נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיאנשים עם מוגבלויות"המטפלת הסיעודית היכתה את הצעיר עם סטירות ואגרופים"

“המטפלת הסיעודית היכתה את הצעיר עם סטירות ואגרופים”

כתב אישום הוגש היום נגד מטפלת סיעודית על תקיפת צעיר עם שיתוק מוחין בו טיפלה

כתב אישום הוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד לוסי אונריקו (44), מטפלת סיעודית, בגין התעללות בחסר ישע. אונריקו מואשמת כי תקפה צעיר בו טיפלה, שמתמודד עם שיתוק מוחין.

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו”ד אורי גולדשטיין מהפרקליטות, עולה כי החל משנת 2006 (כשהיה בן 7 בלבד) שימשה הנאשמת כמטפלת הסיעודית של המתלונן, שמלבד שיתוק מוחין מתמודד גם עם מוגבלות שכלית-התפתחותית ועיוורון וכתוצאה מכך הוא מוגבל בתנועתו, אינו מסוגל לדבר וללכת בכוחות עצמו ועוד.

צילום אילוסטרציה: ביגסטוק

לפי האישום, אונריקו תקפה את המתלונן מספר רב של פעמים, בעת שהותם בדירתו ובשעה שהייתה אחראית עליו, וכן ביצעה בו מעשי התעללות גופנית ונפשית. מדובר במעשים שאירוע בשנים האחרונות. כך לדוגמא היכתה הנאשמת את המתלונן בפניו ובחלקי גופו השונים, נתנה לו סטירות, אגרופים בבטן ובראש, היכתה אותו עם שלט הטלוויזיה, פגעה בו בעודו שכוב על הספה ועוד.

במקביל להגשת כתב האישום הגיש עו”ד גולדשטיין בקשה לבית המשפט לאסור על הנאשמת לעסוק בכל תחום הכולל פיקוח על חסרי ישע. בבקשה צוין כי “מעשי המשיבה הם בגדר שרשרת מרובת חוליות של מעשי אלימות. המסוכנות והכיעור הנלמדים ממעשים אלו נובעים מכך שמדובר במספר רב של מעשים, אשר בוצעו באופנים שונים, עת שכב חסר הישע בחדר השינה שלו או בסלון הדירה. מעשי ההתעללות בוצעו ללא כל התגרות מצד חסר הישע, כשהמשיבה ניצלה את כוחה העודף כלפיו. היא התעללה בו כשהיא מודעת לכך שזה לא יכול להתגונן מפניה ולדווח על מעשיה”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות