נושאים קשורים

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה

6 דברים שאנשים עם מוגבלות שכלית צריכים לדעת על הבחירות

מחר בבוקר ייפתחו הקלפיות בבחירות המוניציפליות. עמותת אקים פרסמה מדריך ייעודי שמונגש לאנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות, עם כל מה שחשוב כדי לממש את זכות ההצבעה

לראשונה בהיסטוריה: פרס זהה לספורטאים בכסאות גלגלים

הזוכים במרתון לונדון צפויים לקבל את אותם פרסים כמו אלה שאינם עם מוגבלויות. "הלוואי שמרוצים וגופי ספורט אחרים ישימו לב וילכו בעקבותיהם"
הסתדרות 480-100

חדש בבחירות: מאתרים קלפי נגישה וקרובה בלחיצת כפתור

מאחורי המיזם עומדים נגישות ישראל, משרד הפנים, הטכניון, אוניברסיטת אריאל וחברת A2Z. נשיא העמותה יובל וגנר לציבור הנכים: "צאו להצביע, זה פשוט מתמיד"
ראשיאוטיזםאבחון וטיפול באוטיזםארה"ב: נער עם אוטיזם נמצא לאחר שנעדר במשך שלוש שנים

ארה”ב: נער עם אוטיזם נמצא לאחר שנעדר במשך שלוש שנים

התושבים והמשטרה חשבו שמדובר בדייר רחוב, עד שמצאו אותו ישן בתחנת דלק והחליטו לחקור אותו באופן יותר יסודי

קונורג'ק אוסוולט בתחנת הדלק שבה ישן, ובתמונה שפירסמה משפחתו
קונורג’ק אוסוולט בתחנת הדלק שבה ישן, ובתמונה שפירסמה משפחתו

קונרג’ק אוסוולט (Connerjack Oswalt), נער בן 19 עם אוטיזם, נמצא בתחנת דלק ביוטה שבארצות הברית, כ-1,200 קילומטר מביתו בקליפורניה, לאחר שנעדר במשך כשלוש שנים.

מהמשטרה המקומית בפארק סיטי שביוטה נמסר כי בשבועות האחרונים אזרחים דיווחו על דייר רחוב שדוחף עגלה ממקום למקום. שוטרים ניגשו אליו והציעו לו סיוע ומזון, אבל הוא סירב. במשטרה אומרים שלא הייתה סיבה לעצור אותו או לבקש ממנו להזדהות, כי הוא לא ביצע שום עבירה.

לפני כשבועיים המשטרה קיבלה דיווח שהאדם הזה ישן מחוץ לחנות בתחנת דלק. שוטרים שהגיעו למקום לקחו אותו לניידת בשביל להתחמם. אז הם הבינו שמדובר באדם עם אוטיזם שלא מתקשר, ונטלו ממנו טביעות אצבע.

לאחר חקירה ודפדוף ידני במאגר של נעדרים, הם גילו שמדובר שהוא עונה לתיאור של נער שנעדר מאז 2019. השוטרים התקשרו לאביו החורג ג’רלד, שהגיע לפגוש אותו, בעוד האם סוזן חיכתה בבית.

“זה הוא?”, שאלה האם בטלפון, “הוא קצת יותר מבוגר, אבל כן”, השיב האב בסרטון שתועד בתחנת המשטרה. “אוי אלוהים. הבן שלי חי”, ענתה האם בהתרגשות.

מודים על זה שהוא בריא ושלם

האם סיפרה לעיתונים אחרי שהתאחדה עם בנה, שלפני שלוש שנים מישהו שלח את בנה “לחפש את עצמו”, אז הוא פשוט יצא מהבית ומאז לא נמצא, וההורים לא חדלו מהחיפושים מדי יום. יתר הפרטים על נסיבות ההיעדרות, ועל איפה שהה במהלך ההיעדרות עדיין לא ידועים.

“אנחנו מודים על זה שהוא בריא ושלם, ושקיבלנו את הבן שלנו בחזרה. זה הדבר הכי חשוב עבורנו”, היא סיכמה.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות