נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיבריאותאחרי מאבק של שבועות: זיו הקטן הלך לגן

אחרי מאבק של שבועות: זיו הקטן הלך לגן

המחסור בכוח אדם פרא-רפואי השאיר את זיו בן השנה וחצי בבית. לאחר הפרסום בשווים, עיריית חולון מצאה עבורו מסגרת שיקומית קרובה

זיו (מימין) עם הוריו שחר ותמי ליד גן הדס
זיו והוריו ליד גן הדס

בתום מאבק עיקש של הוריו, זיו בן השנה וחצי מחולון הצטרף היום (ה’) למעון “הדס” הקרוב לביתו. זיו לקה באירוע מוחי בגיל ארבעה חודשים, וזקוק למעון שיקומי. ״היום הראשון היה קצר, ועבר בסדר גמור”, אמרה בהתרגשות תמי כהן, אימו של זיו, לאתר “שווים”.

לפני שלושה שבועות דיווחנו כאן ב”שווים” כי הוריו של זיו נתקלו בקשיים למצוא לו מקום במעון שיקומי סמוך לביתו, בגלל מצוקת כוח אדם במוסדות החינוך המיוחד. המצוקה לא ייחודית לגנים בחולון, וקיימת בכל מוסדות החינוך המיוחד בארץ.

אחד הגורמים העיקריים למחסור בכוח האדם בתחום, הוא השכר הנמוך שמקבלים המטפלים הפרא-רפואיים והסייעות, שנדחקים בלית ברירה לשוק הפרטי. התוצאה היא שילדים לא מקבלים את הטיפולים שמגיעים להם על פי חוק, או שהם נאלצים לנדוד למסגרות רחוקות מהבית.

״מזניחים את זיו כי רוצים לחסוך בכוח אדם״

בהתחלה, העירייה הציעה להורים להכניס את זיו לגן “מיכל” המרוחק מביתם, בתנאי שיועבר למעון “הדס” הסמוך לביתם, כשיתפנה בו מקום. עד שהגיע הפתרון הבוקר, זיו נותר ללא מסגרת במשך תקופה ארוכה. ״כל צדו השמאלי של זיו נפגע, ובכל יום שהוא ממשיך לשבת בבית מצטברים נזקים לטווח ארוך”, סיפרה אז כהן לאתר “שווים”,  “אנחנו תושבים משלמי מיסים בעיר חולון, והיינו רוצים לדעת שיש תמורה בעד האגרה. לא ייתכן שיזניחו את הבריאות של התינוק שלנו כי רוצים לחסוך עלינו בעלויות של כוח אדם״, הוסיפה.

בשלב מאוחר יותר, לאחר שזיו קיבל אישור רפואי כי יוכל להשתלב במעון, נעשתה פנייה נוספת של העובדת הסוציאלית שמטפלת במשפחה למשרד הרווחה בבקשה לשיבוץ במעון יום שיקומי. זיו התקבל למעון יום שיקומי ‘מיכל’ שנמצא בחולון ואף אושרה לו הסעה למעון וחזרה כולל ליווי, מה שהיה קשה להורים, שלא ויתרו.

זיו כהן. לא מוצאים לו גן קרוב
זיו כהן – השתלב במעון הדס

לבסוף נמצא הפתרון, וזיו השתלב הבוקר במעון. “נעזרנו בכל מי שיכולנו ובסוף מישהו עזר”, אמרה כהן. אנחנו ב”שווים” מקווים לראות עוד הרבה סיפורי הצלחה כמו סיפורם של זיו והוריו, ומבקשים מהעיריות למצוא את המשאבים הכלכליים עבור כוח אדם במסגרות החינוך המיוחד. בהצלחה משפחת כהן, אנחנו שמחים בשמחתכם.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות