נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותמה עשה עבריין מין מורשע בכיתת חינוך מיוחד בפתח תקווה

מה עשה עבריין מין מורשע בכיתת חינוך מיוחד בפתח תקווה

כתב אישום הוגש נגד תושב אלעד בן 26 שעבד כסייע למורה לחינוך מיוחד על אף היותו מורשע בעבירת מין בצעירה

צילום הדמיה: ביגסטוק

פרקליטות מחוז מרכז הגישה בימים האחרונים לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום נגד תושב אלעד בגין עבירה על איסור העסקה, וזאת לאחר שעבד במוסד לחינוך מיוחד בפתח תקווה על אף היותו מורשע בעבירת מין.

על פי כתב האישום, הנאשם, חיים טרנטו, בן 26, עבד בין החודשים ספטמבר 2018 למאי 2021 כסייע למורה לחינוך מיוחד בבית הספר “בית יהודה” בפתח תקווה, למרות שבחודש ינואר 2020 הוא הורשע בעבירת מין. בכך, הפר לכאורה את האיסור על מניעת העסקה של עברייני מין שחל עליו.

טרנטו הורשע בתחילת 2020 בהתאם להודאתו בכתב אישום מתוקן בביצוע מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה בצעירה בת 22. על פי ההרשעה, הוא הציע לה עבודה תוך שהציג את עצמו בשם אחר, וכן הציג בפניה פרטים מומצאים ביחס להצעת העבודה. בתוך כך הוא זימן את הצעירה לביתו לראיון עבודה, במהלכו שאל אותה שאלות אינטימיות, הציג לה תמונות של אביזרי מין ומישש את גופה. משפטו של טרנטו צפוי להיפתח בחודש מאי הקרוב.

“בית יהודה” הוא בית ספר לחינוך מיוחד חרדי הנמצא בבעלות עיריית פתח תקווה ורשת מעיין החינוך התורני. בבית הספר (יסודי וחטיבה) לומדים ילדים בגילאי 6 עד 18 עם קשיים קוגניטיביים וחברתיים.

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה:”מדובר במוסד שאינו עירוני והעובד שכנגדו הוגש כתב האישום נקלט על ידי עמותת מעיין החינוך התורני ולא על ידי העירייה. יודגש כי העירייה ומשרד החינוך הנחו את כלל מוסדות החינוך בעיר, ובתוכם גם את עמותות החינוך של המוכר שאינו רשמי, לקלוט עובדי הוראה לאחר שהציגו טופס על היעדר עבירות מין מהמשטרה כנדרש”.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: “באפריל 2021 התקבל לראשונה במשרד מידע ממשטרת ישראל כי הסייע הורשע בביצוע עבירת מין. מיד לאחר קבלת המידע בעניינו פנה המשרד לרשת החינוך המעסיקה את העובד, והיא פיטרה אותו מעבודתו”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות