נושאים קשורים

הטורניר היוקרתי יונגש למאזינים עיוורים וכבדי ראייה

היורו – אליפות אירופה בכדורגל לאומות – ייפתח ב-14 ביוני בגרמניה וישודר בכאן רשת ב' בהנגשה מיוחדת לעיוורים וכבדי ראייה

ומי כמעט לא מעסיק אנשים עם מוגבלות? המשרד לשוויון חברתי

דוח הגיוון התעסוקתי לשנת 2023: נמשכת הירידה בשיעור העסקת עובדים עם מוגבלות בשירות המדינה. בתחתית הטבלה מככבים, לא תאמינו: משרדי החינוך והשוויון החברתי

כוכבי הסרט החדש: נער אוטיסט ורוברט דה נירו

"עזרא", שיעלה לאקרנים בסוף החודש, הופך את סיפורו של אב לבן על הרצף לשעה וחצי מרגשות וכנות בכיכובם של חלק מהשמות הגדולים ביותר בהוליווד. גם בהפקת הסרט השתתפו אוטיסטים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  
הסתדרות 480-100

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותאלה האנשים עם מוגבלות שיקבלו חיסון רביעי החל ממחר

אלה האנשים עם מוגבלות שיקבלו חיסון רביעי החל ממחר

משרד הרווחה מתחיל במבצע חיסוני בוסטר נוסף שיכלול את בתי האבות והמסגרות לאנשים עם מוגבלויות שבאחריותו

משרד הרווחה יחל מחר (שלישי) לחסן את דיירי בתי האבות, הדיור המוגן והמסגרות לאנשים עם מוגבלויות שבאחריותו בחיסון רביעי (בוסטר נוסף). מבצע החיסונים, שצפוי להימשך כשבוע, ייערך על ידי ניידות של מגן דוד אדום שיגיעו למסגרות.

בבתי האבות של משרד הרווחה מתגוררים 5,000 אזרחים ותיקים, ובבתי הדיור המוגן שתחת פיקוח המשרד 15,000. במסגרות לאנשים עם מוגבלות מתגוררים 17,500 דיירים, שזכאים גם הם לקבלת מנת הבוסטר הנוספת. בנוסף, יחוסנו גם אנשים המתמודדים עם תחלואה כפולה.

הבוקר ערך שר הרווחה מאיר כהן סיור בבית האבות ״עידן הזהב” ובדיור המוגן ״בית בלב״ בירושלים, יחד עם סמנכ”ל אזרחים ותיקים במשרד יריב מן. במהלך הביקור בדקו השניים מקרוב את מוכנות המסגרות וההיערכות לקראת מבצע החיסונים. המבצע הוא חלק ממבצע “מגן אבות ואימהות” שבו שותף המשרד.

במקביל, הנחה המשרד את כל המסגרות הקהילתיות לאזרחים הוותיקים להתמגן ככל שניתן מפני חדירת נגיף האומיקרון לתחומן, וזאת תוך המשך קיום שגרת הפעילות. המסגרות הונחו להקפיד על הנחיות משרד הבריאות בכל הנוגע לחיסונים, בדיקות ותו ירוק. כמו כן, המשרד נערך להרחיב את המבצע למתן מנת החיסון הרביעית גם למרכזי היום, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

“לשמור על הבריאות ועל השגרה”. שר הרווחה מאיר כהן

 “האתגר שלנו הוא לשמור על בריאותם של כל הדיירים שלנו מחד, ולהשאיר את המסגרות פתוחות ומתפקדות מאידך”, אמר השר כהן, “אנחנו כבר למודי ניסיון ויודעים מה המחיר הנפשי והבריאותי הקשה שהאוכלוסייה המבוגרת שילמה בסגרים הקודמים. מנת הבוסטר בשילוב התו הירוק מאפשרת לנו לשמור על האיזון הזה. גורמי המקצוע במשרד נמצאים עם היד על הדופק כל העת וערוכים לפעול במקרה הצורך”.  

 ד”ר שגית ארבל אלון, הרופאה הראשית של משרד הרווחה: “בגל האומיקרון אין אסטרטגיה אחת מנצחת, ולכן אנו צריכים לנקוט בכל האמצעים שבידינו כדי לבלום ככל הניתן את התחלואה”.

כתבות אחרונות