fbpx

פרס הרמטכ”ל לתוכנית “תתקדמו” ולקצין האוטיסט שיזם אותה

רב-אלוף אביב כוכבי העניק את הפרס היוקרתי ליוזמי ומובילי הפרויקט, שמגייס אוטיסטים בתפקוד עצמאי לשירות מלא בצה"ל

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
סרן במיל’ אודי הלר מקבל את הפרס מהרמטכ”ל אביב כוכבי

פרויקט “תתקדמו”, שבמסגרתו צעירים עם אוטיזם בתפקוד עצמאי מתגייסים לשירות מלא בצה”ל, הוא אחד מהזוכים בפרס הרמטכ”ל לשנת 2022. בטקס שנערך לאחרונה במחנה “דיין” בגלילות העניק רב-אלוף אביב כוכבי את הפרס לאנשי חטיבת התכנון באגף כוח האדם, שהובילו את הפרויקט, ובהם סרן במיל’ אודי הלר, מיוזמי התוכנית ובעצמו אדם עם אוטיזם.

פרסי הרמטכ”ל חולקו השנה ליחידות מצטיינות, לכתיבה צבאית יוצרת ולמיזמים מצטיינים בתחומי הטיפול בפרט, ערכים ומנהיגות. “פרס הרמטכ”ל מוענק לתוכנית ‘תתקדמו’ על היותה תוכנית אשר מובילה לשילוב אוכלוסיות בצה”ל ולמתן הזדמנות שווה לשירות לאוכלוסיות שונות”, נאמר בעת הענקת הפרס. “התוכנית מאפשרת שירות של נערים ונערות על הרצף האוטיסטי בשירות חובה מלא, תוך שילובם בתפקידים שונים במערכי צה”ל. התוכנית נוסדה באגף כוח האדם, בהובלת חטיבת תכנון ומינהל כוח האדם וחיל החינוך והנוער”.

ככל הידוע, הלר הוא האוטיסט הראשון שמקבל את הפרס המדובר. “מאוד שמחתי לקבל את פרס הרמטכ”ל לשנת 2022”, כתב בפוסט נרגש שהעלה לרשת לאחר הזכייה, “אבל האנשים החשובים פה בעיניי הם ההורים והצעירים על הרצף. הם הזוכים האמיתיים, הם אלו שיום יום קמים למאבק כדי להתקדם בחיים, נלחמים על עוד שירות, נגד עוד עוול שנגרם, להיות כמה שיותר אזרחים שווי זכויות במדינה שלהם. הם הגיבורים פה, והפרס הזה ניתן לי בזכותם.

“הפרס הזה הוא קריאה לכולנו לא לוותר, לא להנציח את האפליה, את הסטיגמה, כי אם לצאת נגדה”, המשיך הלר. “זה פרס בעד האור ונגד החושך. אני מאוד גאה להיות האוטיסט הראשון שמקבל את הפרס החשוב הזה, אבל אני הרבה יותר גאה בכל חייל שמתגייס לתוכנית, לא כאדם עם מוגבלות כי אם אזרח מן השורה, שמוכיח שאנחנו יכולים להגיע להישגים אדירים בזכות המון רצון ותחושת שליחות אמיתית לתרום ולהצליח. תודה לצה”ל על ההזדמנות להיות הרבה יותר מכפי שאי פעם יכולתי להיות בכל מקום אחר ולראות כיצד המדינה שלנו נעשית קצת יותר טובה”.

מובילי פרויקט “תתקדמו” עם התעודות

המחזור הראשון של תוכנית “תתקדמו” יצא לדרך ביולי 2021 והמחזור השני בדצמבר האחרון. המיוחד בתוכנית הוא שהיא מבטלת את הפטור האוטומטי שניתן לאוטיסטים בגיוס לצבא, ובמקום התנדבות מציעה שירות מלא, בדיוק כמו לכל חייל במדינת ישראל. התוכנית גם מספקת התאמות לחיילים, כולל “משלבים” שחונכים אותם במהלך השלבים הראשונים, ונותנת להם כלים שיוכלו לשמש אותם גם אחרי הצבא.

כבר בשני המחזורים הראשונים נרשמו הישגים משמעותיים לתוכנית. חמישה חיילים על הרצף מהמחזור הראשון סיימו את קורס “מגן בסייבר” היוקרתי של האקדמיה למקצועות המחשב, שניים מתוכם בהצטיינות. מתוך חיילי המחזור השני, חמישה התקבלו לקורס תכנות.

סרטון על התוכנית ששודר בערב הענקת הפרסים

בין התפקידים הצבאיים שנפתחו עבור משתתפי התוכנית: מגן בסייבר, בודק תוכנה, מפתח מערכות ביחידה 8200, מנהל רשת, חוקר מודיעין ימי בחיל הים, מפענח מודיעין חזותי בחיל האוויר, מטמיע מערכות תקשוב ואפילו צלם ועורך וידיאו.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של “שווים”

קראו עוד בשווים

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״