נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותמעכשיו הרבה יותר קל לטייל בעיר העתיקה בי-ם בכיסא גלגלים

מעכשיו הרבה יותר קל לטייל בעיר העתיקה בי-ם בכיסא גלגלים

אחרי עשור של עבודה, הושלמה הנגשת הקילומטר השישי בסמטאות העיר. ויש גם אפליקציה למבקרים עיוורים

משרד ירושלים ומורשת הודיע היום כי הושלמה הנגשת הקילומטר השישי בסמטאות העיר העתיקה, וזאת לאחר עשר שנים של עבודות והשקעה של כ-22 מיליון שקל.

מעתה נגישות הסמטאות לאנשים המתניידים בכיסאות גלגלים וכן לעגלות תינוקות. בנוסף, הושטחו ירידות חדות ונוספו מאחזי יד בסמטאות תלולות. “סוף סוף נכים יכולים לנוע בין האתרים ההיסטוריים והלאומיים בעיר העתיקה בביטחה ובנוחות”, נמסר מהמשרד.

מעכשיו, לא רק נכים יוכלו ליהנות מסיורים במקום, אלא גם עיוורים. לראשונה, הונגשה העיר העתיקה גם לאוכלוסייה זו, וזאת באמצעות אפליקציה ייעודית בשםStep Hear . האפליקציה יודעת להנחות את המבקר העיוור בין 60 עמדות בעיר העתיקה, בהן הוא יכול לקבל מידע ותוכן מעשיר על המקום המעצים את הביקור.

הרבה יותר נגישה. סמטה בעיר העתיקה בירושלים. צילום יח”צ

יש לציין כי מאחורי פרויקט ההנגשה עומדים משרד ירושלים ומורשת, משרד התיירות, עיריית ירושלים, רשות העתיקות והרשות לפיתוח ירושלים, והוא הוצא לפועל על ידי החברה לפיתוח מזרח ירושלים. 

“העיר העתיקה בירושלים הפכה לאחת הערים העתיקות המונגשות ביותר בעולם”, מסר היום שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת זאב אלקין. “הנגשת ששת הקילומטרים הייתה מורכבת מאוד, והיא מעשירה את חוויית הסיור והבילוי של התיירים בעיר העתיקה. משרד ירושלים ומורשת בראשותי פועל באופן נרחב לאפשר לכל אחד ואחת להגיע לסמטאות ההיסטוריות של ירושלים וליהנות מהעושר התרבותי והדתי של העיר”.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון הצטרף לדברי אלקין ואמר: “אני רואה חשיבות עליונה בהנגשת המרחב הציבורי והמבנים שבאחריות העירייה, ובראש ובראשונה העיר העתיקה ואתריה ההיסטוריים והדתיים”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות