נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיאנשים עם מוגבלויותנכים לא צריכים להגיע יותר לביטוח לאומי לצורך קבלת הקלה במס

נכים לא צריכים להגיע יותר לביטוח לאומי לצורך קבלת הקלה במס

הודות לשירות מקוון חדש של הביטוח הלאומי ורשות המיסים. ביטוח לאומי: "רוצים להעניק סיוע סוציאלי באופן אפקטיבי"

מנכ”ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר

הביטוח הלאומי ורשות המיסים משיקות שירות משותף מקוון חדש. השירות מאפשר ללקוחות עם מוגבלות רפואית המבקשים שוועדה רפואית תקבע את שיעור הנכות לצורך הקלות במס, לנהל את תהליך הגשת הבקשה ללא צורך בהגעה פיזית למשרדים, תוך התנהלות מול שני הגופים במערכת מקוונת אחת.

המערכת החדשה, שנקראת “מערכת מקוונת לוועדה רפואית לפטור ממס”, מאפשרת הגשת בקשה לוועדה רפואית לפטור ממס הכנסה באופן מקוון, העברתה בממשק ישיר למס הכנסה ולביטוח הלאומי יחד עם כל המסמכים הנלווים, דו שיח מקוון עם מס הכנסה והביטוח הלאומי בנוגע לטיפול בבקשה, חיווי מלא ללקוח על סטטוס הבקשה, קליטה מקוונת של החלטת הוועדה, הטמעת החלטת הוועדה במערכות ומתן אישורים באזור האישי ללקוח, בשני הארגונים.השימוש במערכת, שעבר מחשוב מהקצה אל הקצה, ייעל ויזרז את הטיפול בבקשות, והוא חלק משיתוף פעולה בין הגופים שנועד לצמצם ביורוקרטיה, להפחית שימוש בניירת ולהנגיש פעולות ושירותים מקוונים לציבור.

מהלך זה מגיע בהמשך לקידומם של מהלכים מקוונים נוספים ברשות המיסים, כמו תיאום מס באופן מקוון, דו”ח מקוון מלא, שומה אוטומטית במיסוי מקרקעין ועוד, וכן בביטוח הלאומי, כגון ועדות רפואיות בווידיאו צ’אט, הקלטתן, הנגשה לאוכלוסייה הערבית והחרדית ועוד.

“צמצום הביורוקרטיה ושיפור השירות לאזרח הם תהליך מחויב המציאות של כל ארגון החפץ חיים, ובוודאי ברגעים שבהם אדם זקוק לסיוע”, אמר מנכ”ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר. “תהליכים שדרשו בעבר המצאת טופסולוגיה וטרטור בין מספר ארגונים, מתנקזים היום לתהליך יעיל ומקוצר עבור האזרח, וזהו בדיוק הכיוון שאנו ממשיכים לשאוף אליו כדי להעניק סיוע סוציאלי באופן ממחושב ואפקטיבי”.

מנהל רשות המיסים ערן יעקב אמר כי “המערכת המקוונת לוועדה רפואית לפטור ממס תקל על אנשים עם מוגבלויות לממש את זכאותם להטבות מס. השקת המערכת משקפת את מחויבותה העמוקה של רשות המיסים למטרה חברתית זו, כמו גם את מחויבותנו לשיפור השירות עבור כלל הציבור, דרך העברה של מגוון פעולות לאמצעים דיגיטליים וערוצים מקוונים”.

הקליקו למערכת מקוונת לוועדה רפואית לפטור ממס

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות