נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיחדשותבית המשפט העליון החמיר את עונשו של גבר שאנס נערה על הרצף

בית המשפט העליון החמיר את עונשו של גבר שאנס נערה על הרצף

הגבר היה נשוי לאמה של הנערה. בית המשפט: "הוא נטל ממנה את הבטחון הדרוש לה דווקא בביתה-מבצרה"

בית המשפט - אילוסטרציה
בית המשפט – אילוסטרציה

בית המשפט העליון בירושלים גזר עונש מאסר של 15 שנים, על גבר שהורשע באינוס במשפחה ומעשה מגונה בנערה על הרצף האוטיסטי, ששימש לה כאבא והיה נשוי לאמה.

לפי כתב האישום, שבו הודה הגבר, הגבר אנס אותה מאז שהייתה בת 12 ועד גיל 18. הוא נהג להיכנס לחדרה בשעות הלילה, ולתקוף אותה במיטתה. במקרה אחד הוא תקף אותה כשהיא במקלחת. לפעמים הנערה הצליחה להדוף אותו, אבל ברוב המקרים לא הצליחה.

באוגוסט האחרון נגזר על הגבר עונש מאסר של 13 שנים על ידי בית המשפט המחוזי בנצרת, ושני הצדדים ערערו על גזר הדין. השופטים הסבירו בפסק הדין כי אין מקום להקלה, אלא להחמרה כפי שהמדינה ביקשה.

“במרכז השיקולים ניצבת נפגעת העבירה”, הם כתבו בפסק הדין, “מעבר לפגיעה הישרה בה, המערער נטל ממנה במעשיו את הבטחון הדרוש לה דווקא בביתה-מבצרה. למרבה הצער, זוהי דוגמה מובהקת של ניצול נסיבותיה האישיות – גיל, מוגבלות ומקום – של נפגעת שאין בכוחה להגן על עצמה”.

כתבות אחרונות