נושאים קשורים

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטחמשלמים בקריירה: זה המחיר הגבוה של להיות הורה לילד עם מוגבלות

21% מההורים המיוחדים לא עובדים אף ש-93% מהם היו רוצים. מחקר חדש משווה את המצב בישראל לעולם ומציע למדינה לנקוט כמה פעולות חשובות  
ראשיחדשות"עדי בשבילכם": קו-חם חדש למשפחות של אנשים עם מוגבלויות

“עדי בשבילכם”: קו-חם חדש למשפחות של אנשים עם מוגבלויות

חיים עם ילדים או בוגרים עם מוגבלות? אנשי עמותת "עדי בשבילכם" יענו על כל שאלה, ויכוונו אתכם למי שצריך

עמותת “עדי”, המטפלת באנשים עם מוגבלויות מורכבות, הקימה קו מענה טלפוני ארצי חדש בשם “עדי בשבילכם” במספר 1-800-201-077

.

זהו קו-חם ארצי שפועל בשיתוף משרד הרווחה, ומספק שירותי מידע, תמיכה וליווי ללא תשלום למשפחות שבהן ילדים או בוגרים עם מוגבלויות. המוקד פועל בימי חול בשעות 8:00-20:00, והעמותה חוזרת בתוך 24 שעות מרגע הפנייה, עם מענה וייעוץ ראשוניים.

מי שמקבל את השיחות הם עובדי “כל יכול” – עסק חברתי שמשלב אנשים עם מוגבלויות כחלק מעובדי החברה, בשכר המקובל בענף השירות הטלפוני.

מענה טלפוני - מבוקר עד ערב
מענה טלפוני – מבוקר עד ערב

ליווי לאורך כל הדרך

“יש לנו צוות של עובדות סוציאליות ואנשי מקצוע מתחום הרפואה והחינוך המיוחד”, אומרת לאתר “שווים” נעמי אבנר, רכזת הפניות של העמותה, “הם יעניקו ייעוץ בנוגע להתלבטויות ולאתגרים שבהם נתקלים ההורים, בצמתים שונים בחיי ילדים עם מוגבלויות. הם יתייחסו לשאלות הרבות והלא פשוטות שעולות בדרך כלל מרגע האבחנה”.

אבנר מסבירה שהכוונה של העמותה הוא לתת מענה כולל לפניות. “אנחנו שואלים שאלות מעמיקות כדי להבין כמה שאפשר על גודל הבעיה והמורכבות שלה כדי שכמה שיותר גופים יוכלו לעזור. יש הרבה דברים שההורים המודאגים שמתקשרים אלינו לא יודעים ואנחנו גם מלווים אותם לאורך כל התהליך”.

הקו פועל בשבועות האחרונים וקיבל כבר עשרות פניות. “למשל, התקשרה אלינו אמא לבגיר עם מוגבלות שכלית בינונית שהתייעצה איתנו לגבי מסגרת חוץ ביתית בשבילו”, מספרת אבנר. “הפניתי אותה לרווחה שמטפלת בנושא, אבל מעבר לך – הראיתי לה נקודה שהיא לא חשבה עליה. אולי הוא יתקשה להכיל את השינוי הגדול הזה אחרי שמה שהכיר כל חייו זה חיים בבית, גם אם היא חושבת שזה יהיה לטובתו. במקרה אחר פנתה אם אובדת עצות לילדה עם אפילפסיה. חיברנו אותה לעמותה הנכונה ואנחנו ממשיכים ללוות אותה. אנחנו כאן עבור המשפחות לכל שאלה וכל בעיה”.  

להקל עד כמה שניתן

מירי אריכא, מנהלת “עדי בשבילכם”, הוסיפה: “אנחנו ב’עדי’ פועלים לטובת האוכלוסייה המיוחדת לילות כימים, ומכירים מקרוב את הקשיים והאתגרים היום יומיים עימם מתמודדות המשפחות המיוחדות. המיזם הייחודי הזה, מטרתו לסייע ולהקל עליהן עד כמה שניתן, ולהעניק ייעוץ מתוך הניסיון אותו צברנו במסגרת העבודה השוטפת והטיפול באנשים עם מוגבלויות. אני מזמינה את כל מי שזקוק לנו לפנות למוקד ולקבל עזרה מאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום”.

כתבות אחרונות