נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיאוטיזםעיתונאית ערוץ 14 לעגה להרצאה של ליהיא לפיד - ועוררה סערה

עיתונאית ערוץ 14 לעגה להרצאה של ליהיא לפיד – ועוררה סערה

נוה דרומי צייצה על ההרצאה "המסע של חיי", העוסקת באימהות לבת אוטיסטית: "מסע חיים מהברזלים ברמת השרון דרך 'במחנה' ועד לשכונת המצוקה רמת אביב"

לא התנצלה. נוה דרומי. צילום מסך מערוץ 14

הרשת סוערת בעקבות ציוץ של נוה דרומי, עיתונאית ב”מקור ראשון” ובערוץ 14, שבו לעגה להרצאה של ליהיא לפיד, אמא לבת עם אוטיזם, הנושאת את השם ”המסע של חיי”.

וכך כתבה אתמול דרומי בטוויטר שלה, לקראת הרצאה שעומדת לפיד לשאת בקריית טבעון בהמשך החודש: “מסע חייה של ליהיא לפיד מהברזלים ברמת השרון, דרך השירות הקשוח ב’במחנה’ ועד שכונת המצוקה רמת אביב. רק בטבעון”.

ההרצאה ”המסע של חיי” מתקיימת בטבעון כחלק מ”חודש פברואר של החברה למתנ”סים”, המוקדש לעידוד נגישות, היכרות ושילוב של ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלות בקהילה. בהרצאה מספרת לפיד על ההתמודדות והתובנות שלה כאמא ליעל (26), צעירה על הרצף האוטיסטי, ומשתפת בין היתר בקשיים הרבים בגידול ילדה עם מוגבלות, המאבקים, ההשלמה והאהבה ללא תנאים.

התגובות לציוץ המתריס של דרומי לא איחרו להגיע. העיתונאי, הפרשן ושדר הרדיו בן כספית צייץ: “עשו טובה, תסבירו לה שלמסע חייה של ליהיא קוראים יעל, בקצה הרחוק של הספקטרום האוטיסטי. הבשורה, הקבלה, ההשלמה, המאבק, הברכה, המשפחה. זו השליחות. היא יכולה פשוט לגגל לפני שהיא מריירת על המקלדת”.

אורן הלמן, סמנכ”ל בחברת החשמל ומייסד דף הפייסבוק “סיכוי שווה”, שמגדל גם הוא ילדה עם צרכים מיוחדים, צייץ נגד דרומי: “האם אותה נוה מתכוונת לכך שליהיא היא אמא לבת עם מוגבלות? אכן מסע חיים שטותי, קליל ופריבילגי (מניסיון אישי). האם כוונתה לכך שליהיא מקדישה את חייה לשיפור מצבם של אנשים עם מוגבלות? לכך שליהיא היא אחת הנשים הכי משפיעות לטובת אנשים עם מוגבלות וזכויותיהם? לא הכל פוליטיקה קטנה ומסריחה”. חלי גולדנברג צייצה: “נוה דרומי, איך מי שנושאת שם ישראלי יפה כל כך מייצגת בהתנהגותה את הישראלי המכוער?”

ליהיא לפיד (צילום: ליהי ברנוי)
ליהיא לפיד. צילום: ליהי ברנוי

דרומי, שכנראה הבינה כי נגעה בנקודה רגישה, ניסתה בהמשך למתן את הדברים, אך לא התנצלה. “אין ספק שלגדל ילד עם אוטיזם זה מורכב ובזה אף אחד, כולל אני, לא מזלזל”, הבהירה מאוחר יותר בציוץ נוסף. “עם זאת, אני מקווה שעדיין אפשר להעביר ביקורת על הורים לילדים עם אוטיזם, בייחוד אם מדובר בדמויות ציבוריות. וכן, אני עדיין חושבת שהשם של ההרצאה של לפיד הוא לא מוצלח. המשך ערב טוב ורגוע לכולם”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות