נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותהשוטרים נדהמו: לנהג שנחשד בשכרות יש תעודת עיוור 100%

השוטרים נדהמו: לנהג שנחשד בשכרות יש תעודת עיוור 100%

הנהג שנעצר, תושב הצפון, מעולם לא החזיק רישיון נהיגה. שופטת ביהמ"ש השלום בעכו: "הוא בדרגת מסוכנות גבוהה"

תעודת עיוור לדוגמה

תושב הצפון הגיע לפני כשבועיים ברכבו לבקר חבר בבית החולים מזרע בעכו. מפיו נדף ריח חזק של אלכוהול וברכב נמצא בקבוק בירה פתוח. למרות זאת, הוא סירב לבצע בדיקת שכרות. השוטרים שעצרו אותו גילו כי אין לו רישיון נהיגה ומעולם לא היה לו, וגם אין לו ביטוח, אבל הדבר שהכי הדהים אותם היה שהוא מחזיק תעודת עיוור בדרגת 100%.

המקרה המוזר הזה הגיע לפתחו של בית המשפט השלום לתעבורה בעכו, בפני השופטת אסתר טפטה גדרי. השופטת דנה בבקשתו של הנהג לבטל את האיסור המנהלי שהוטל עליו על שימוש ברכב למשך 30 יום. לטענתו, זה בכלל לא הוא שנהג ברכב.

השוטרים הציגו תמונה שונה לחלוטין. לדבריהם, הוא הגיע לפתח בית החולים בשעות הצהריים עם רכבו, מסוג “סוזוקי” לבנה, כאשר הוא שתוי. “שאלנו אותו האם הוא שתה, והוא ענה שכן – ‘כמה בירות'”, הם העידו .”הוא גם אישר שהרכב שלו”. בנוסף, עדים שנכחו במקום האירוע מסרו כי הם ראו אותו נוהג ברכב, בניגוד לאמירותיו.

בין העדים היו גם מאבטחי בית החולים, שאישרו כי הוא אכן נהג ברכב. אחד מהם סיפר שרכב מסוג “סוזוקי” בצבע לבן נכנס מהשער של בית החולים לאחר שהנהג הציג תעודת נכה. כאשר נשאל האם זיהה לחלוטין את הנהג, אישר המאבטח שכן. גם חברו למשמרת אישר כי העצור הוא זה שנהג ברכב, ובעת שהאחרון היה באחת ממחלקות בית החולים, הוא פתח קריאה והזעיק את השוטרים לעצור אותו.

מדו”ח הפעולה של השוטרים עולה כי לא רק שנדף מהנהג ריח חזק של אלכוהול, אלא שגם התנהגותו הייתה פרועה. לדברי אחד השוטרים, כאשר ביקשו ממנו לבצע בדיקת ינשוף לצורך איתור אלכוהול בגופו – הוא השתולל מכעס.

בעקבות זאת, השופטת טפטה גדרי דחתה את טענתו שלא נהג ברכב וקבעה כי “חומרת העבירות שמיוחסות לו – נהיגה בשכרות מכוח סירוב ונהיגה ללא רישיון נהיגה מעולם – אינן מצדיקות ביטול איסור השימוש ברכב”. השופטת ציינה עוד שהנהג לא הוציא רישיון נהיגה מעולם, וכי לחובתו רישום פלילי שהתיישן, והוא בדרגת מסוכנות גבוהה.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות