעולם ומציע למדינה לנקוט כמה פעולות חשובות  
ראשיאוטיזםאבחון וטיפול באוטיזםאחוז האוטיסטים בארה"ב מזנק שוב: אחד לכמה ילדים מאובחן?

אחוז האוטיסטים בארה”ב מזנק שוב: אחד לכמה ילדים מאובחן?

דוח המרכז לבקרת מחלות: אחד מ-44 ילדים בני 8 אובחן עם אוטיזם. מומחים: ייתכן שהסיבה היא העלייה במודעות

דוח חדש שהתפרסם בסוף השבוע מצביע על כך שיותר ילדים בארה”ב מאובחנים עם אוטיזם ובגילאים צעירים יותר.

בניתוח של נתוני שנת 2018 מ-11 מדינות באמריקה, חוקרים מהמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) מצאו כי בקרב ילדים בני 8, אחד מכל 44 אובחן עם אוטיזם. מדובר בעלייה לעומת נתוני 2016, שהצביעו על 1 מתוך 54 ילדים שזוהו עם התסמונת.

מספר המאובחנים עם אוטיזם בארה”ב נמצא במגמת עלייה כבר כמה שנים, אך מומחים מאמינים שזה משקף יותר מודעות וזמינות רחבה יותר של שירותים לטיפול במצב, ולא בהכרח עלייה אמיתית במספר הילדים עם אוטיזם.

דו”ח נפרד של ה-CDC, שפורסם ביום חמישי, הראה שלילדים ב-2018 היה סיכוי גבוה ב-50% להיות מאובחנים עם אוטיזם עד גיל 4 מאשר ב-2014.

“יש התקדמות מסוימת, וככל שילדים יזוהו מוקדם יותר, כך הם יכולים לגשת מוקדם יותר לשירותים שהם עשויים להזדקק להם כדי לשפר את ההתפתחות שלהם”, אמרה בתגובה לדוח חוקרת ה-CDC קלי שו.

ג’רלדין דוסון, מנהלת המרכז לאוטיזם והתפתחות המוח של אוניברסיטת דיוק, אמרה שההערכה החדשה דומה לאומדן שנמצא במחקר המבוסס על סקר אוכלוסייה גדול של ילדים ולא על אלו שכבר אובחנו. ככזה, היא אמרה שזה עשוי להיות קרוב יותר לשקף את המצב האמיתי של אוטיזם בילדים בארה”ב מאשר הערכות קודמות. דוחות ה-CDC מבוססים על נתונים ממחוזות וקהילות אחרות ב-11 מדינות – חלקן עם שכונות עירוניות יותר, שבהן שיעורי האוטיזם נוטים להיות גבוהים יותר. כך למשל, שיעורי האוטיזם היו שונים מאוד בין המדינות קליפורניה למיזורי – מ-1 מכל 26 ילדים בקליפורניה, שם יש שירותים בשפע, ועד 1 מכל 60 במיזורי.

בסך הכל, שכיחות האוטיזם הייתה דומה על פני גזעים ואתניים, אך השיעורים היו גבוהים יותר בקרב ילדים שחורים בשתי מדינות, מרילנד ומינסוטה. עד לאחרונה, נתונים אמריקאיים הראו שדווקא השכיחות בקרב ילדים לבנים הייתה גבוהה יותר.

במדינה שלישית, יוטה, השיעורים היו גבוהים יותר בקרב ילדים ממשפחות בעלות הכנסה נמוכה מאשר אלה ממשפחות עשירות יותר, מה שהפך מגמה ארוכת שנים – ציינה מחברת הדוח אמנדה בקיאן, חוקרת מאוניברסיטת יוטה המפקחת על מעקב האוטיזם של ה-CDC במדינה. בקיאן אמרה שזה כנראה משקף יותר כיסוי לשירותי אוטיזם.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות