נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותמיום א': פיילוט ראשון בישראל להנגשת אוטובוסים בין עירוניים

מיום א’: פיילוט ראשון בישראל להנגשת אוטובוסים בין עירוניים

הפיילוט יופעל בקו 470 ירושלים-באר שבע לתקופת ניסיון של כשנה, ולאחריו יוחלט אם להרחיבו. השרה מיכאלי: "נגישות היא שוויון"

החל מיום ראשון הקרוב, ה-16 בינואר, יופעל לראשונה בישראל פיילוט להנגשת התחבורה הציבורית הבין עירונית לאנשים המתניידים בכיסאות גלגלים. מאחורי המהלך עומדים משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית, בשיתוף חברת אגד.

הפיילוט יופעל בקו האוטובוס 470 ירושלים-באר שבע לשני הכיוונים, לתקופת ניסיון של כשנה. לצורך הפרויקט הוכשרו אוטובוסים בין עירוניים חדשים הכוללים מעלון, דלתות נגישות ונקודת עיגון לכיסא גלגלים על האוטובוס. בנוסף, הוכשרו והונגשו תחנות העלייה וההורדה.

במהלך הניסוי ייבדקו תשתיות הרציפים והאוטובוסים, שיטת ההפעלה ומידת שביעות הרצון של הנוסעים מהשירות. בכפוף למידע שייאסף, חלקו באמצעות שאלונים לנוסעים, יוחלט האם וכיצד ניתן לשפר את השירות, ובהתאם לכך יוחלט האם להרחיבו לקווים ומפעילים נוספים בכל רחבי ישראל. במשרד התחבורה ביקשו להתנצל מראש על התקלות שיקרו במהלך ההפעלה הראשונית.

“המילים ‘נגישות’ ו’שוויון’ כרוכות אחת בשנייה באופן מלא”, אמרה שרת התחבורה מרב מיכאלי לקראת השקת הפיילוט. “עם כניסתי למשרד הודעתי בצורה חד משמעית שאנחנו נפעל להפיכת התחבורה הציבורית לנגישה כמה שיותר אנשים כדי שנוכל להוביל לכמה שיותר שוויון. לשמחתי, הצלחנו להביא בתקציב האחרון 96 מיליון שקלים שיושקעו בנגישות בתחבורה הציבורית, כדי שנוכל לגשר על הפערים האדירים שנוצרו במשך שנים בכל הנוגע לנגישות בתחבורה ברחבי הארץ. לכולם ולכולן מגיעה אפשרות שוויונית להגיע ממקום למקום ולנסוע בתחבורה ציבורית. זוהי זכות בסיסית וחשובה, ואנחנו במשרד נמשיך לעבוד כדי לאפשר אותה בכמה שיותר מהתחבורה הציבורית בצורה בטוחה וטובה”.

שרת התחבורה מרב מיכאלי

בשלב זה הפיילוט יופעל במספר מוגבל של אוטובוסים נגישים בקו 470. במשרד התחבורה מבקשים להדגיש כי בכל אוטובוס מונגש יתאפשר לנוסע אחד בלבד המתנייד בכיסא גלגלים לעלות, ובשל זמינות המקומות מומלץ לתאם את הנסיעה זמן רב מראש ככל האפשר. מידע נוסף ניתן לקבל במוקד אגד (2800*) או באתר אגד ובמוקד משרד התחבורה (8787*).

ללא תיאום והזמנת מקום מראש לא תתאפשר הנסיעה. ניתן להזמין או לבטל הזמנה ללא עלות עד 30 דקות ממועד היציאה מתחנת העלייה בתחנות המרכזיות בירושלים ובאר שבע, ועד 60 דקות ממועד זה עבור התחנות הנוספות לאורך הקו. לתיאום והזמנת/ביטול מקום התקשרו בטלפון 2800* או פנו בהודעת SMS נגישה למספר 052-8944887. נסיעה שהוזמנה ולא בוטלה עד המועד הנקוב תחויב. בעת הזמנת הנסיעה מול נציג אגד יש לוודא כי נתוני כיסא הגלגלים שלכם (סוג, גודל ומשקל) מתאימים לשירות.

התשלום מתבצע בכרטיס אשראי באמצעות חיוג למוקד 2800* מול נציג אגד ונכללות בו כבר ההנחות הרלוונטיות. יש להגיע עם מספר ההזמנה לרציף ולהציגו בפני הנהג על מנת לעלות לנסיעה.

היוצאים מירושלים לכיוון באר שבע יוכלו לעלות לאוטובוס בתחנותיו בתחנה מרכזית ירושלים (רציפים 8-7), במחלף חמד ובצומת חטיבה שבע באזור בית שמש. כל יתר תחנות הקו עד לתחנה המרכזית בבאר שבע יהיו תחנות הורדה בלבד. היוצאים מבאר שבע לכיוון ירושלים יוכלו לעלות לאוטובוס בתחנותיו בתחנה מרכזית בבאר שבע (רציף 10) ובתחנת יצחק רגר-יוסף בן מתתיהו. כל יתר תחנות הקו עד לתחנה המרכזית בירושלים יהיו תחנות הורדה בלבד.

קו 470 המונגש יפעל בימים א’-ה’ בין השעות 22:00-05:00, ובימי שישי בין השעות 13:00-06:00 ובמוצ”ש בין השעות 23:00-19:00.

כתבות אחרונות