נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותמעכשיו הרבה יותר קל לטייל בעיר העתיקה בי-ם בכיסא גלגלים

מעכשיו הרבה יותר קל לטייל בעיר העתיקה בי-ם בכיסא גלגלים

אחרי עשור של עבודה, הושלמה הנגשת הקילומטר השישי בסמטאות העיר. ויש גם אפליקציה למבקרים עיוורים

משרד ירושלים ומורשת הודיע היום כי הושלמה הנגשת הקילומטר השישי בסמטאות העיר העתיקה, וזאת לאחר עשר שנים של עבודות והשקעה של כ-22 מיליון שקל.

מעתה נגישות הסמטאות לאנשים המתניידים בכיסאות גלגלים וכן לעגלות תינוקות. בנוסף, הושטחו ירידות חדות ונוספו מאחזי יד בסמטאות תלולות. “סוף סוף נכים יכולים לנוע בין האתרים ההיסטוריים והלאומיים בעיר העתיקה בביטחה ובנוחות”, נמסר מהמשרד.

מעכשיו, לא רק נכים יוכלו ליהנות מסיורים במקום, אלא גם עיוורים. לראשונה, הונגשה העיר העתיקה גם לאוכלוסייה זו, וזאת באמצעות אפליקציה ייעודית בשםStep Hear . האפליקציה יודעת להנחות את המבקר העיוור בין 60 עמדות בעיר העתיקה, בהן הוא יכול לקבל מידע ותוכן מעשיר על המקום המעצים את הביקור.

הרבה יותר נגישה. סמטה בעיר העתיקה בירושלים. צילום יח”צ

יש לציין כי מאחורי פרויקט ההנגשה עומדים משרד ירושלים ומורשת, משרד התיירות, עיריית ירושלים, רשות העתיקות והרשות לפיתוח ירושלים, והוא הוצא לפועל על ידי החברה לפיתוח מזרח ירושלים. 

“העיר העתיקה בירושלים הפכה לאחת הערים העתיקות המונגשות ביותר בעולם”, מסר היום שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת זאב אלקין. “הנגשת ששת הקילומטרים הייתה מורכבת מאוד, והיא מעשירה את חוויית הסיור והבילוי של התיירים בעיר העתיקה. משרד ירושלים ומורשת בראשותי פועל באופן נרחב לאפשר לכל אחד ואחת להגיע לסמטאות ההיסטוריות של ירושלים וליהנות מהעושר התרבותי והדתי של העיר”.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון הצטרף לדברי אלקין ואמר: “אני רואה חשיבות עליונה בהנגשת המרחב הציבורי והמבנים שבאחריות העירייה, ובראש ובראשונה העיר העתיקה ואתריה ההיסטוריים והדתיים”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות